Letnie Okienko Transferowe – Zasady – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Letnie Okienko Transferowe – Zasady

Zasady letniego Okienka Transferowego III Edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej:

1. W trakcie trwania przerwy wakacyjnej, podczas tzw. „Okienka Transferowego”, Kapitanowie Drużyn mogą zgłosić kolejnych graczy na dokończenie Ligi Szóstek w przypadku:
– wolnych miejsc w swojej liście zgłoszeniowej
– wykreślenia zawodnika, który dotąd nie rozegrał żadnego meczu, bądź też zawodnika zrzeszonego, który zagrał nie więcej niż 3 mecze.
2. Zawodników zgłoszonych przed rozpoczęciem turnieju nie można już skreślać z listy zespołu i wpisywać w ich miejsce kolejnych w przypadku rozegrania przez nich chociażby 1 meczu (nie dotyczy zgłoszonych zawodników zrzeszonych, którzy rozegrali maksimum 3 mecze).
3. Drużyna może zgłosić do udziału w rozgrywkach maksymalnie 25 zawodników (minimum 10), w tym siedmiu zrzeszonych w rozgrywkach Klasy Okręgowej i Klasy A, prowadzonych przez Podlaski ZPN.
– Karencja – pół roku po rozegraniu ostatniego meczu wg. danych z Intranetu PZPN.
– Gracz Klasy Okręgowej i Klasy A, który ukończył 40 rok życia nie jest uznawany jako zawodnik zrzeszony.
4. Zawodnik zgłoszony w danym zespole nie może zmienić barw klubowych w czasie trwania    rozpoczętego turnieju.
5. W przypadku zawodnika zrzeszonego w klubie Klasy Okręgowej, zaliczającego w sezonie 2022/2023 awans do IV ligi, nie może on już zagrać po przerwie wakacyjnej w PLP ale drużyna bez względu na liczbę przez niego rozegranych meczów może go wymienić na innego zawodnika (niezależnie zrzeszonego czy niezrzeszonego).
6. W przypadku zawodnika zrzeszonego w klubie IV ligi, zaliczającego w sezonie 2022/2023 spadek do Klasy Okręgowej, może on zostać w przerwie wakacyjnej dopisany do listy zgłoszeniowej danej drużyny grającej w PLP i będzie on wówczas traktowany jako zawodnik niższej klasy rozgrywkowej. Taka sama sytuacja następuje również w sytuacji, gdy zawodnik w przerwie wakacyjnej zmienia klub IV-ligowy na grający w Klasie Okręgowej lub A-Klasie.
7. Okienko Transferowe kończy się o północy w niedzielę, 27. sierpnia 2023.
8. Do powyższego, nie przekraczalnego terminu, Kapitanowie Drużyn mają możliwość poinformowania Organizatorów za pośrednictwem korespondencji mailowej na adres: kontakt@podlaskaliga.pl, o przeprowadzonych podczas Okienka Transferowego zmianach w składach swych Drużyn, zgodnych z powyższymi zasadami.
9. Prosimy o wysyłanie informacji tylko i wyłącznie drogą mailową, wyszczególniając zachodzące w składzie zmiany w treści maila.
10. Prawidłowa zmiana w składzie powinna zawierać:
– imię i nazwisko osoby odchodzącej z drużyny
– imię i nazwisko osoby przychodzącej do drużyny, jej datę urodzenia, a w przypadku zawodnika zrzeszonego nazwę klubu.