Wracamy po wakacyjnej przerwie ! Zaczynamy od 12:00 !! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Wracamy po wakacyjnej przerwie ! Zaczynamy od 12:00 !!

Wracamy po przerwie wakacyjnej. Długiej, ale zasłużonej. Wracamy, po kilkudziesięciu transferach, ale ze względu na RODO nie możemy ich przedstawić – przynajmniej tych nowych zawodników. Pozostałych znajdziecie w zaktualizowanych kadrach zespołów. Sypnęło również transferami na duże boiska i ciekawi jesteśmy jak wpłynie to na frekwencję poszczególnych graczy oraz kadry zespołów. Cieszy Nas, że wyróżniający się zawodnicy w Naszych rozgrywkach bez problemu znajdują angaże w zespołach nawet IV ligowych, co pokazuje raz jeszcze, że więzienie zawodników karencjami i zakazami gry na dużych boiskach nie miało sensu. Podlaski ZPN powinien być dumny, bo o to wszystkim stronom chodziło.

Ciężko też prognozować na co stać poszczególne ekipy po wakacjach. Niektórzy solidnie przepracowali ten okres – inni leczyli urazy i odwiedzali gabinety fizjoterapeutów. Przed przerwą szalały Krokusy i Multicco Group – które niestety w tej rundzie nie będzie mogło skorzystać z usług „Ebiego” przetransferowanego do IV ligi. Czy bez niego będą tak samo mocni i uda im się nawiązać walkę z prowadzącą Hurtownią Krokus ?

Drugą rundę powitamy spotkaniem Aptela z 4Technology. Ekipa „Dżacka” jak tlenu potrzebowała przerwy wakacyjnej, bowiem trzy ostatnie mecze to same porażki. Teraz ma wrócić kontuzjowany „Jędrek” oraz Szymon, z którymi Aptel wygląda o niebo lepiej. 4Technology na pewno jest w grupie drużyn, które wakacje przepracowały solidnie. Występ w Okręgowym PP, mnóstwo sparingów na dużym boisku – to wszystko może zaprocentować w „rundzie jesiennej”. Jak zwykle aktywnie na rynku transferowym działał sztab trenerski „Technologicznych” i sami nie możemy się doczekać jak będzie wyglądało ich zestawienie w meczu z Aptelem…

Najciekawiej zapowiada się jednak bez wątpienia mecz Hurtowni Krokus z Adampolem Glovis. Jeżeli „Kondziu” i spółka nie chcą stracić kontaktu z liderującymi „Krokusami” to ten mecz muszą po prostu wygrać. Każdy inny wynik mocno oddali ich od skutecznej walki o mistrzostwo rozgrywek orlikowych a sami wiemy, że to jest to, co interesuje „Kondzia” i spółkę. Orlik to jednak „dom” Hurtowni Krokus – tu czują się wybornie, tu rozgrywają najlepsze spotkania i to właśnie tu już dwukrotnie zdobyli tytuł mistrzowski. Czy pokażą Adampolowi miejsce w szeregu ?

M-Fire vs. CF Bojary to typowy mecz o 6 punktów… Właściwie to o 7, bo właśnie tyle mają oba zespoły na swoim koncie i w chwili obecnej okupują dolne rejony tabeli. Zwycięstwo da którejś z ekip lekki oddech przed kolejnymi spotkaniami a nas ciekawi w sumie, czy zobaczymy w końcu „Laskę” w ekipie „Zapałek”. Wielki nieobecny pierwszej rundy, gamechanger w różowej talii… A CF Bojary ? Arek Gimier znów na bramce siejąc popłoch swoimi bombami z dystansu ? Czy może na „9”, by lepiej przygotować się do „Piłkawkowego” sezonu ?

Rainter kontra PTH Maltrans Znienacka… Będzie grał ten „Brulin” czy nie będzie ? Dociekliwi paparazzi widzieli jak ten trenuje – niby na 50%, ale Damian grający na 50% możliwości to i tak dla niektórych sufit 🙂 Defensorzy Raintera z niecierpliwością przebierają nogami, czekając na jakieś dementi z obozu swoich rywali. Rainter potrzebuje punktów na już i każdy kolejny mecz będą grać jak o życie. Maltrans póki co w środku stawki, ale z dużym potencjałem na górną część ligowej tabeli. Gdyby wszyscy byli zdrowi, to nawet z szansami na TOP3. A tak trzeba walczyć tym co jest. Dobra forma „Adiego” w sparingach i meczu w Okręgowym PP poskutkowała transferem do Piasta Białystok. Czy przebojowy zawodnik ze stajni Wojtka Malinowskiego będzie w stanie pogodzić grę na trawie z meczami w PLP ?

My tu o stratach, ale jak po wojnie z okienka transferowego wychodzi zespół Rajkomu Choroszcz – tracąc braci Krysztopik i „Kitana” a do tego Kamila Kołodko. Marcin Krysztopik i Krystian Sokół są już zawodnikami IV-ligowej Krypnianki Krypno, Robert zaś zasilił szeregi Piasta Białystok. Do tego obaj bracia znajdą się zapewne w kadrze BAF Bonito, czyli futsalowa I liga. PLP traci dużo jakości, Rajkom swoje płuca i motory napędowe, ale to pokazuje, jakim potencjałem dysponowała ta „młodzież”. Powodzonka i mocno trzymamy kciuki za Wasz rozwój. W meczu Top Auto z Rajkomem to właśnie „Opelki” będą zdecydowanym faworytem. Top Auto zachowało swój trzon – ekipa i do tańca i do różańca. Trochę punktów w pierwszej rundzie pogubili, forma w kratkę – zobaczymy co pokażą w rundzie jesiennej. Może jakaś transformacja niczym ze starego diesla na nowiuśkiego elektryka ?

Multicco kontra Cooltura czyli mecz drużyn z przeciwległych biegunów. „Spedycyjni” drudzy w ligowej tabeli, „Taksówkarze” również drudzy, z tą różnicą, że od dołu… Faworyt jeden – Multicco Group goniące Hurtownię Krokus, z którą mają przecież bezpośredni mecz wygrany i do tego jedno spotkanie rozegrane mniej. W pierwszej rundzie Cooltura miała momenty dobrej gry z przodu, ale przeważnie zawodziła obrona. Czy udało się coś poprawić przez okres wakacyjny, czy znowu zostaną w blokach ?

Na koniec PoltankSantos. Jeszcze 3 miesiące temu to spotkanie miałoby zdecydowanego faworyta w postaci tryumfatorów II edycji – Santosu. Dziś jednak więcej tam znaków zapytania niż realnej przewagi. Kilka odejść na duże boiska ( Hryckiewicz, Kondraciuk, Nakielski, Trusiewicz), do tego Marcin Jamiołkowski do IV ligi… Prezes Mojsik w Warszawie, uraz „Samoja”… Może być tak, że „Dawson” będzie miał pełne ręce roboty. Poltank z przodu dysponuje niezwykłym potencjałem – Kaniewski, Wałkuski czy Filipczuk… To może być mecz, który zburzy I-ligowy ład. Czy Santos wymyśli coś extra i po raz kolejny spadnie na cztery łapy ?

Tyle o lidze pierwszej – II liga w dniu jutrzejszym !