10 kolejka ! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

10 kolejka !

II LIGA

14:00 Rainter vs. Rajkom Choroszcz

Dzień rozpoczniemy  meczem kolejki. Z jednej strony megaofensywnie usposobiony zespół Raintera z Pawłami – Lewandowskim i Zimnochem , Piotrkiem Sokólskim ze znakomitym wsparciem w bramce Dominika Sobocina, z drugiej strony lider z braćmi Krysztopik czy Krystianem Sokołem. Zapowiadają się grzmoty na Kluka głośniejsze niż dzwony proboszcza 😊

14:50 ZPS Biaform SA vs. CEDC Polmos Białystok

Podrażnieni ostatnią wysoką porażką gracze Biaformu będą chcieli zwycięstwem zatrzeć złe wrażenie. Wszystko wskazuje, że stawią się w najsilniejszym zestawieniu ze swoim goleadorem Tomkiem Jasielczukiem. Zapowiada się trudna przeprawa dla „Polmosowców”, chyba że taktyka „laga na Franka” przyniesie skutek.

15:40 Poler-Art Team vs. Koledzy z boiska

Waleczna drużyna Sylwka Łapińskiego czy chimeryczna hybryda Piotrka Kuźmy? „Artystów” może czekać trudne zadanie ponieważ „Kolegów” nie blokują żadne mecze po drugiej stronie miasta. Jednak nie takie zespoły już męczyły się Poler-Artem i jego wyśmienitymi bramkarzami. Zobaczymy jakiego Rambo tym razem wyczaruje Boguś 😊.

16:30 Cooltura Taxi vs. Ramis

Ekipa „Pietracha” ma jeden plan. Utrzymać odpowiedni kurs na awans , spokojnie zwyciężyć i wieczorem stanąć na postojach po kolejne kursy 😊 Plan wydaje się być znakomity, ale ile to już razy „Siwy” ze swoją bandą stopował takie zapędy ? „Janosiki” PLP potrafią często odebrać punkty silniejszym i oddać słabszym. Czy teraz również tak będzie ?

17:20 FC Kentucky vs. CF Bojary

Mecz prawdy dla obu drużyn. Dla Bojar to ostatni gwizdek żeby jeszcze zaistnieć w walce o premiowane awansem miejsce. Czy duet Kalinowski – Puchajda przypomni o swojej znakomitej współpracy z sezonu halowego? Po dłuższej przerwie rozgrywki wznawia również Kentucky. Prezes Błażej dokonał kilku ciekawych transferów i spróbuje włożyć kij w szprychy przeciwnikom. Czy głodne gry „Kurczaki” to wściekłe kurczaki  ?

I LIGA

14:00 Znienacka vs. PTH Maltrans

Mecz o 6 punktów, w którym nikt nie będzie chciał przegrać. Obie ekipy przystępują do niego w zupełnie różnych nastrojach – „Dziczki” rozpromienione zwycięstwem z faworyzowaną Adrenaliną, Maltrans zaś ze spuszczonymi głowami po sromotnym laniu z nóg „Krokusów”.  W tabeli dzieli ich jeden punkt i jedna lokata, co może zmienić się już w niedzielę. Pewne jest jedno – remis nie zadowala żadnej z drużyn…

14:50 Poltank vs. Santos

Kilka porażek z rzędu sprawiło, że widmo spadku zaczęło zaglądać w oczy Piotrka Ryszkowskiego i jego ekipy. Niebywały potencjał ludzki którym dysponują nie może wskoczyć na właściwe tory. A to kontuzje, a to braki kadrowe – zawsze coś. Na domiar złego na ich drodze w 10 kolejce staje Santos. Po początkowym stresie nie ma już śladu i beniaminek I ligi rozpędzony mknie ku górze tabeli. W chwili obecnej znajdują się na najniższym stopniu podium, ale po tym weekendzie mogą być nawet wyżej…

15:40 TIM Aquapomp vs. 4Technology

Będący w wyraźnym kryzysie „żółto-czerwoni” zmierzą się z coraz lepiej radzącymi sobie „Technologicznymi”, którzy lada moment zameldować się mogą w środkowej części tabeli. Wygrana w tym spotkaniu powinna dać im oddech i pozwolić ze spokojem podchodzić do decydujących meczów. W Timie obecnie nie widać ani „teamu” ani „spiritu” – jak nie w pracy, to na „Retro” lub na Słonecznej… Jak tak dalej pójdzie to chłopaki obudzą się w II lidze a wtedy pretensje będą mogli mieć tylko do siebie.

16:30 Hurtownia Krokus vs. FC DrTusz

Lider kontra czerwona latarnia ligi, drużyna strzelająca najwięcej goli przeciwko ekipie, która zdobywa najmniej bramek. Na papierze faworyt jest tylko jeden – Krokusy… W historii spotkań pomiędzy tymi drużynami był już jeden taki mecz, w którym to Hurtownia miała spuścić „doktorków” do niższej ligi i wtedy…stał się cud ! Tusz wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i pokonał faworyzowane „kwiatuszki”…Czy historia zatoczy koło, czy może jednak Krzysztof Urynowicz i spółka wyciągnęli wnioski  z tamtego wydarzenia ?

17:20 Multicco Group vs. Aptel

Oddala się czołówka dla chłopaków z Multicco po dwóch porażkach w rundzie jesiennej. Aż nadto widoczny jest brak „Chitka” i Przemka  Zaręby – dwóch liderów „pomarańczowo-czarnych”. Z goła odmienne nastroje panują w obozie „Niebieskich”. Dwa przekonujące zwycięstwa stawiają ich w roli faworytów w potyczce z Multicco. Aptel coraz śmielej spogląda w kierunku czołówki a ich gra wygląda z tygodnia na tydzień lepiej.

18:10 Adampol Glovis vs. Top Auto

Chyba najciekawszy pojedynek 10 kolejki w I lidze. Drugi Adampol podejmie bowiem szóste w tabeli Top Auto. Zapowiada się istny festiwal strzelecki – Niemyjski vs. Skrzypek &Orzel. Obaj golkiperzy mogą mieć pełne rękawice roboty. „Opelki” chcąc utrzyzmać kontakt z czołówką nie mogą stracić punktów, Adampol chcąc walczyć o mistrzostwo – również na taką stratę pozwolić sobie nie może. Czy obie drużyny zagrają „all in” ?

19:00 M-Fire vs. Margo Adrenalina

Czy dacie wiarę, że M-Fire ostatnie zwycięstwo odnieśli w 4 kolejce spotkań ? Ich równia pochyła zaczęła się od pamiętnego 2:8 z PTH Maltrans. Co gorsza, w rundzie jesiennej nie pojawili się jeszcze w optymalnym składzie i w chwili obecnej niespodziewanie plasują się dopiero na 7 miejscu w tabeli. Tuż za Nimi ich niedzielny rywal – Margo Adrenalina. Potencjał to jedno a wyniki drugie. Tak też jest w przypadku „Gromka” i spółki. Póki co to „papierowy tygrys” I-ligowych rozgrywek – ciekawe, czy padnie ofiarą „Zapałek” z M-Fire… ?