9. kolejka I ligi – part I DGW. – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

9. kolejka I ligi – part I DGW.

Przed Nami I-ligowy Double Game Week…

Ostatki, więc powiedzmy, że dla I-ligowców ostatni w tym sezonie halowym – później będą już tylko pojedyncze kolejki.

Gdy grają lider z wiceliderem, jedyne zespoły niepokonane w lidze – to chcąc nie chcąc wszystko będzie kręciło się właśnie wokół spotkania Hurtowni Krokus z 4Technology. Tu nie ma co zbytnio się rozpisywać – to po prostu trzeba będzie zobaczyć na naszym yt kanale – idealna przystawka na ostatkowy wieczór. Dziś o godzinie 19:00 – chyba wiadomo, co oglądamy, nie żadne tam Premier League, czy Polskie ekstraklasy 😉

Harmonogram sobotnich gier :

15:00 Adampol Glovis vs. Poltank – w ten weekend drużyna „Kondzia” może doszusować do I-ligowego podium. Pierwsza przeszkoda to finalista Superpucharu, zespół kompletny, ale ze swoimi problemami. Poltank może w tej lidze wygrać ze wszystkimi, ale potrafi też niespodziewanie zgubić punkty z zespołem teoretycznie słabszym.

15:40 Vesta vs. TIM – mecz o 6 punktów. Czternasta w tabeli Vesta kontra dwunasty TIM. Vesta niesiona pierwszym zwycięstwem w sezonie i TIM, który nie może odnaleźć formy z sezonu orlikowego. Zwycięzca tego meczu zgarnia wszystko, remis nikogo nie zadowala.

16:20 Aptel vs. PTH Maltrans Znienacka – były cztery zwycięstwa z rzędu, przyszły cztery kolejne porażki – Panie i Panowie, Aptel w całej okazałości. Jak rozpocznie mecz numer 9 w sezonie ? Czy czekają nas teraz cztery remisy, czy kolejna passa zwycięstw ? Maltrans jest już nad nimi w tabeli, rozgrywają jeden z lepszych sezonów w historii, ale potencjał jest tam przeogromny. To czekamy na pojedynek „Jędrka” z „Brulinem”.

17:00 Multicco Group vs. Top Auto – lubimy to. Multicco to drużyna, która pozbawiona jest chyba układu nerwowego. Mecz bez klasycznego bramkarza ? Nie ma problemu, Chitek i spółka zakasają rękawy i robią swoje. Umieją wygrać z każdym, mają swój styl, są do bólu cierpliwi. Top Auto klasa sama w sobie, obecnie rozsiedli się wygodnie na najniższym stopniu podium, niepokonani od czterech spotkań. Faworyt ? Brak.

17:40 Bosch Service Tech-Car vs. CF Bojary – sześć kolejnych porażek, które poniósł Bosch może złamać największego twardziela. Póki co pierwsza liga okazuje się ciężkostrawnym posiłkiem. Nie tak to miało wyglądać… CF Bojary odmienione w tym sezonie. Jest charakter, jest mądrość, ale przede wszystkim dobra i widowiskowa gra. W sobotę muszą sobie poradzić bez zawieszonego Marcela Murzyna. Czy wpłynie to na ich formę?

18:20 M-Fire vs. Santos – słabszy okres, który obecnie przeżywają „Zapałki” może pomóc pogrążonym w marazmie zawodnikom Santosu. Kto tu będzie faworytem ? Wszystko zależy od składu w jakim pojawią się obie ekipy, ale co by nie mówić, to właśnie M-Fire ma większe szanse na zgarnięcie trzech punktów. Santos – oprócz potencjału nie pozostało wiele więcej, ileż można jechać na „nazwiskach” ? Dla nich każde kolejne spotkanie to mecz o życie.

19:00 Hurtownia Krokus – 4Technology – creme de la creme dziewiątej kolejki spotkań. Lider kontra wicelider, dwie niepokonane ekipy w tym sezonie. Wspaniali golkiperzy, znakomita głębia składu i potencjał. Niech Ci będzie Grzesiu – czy to przypadek, że w tym samym czasie, jakieś 3000km stąd swój mecz będą rozgrywały ekipy Realu Madryt i Girony – lider vs. wicelider LaLiga ? Analogii możemy się oczywiście doszukiwać – Hurtownia Krokus ( ve. Real Madryt), niczym hegemon PLP, napakowana gwiazdami i zawsze stawiana w gronie kandydatów do tytułu, kontra skromny 4Technology ( Girona), na którego nikt przed sezonem nie stawiał. Budowany mądrze, cierpliwie, napsuł w tym sezonie krwi już wielu, wyżej notowanym rywalom. Trzeba to zobaczyć, po prostu a my – nie zawahamy się tego pokazać na naszym YT kanale.