44,5% meczów I rundy Prologu statystycznie – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

44,5% meczów I rundy Prologu statystycznie

Za nami pierwsze trzy weekendy z Podlaską Ligą Piłkarską, w których to uczestniczące drużyny rozegrały łącznie 32 pojedynki z 72 w niej zaplanowanych.
Wybierając obiekt naszych piłkarskich zmagań i zapoznając się z nim byliśmy przekonani, że czekają tam nas duże emocje i będziemy świadkami dużej ilości goli. Pierwsze cztery kolejki potwierdziły nasze oczekiwania, bowiem padło 185 bramek, co daje imponującą średnią 5,78 na mecz.
Klasyfikacja najskuteczniejszych jest na jej szczycie bardzo wyrównana. Prowadzi ze zdobyczą 8 bramek Sebastian Kozłowski (M-Fire), tuż za nim jest Błażej Borowski (MARGO Adrenalina), a podium jak na razie zamykają dwaj przedstawiciele tych samych drużyn co dwaj liderzy, czyli odpowiednio Karol Dawidowski i Paweł Koszelew z sześcioma trafieniami. Blisko czterech prowadzących jest także Sebastian Waszczuk (Rajkom Choroszcz)  z pięcioma golami a za nim dość obszerny „peleton” z czterema. Zapowiada się naprawdę pasjonująca walka o Koronę Króla Strzelców Prologu.
Bramki jednak same się nie zdobywają i do finalnego strzelca w zdecydowanej większości ktoś zagrywa. Jak na razie wśród asystentów prym wiedzie Karol Kozłowski (MARGO Adrenalina) – 7 a tuż za nim z jedną asystą mniej dwójka wyborowa z M-Fire – Andrzej Aleksiejczuk i wspomniany wyżej Sebastian Kozłowski. Blisko są też Piotr Szutko II (Aptel) i Damian Packiewicz (MARGO Adrenalina), którzy swoim kolegom z drużyny pięć razy otwierali swymi dograniami drogę do bramki swych rywali.
Skoro Sebastiana Kozłowskiego wspomnieliśmy wyżej już dwukrotnie to łatwo się domyślić, że to właśnie on prowadzi jak na razie w klasyfikacji kanadyjskiej. 14 pkt. zdobytych jak dotąd to naprawdę imponujący dorobek. Starają się jeszcze nie stracić z nim kontaktu Karol Kozłowski i Paweł Koszelew, ale z każdym meczem ta przewaga się minimalnie zwiększa.
Grupa bramkarzy, którzy wyróżniają się swą grą między słupkami też z każdą kolejką się zawęża. Pracujemy obecnie nad uruchomieniem i aktualizowaniem na bieżąco także ich klasyfikacji oraz walki o „Złote Rękawice”. Ale jak na razie to trzeba tu wyróżnić trójkę, których jak dotąd najciężej jest pokonać, czyli Sebastiana Chojnowskiego (Aptel), pokonanego tylko raz oraz mających cztery „puszczone” bramki Karola Łotowskiego z Kabareczi i reprezentującego Hurtownię Krokus Mateusza Brańskiego.
Przed rozpoczęciem rozgrywek PLP długo dyskutowaliśmy, czy będzie w ogóle potrzebne nam zwoływanie jakiejś „Komisji Dyscyplinarnej”.  Ostatecznie takowej nie utworzyliśmy a nasz przekaz z Odprawy Kapitanów i prośba o dobrą zabawę i typowo sportową rywalizację spotkał się nie tylko z odpowiednim odzewem wszystkich ekip ale też przeniosło to się na murawę Areny Kluka. Ani razu nie mieliśmy napiętej sytuacji na boisku, ba, nawet przekleństwa są incydentalne. Wszyscy jak na razie wchodzą na boisko z bananem na twarzy i schodzą z niego również z nim. Trzy czerwone kartki (0,09 na mecz), które zostały wyciągnięte przez sędziów w 1. kolejce, były spowodowane zbyt wielką chęcią walki o piłkę i zdecydowanym spóźnieniem ukaranego, podobnie też 42. żółte kartki (1,31 na mecz). Żaden kartonik nie został pokazany za faule bez piłki, przepychanki czy też wulgaryzmy obrażające kogokolwiek!
Dziękujemy uczestnikom za takowe podejście do gry w PLP i czysto sportowej rywalizacji!
Żeby tego było mało, w ubiegłą niedzielę aż dwa razy zdarzyła się bardzo rzadko spotykana sytuacja na naszych białostockich, amatorskich boiskach – błędy sędziego w dyktowaniu rzutów karnych zostały dobrowolnie skorygowane, w myśl zasady „fair play”, przez rzekomo faulowanych graczy!
Adam Płoński, Dariusz Brzostowski – jeszcze raz SZACUNEK!
Najważniejsze, że jak dotąd wszystkie drużyny uczestniczące w Prologu bardzo pozytywnie i z wielką chęcią podchodzą do sportowej rywalizacji na Arenie Kluka!
Jeszcze raz dziękujemy!

Na koniec dodamy tylko, iż prowadzimy również „ukrytą” klasyfikację Jubileuszowych bramek w PLP.
I tak zdobyli je jak dotąd:
1. Tomasz Gul (Konceptbud}
50. Hubert Olchowik (Hurtownia Krokus)
100. Maciej Bursa (Piłkarze Po Przeszczepie)
150. Karol Kozłowski (MARGO Adrenalina).

Wyżej wymienieni jak i kolejni zdobywający jubileuszowe bramki w PLP zostaną przez nas uhonorowani i dostaną do rąk własnych oryginalną pamiątkę tego wydarzenia.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za dotychczasową, wybitnie sportową rywalizację w myśl zasad fair play  i do zobaczenia w przyszły weekend na Arenie Kluka!

Oglądajcie nasze materiały filmowe na kanale YT, obserwujcie na FB i zaglądajcie oczywiście na podlaskaliga.pl!