Zapowiedź DGW – II LIGA – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź DGW – II LIGA

Podwójna kolejka również wśród II-ligowców. Co czeka nas na zapleczu „ekstraklasy” PLP ? Zapraszamy do lektury…

Santos : 04.12 FC Kentucky ; 05.12 KS Grabówka Old Boys
Ciężko nie stawiać chłopaków z Santosu w jakimkolwiek spotkaniu w gronie faworyta. Niedawny zdobywca Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu Podlaskiego ZPN ma pakę tak kompletną, że każdy wynik inny niż zwycięstwo będzie należał do ogromnych niespodzianek. Ostatnio bliski sprawienia sensacji był Rajkom i być może pokazał reszcie drużyn, że nie taki diabeł straszny, jak go malują ??

PTH Maltrans : 04.12 BP Rajkom Choroszcz ; 05.12 CF Bojary
Kolejny z faworytów do walki o bezpośredni awans do ligi I. Wojciech Malinowski i spółka plus ich wierni kibice oczekują kolejnych sześciu oczek i nie odpuszczania „Santosom” ani na krok. Na razie wszystkie oczy zwrócone na Arka Cichońskiego i Piotrka Jarockiego, trochę niepokojący brak w protokołach meczowych „Braka„, na szczęście na brak punktów póki co to się nie przekłada. Za nimi dwa ciężkie mecze, z których wyszli zwycięsko, jak poradzą sobie z łatką minimalnego faworyta najbliższych spotkań ?

FC Kentucky : 04.12 Santos ; 05.12 CEDC Polmos Białystok
Błażej Chmielewski i jego białostocko-knyszyńskie kurczaki czeka prawdziwa weryfikacja w sobotę. Kto wie, czy to właśnie spotkanie z Santosem nie odpowie Nam na to, o co w tym sezonie będą się dziobali z pozostałą resztą stawki. Ciekawie również zapowiada się spotkanie z białostockim Polmosem, z którym akurat kapitan kurczaków jest w „przyjacielskich” relacjach…

KS Grabówka Old Boys : 04.12 Forteca Paintball ; 05.12 Santos
Po wspaniałym początku przyszedł pstryczek w II kolejce i przed kolejnymi dwoma sami jesteśmy ciekawi, co Grabówka zaprezentuje. W ich szeregach bryluje niepodzielnie Tomek Jasielczuk, który biega, strzela i asystuje – jest wszędzie. Jeżeli w najbliższy weekend podtrzyma znakomitą dyspozycję to zarówno Forteca jak i Santos muszą mieć się na baczności.

Bestrada Pub Rajkom Choroszcz : 04.12 PTH Maltrans ; 05.12 Forteca Paintball
Chłopaki z Choroszczy zaliczyli bardzo dobry start. Pewna wygrana z CEDC oraz minimalna porażka z Santosem, któremu napędzili stracha pokazuje, że to może być czarny koń II-ligowych rozgrywek. W bramce świetny Patryk Jackowski, na parkiecie prym wiedzie ich nowy nabytek – Przemysław Backiel ze średnią dwóch goli na spotkanie. Jeżeli taką skuteczność podtrzyma przez cały weekend to wydaje się, że kolejne punkty w ligowej tabeli to wręcz obowiązek.

Konceptbud : 04.12 FC Pyskaci ; 05.12 Cooltura Taxi
Na papierze „budowlani” dużo mocniejsi niż ich pozycja w tabeli, ale pewnie szerszy obraz będziemy mieli po tym weekendzie. Szczególnie drugie spotkanie zapowiada się ciekawie – wszak naprzeciwko siebie staną treningowi sparingpartnerzy, pomiędzy którymi czasami iskrzy aż nadto. Zarówno jedni jak i drudzy znają swoje mocne i słabe strony, więc zobaczymy czy to Koceptbud lepiej odrobi zadanie domowe, czy wręcz przeciwnie.

CF Bojary : 04.12 Cooltura Taxi ; 05.12 PTH Maltrans
Ekipa z Bojar bardzo miło zaskoczyła zgromadzoną publikę PLP i wysłała jasny sygnał, że rola chłopaków do bicia zupełnie im nie odpowiada. Szczególnie Łukasz Kalinowski zwrócił uwagę pobocznych gapiów ale i nie tylko…W obydwu zbliżających się meczach powinni powalczyć o punkty, pytanie tylko o ile i czy zwiększy się ich dorobek w tabeli…Bo chyba pytania w stylu ” czy się pojawią” odkładamy na bok…?

CEDC Polmos Białystok : 04.12 Ramis ; 05.12 FC Kentucky
Forma Francesco Guarrery i jego boiskowych kompanów to duży znak zapytania. Który obraz tej drużyny jest prawdziwy ? Czy pierwsza porażka była jedynie tremą nowicjusza i wypadkiem przy pracy, czy może zwycięstwo z KS Grabówka to wyjątek potwierdzający regułę ? Polmosowcy kadrę mają szeroką, chęci do gry wielkie i przede wszystkim dla większości drużyn są jedną wielką niewiadomą i to właśnie to może być ich atutem…

Forteca Paintball : 04.12 KS Grabówka Old Boys ; 05.12 Bestrada Pub Rajkom Choroszcz
No Lewandowski, no party chciałoby się powiedzieć… Forteca dotychczas zdobyła jeden, malutki punkcik i chyba czas najwyższy pokazać światu swojego „Lewego„. Przed meczami wiemy jedno – szykują nam się spotkania drużyn z najdłuższymi nazwami…Bez zdecydowanego faworyta, ale z konkretnymi emocjami. Czy Forteca naładuje swoje magazynki i rozstrzela najbliższych przeciwników ?

Cooltura Taxi : 04.12 CF Bojary ; 05.12 Konceptbud
Taksówkarze chcąc odjechać od dolnych rejonów tabeli muszą zacząć zdobywać punkty. Zniżki i promocje najwidoczniej nie działają na ich rywali, więc pora pokazać skuteczny futsal. Papier przyjmie wszystko a w ich przypadku jest czym postraszyć : Malinowski, Zubrycki, Poliński, czy Masłowski to nie są postacie anonimowe. To zawodnicy mogący śmiało występować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pora predyspozycje zamienić na punkty.

Ramis : 04.12 CEDC Polmos Białystok ; 05.12 FC Pyskaci
Kamil Markowski robi co może, ale futsal to gra zespołowa, więc sam za wiele nie ugra. Ramis nie wygląda źle, ale brakuje szczęścia lub chłodnej głowy w kluczowych momentach. Aż nadto widoczny jest brak Damiana Łokicia, który przechodzi obecnie żmudną rehabilitację po zabiegu kolana. Czy Bartek Łapka godnie zastąpi swojego młodszego kolegę i okaże się nowym liderem Ramisu ?

FC Pyskaci : 04.12 Konceptbud ; 05.12 Ramis
W poszukiwaniu pierwszych, historycznych punktów przyjdzie się zmierzyć Pyskatym z Konceptbudem i Ramisem. Oprócz tego, że z przeciwnikami – będą musieli powalczyć ze swoimi głowami i jakoś je uporządkować. Los ich nie oszczędza – w ostatnim tygodniu stracili bowiem swojego 18-letniego kolegę z drużyny… (R.I.P Patryk…). Pierwsze zdobyte punkty, na pewno zadedykowaliby właśnie tragicznie zmarłemu koledze…