12. kolejka – zapowiedź II LIGI – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

12. kolejka – zapowiedź II LIGI

II LIGA – niedziela 01/10/2023

11:10 FC Grubassy vs. ZPS Biaform S.A
W sumie to nie wiemy o co walczą zarówno jedni jak i drudzy. FC Grubassy jak na beniaminka PLP radzą sobie całkiem przyzwoicie i mają jeszcze szansę podskoczyć w ligowej tabeli. 8 zdobytych punktów co prawda pewnego utrzymania nie daje, ale może okazać się wystarczające… Biaform niby potencjał na I ligę ma, ale często wygląda to tak, że im bliżej celu, tym pojawia się coraz więcej wątpliwości. Tydzień temu porażka z Walecznymi Orłami dosyć mocno skomplikowała sytuację w ligowej tabeli. Czy „Jasio” i spółka zechcą jeszcze powalczyć o coś więcej niż tylko środek II-ligowej tabeli ?

12:00 OSMAR vs. CEDC Polmos Białystok
Dla Osmaru mecz ostatniej szansy. Po ciężkich spotkaniach z początku rundy jesiennej przychodzi to teoretycznie łatwiejsze z 13 w tabeli CEDC, które ligowy byt raczej sobie zapewniło. Jak zawsze w przypadku „Polmosowców” wszystko zależeć będzie od frekwencji – jeśli ta dopisze, to będą faworytem niedzielnej potyczki.

12:50 Wiara Piasta II vs. INTaF
U gospodarzy po raz kolejny szpital – przed tygodniem wypadł jeszcze Kuba Kamiński i trzeba mieć naprawdę dużą wiarę, by być tu optymistą przed niedzielną potyczką z rozpędzoną maszyną „Vovki”. INTaF bowiem po wakacjach zdobył komplet punktów i uzyskał stosunek bramek 25:5 – to może robić wrażenie. Dziś poważnie myślą o czymś więcej niż tylko wysokim miejscu w tabeli. Po tej kolejce mogą nawet zagościć na II-ligowym podium i nie ma się co oszukiwać – w meczu z Wiarą Piasta II to właśnie INTaF będzie faworytem.

13:40 FC DrTusz vs. Unibep Bielsk Podlaski
Pewnie zmierzająca do I ligi ekipa „Rudego” tym razem podejmie Mistrza Polski branży budowlanej – zespół Unibepu. DrTusz może odskoczyć grupie pościgowej, albowiem za ich plecami rozegra się bezpośredni pojedynek pomiędzy drugim a trzecim zespołem w tabeli. Faworyt – FC DrTusz, nawet pomimo tego, że wystąpią bez zaciągu z Hajnówki czy Turośnianki… Unibep może powalczyć, ale czy sprawi niespodziankę ? Ciężko w to wierzyć – „Doktorki” są wciąż niepokonani w II lidze i pewnie kroczą tam, skąd przyszli…

14:30 Ramis vs. Waleczne Orły
Ramis to prawdziwa zagadka. Potrafią zremisować z FC Bajaga grając właściwie bez zmian i nominalnego bramkarza, by tydzień później gładko ulec Boschowi. Umieją wygrać z Vestą, by później polec dla Wiary Piasta II… W meczu z Walecznymi Orłami powinni być faworytem, ale chyba na I-ligowy zryw jest już nieco za późno. W rundzie jesiennej Waleczne Orły grają w kratkę, a ich forma to : P-Z-P-Z… Idąc tym tropem przyszedł czas na … „P”. Czy uda się zmienić bieg wydarzeń ??

15:20 Konceptbud vs. FC Progress Białystok
No wreszcie coś w Konceptbudzie „pykło”. Byli ludzie, było zwycięstwo i szansa na powtórkę w tym tygodniu, albowiem przed Nimi spotkanie z przeostatnim w tabeli Progressem. Konceptbud chce na spokojnie dograć ten sezon do końca i skupić się na nowym, halowym rozdaniu. Tam na pewno trochę się pozmienia, potrzebne „porządki”, bo dziś wygląda to jak w Stajni Augiasza. Co będzie z Progressem ? Czy uda się utrzymać II ligę? Sympatyczny zespół po raz kolejny okupuje dolne rejony tabeli, ale ich gra wygląda o niebo lepiej niż w pierwszym sezonie, czy podczas startu sezonu orlikowego. Strzelać umieją, niestety wciąż tracą zbyt dużo goli. Mecz z Konceptbudem to teoretycznie najłatwiejsze spotkanie do końca sezonu – później może być już tylko ciężej…

16:10 Bosch Service Tech-Car vs. FC Bajaga
Mecz prawdy dla obu drużyn, mecz 12. kolejki w II lidze. Nie ma spotkania bardziej wyrównanego i o takim ciężarze gatunkowym jak to. Drugi w tabeli Bosch, z 25 punktami na koncie zmierzy się z okupującą trzecią lokatę FC Bajaga, która ma o jedno oczko mniej. Ekipa Moskala to wciąż obok FC DrTusz jedyna niepokonana ekipa w lidze. FC Bajaga to młodość, to jakość a przede wszystkim walka i wspólny cel. Czuć team spirit, czuć zaangażowanie – aż chce się być na ich meczach. Zwycięzca tego pojedynku może powoli szykować się do gry w I lidze PLP. Patrząc w przyszłość – to Bosch’owcy mają łatwiejszy terminarz. Hitowe widowisko, to trzeba zobaczyć!

17:00 Vesta vs. Mają Rozmach.
Cztery kolejne porażki… To bilans meczów Vesty w rundzie jesiennej. Jeszcze niedawno bezkonkurencyjny lider, który „wiosnę” przeszedł bez straty choćby punktów dziś okupuje czwartą lokatę mając sześć punktów straty do prowadzącego Tusza. Jedną z ostatnich szans właczenia się jeszcze do walki o awans ( choćby z miejsca barażowego) jest mecz z Mają Rozmach, których obecna forma także pozostawia wiele do życzenia. Stracili kontakt z czołówką, ugrzęźli gdzieś w środku stawki i chyba marzenia o awansie trzeba będzie odłożyć przynajmniej do następnego sezonu. Mecz idealny na przełamanie zarówno dla Vesty jak i dla Mają Rozmach. Co z tego wyniknie ?