Drużyny 8 kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Drużyny 8 kolejki

Szybkim krokiem zaczynamy opis 8 kolejki, bo przed Nami kolejna w sezonie podwójna kolejka a roboty co nie miara 😉

Startujemy standardowo od 1 ligi :

Na miano golkipera kolejki zasłużył Paweł Komosiński z FC Dr Tusz. Człowiek orkiestra: koordynator rozgrywek , trener , bramkarz, kolega, ojciec i dzień dobry na klatce mówi 😊 W meczu z 4Technology liczbą swoich  udanych interwencji mógłby obdzielić pozostałych bramkarzy innych drużyn . Skapitulował jedynie przy rzucie karnym z 10 metra, a i tutaj niewiele zabrakło.

Za grę obronną w naszym zestawieniu odpowiada Kamil Stoczko. „Sopelek” jest jednym z niewielu, którego nie dopadł wirus „reprezentanta PLP”. Utrzymał formę z poprzednich kolejek i poprowadził swój zespół do wysokiego zwycięstwa z drużyną Znienacka.

Kolejny raz w naszej drużynie ląduje Bartek Wałkuski z Poltanku. Jego niesamowita umiejętność przyjęcia piłki z powietrza siały zamęt wśród defensorów Multicco. Trzy bramki i asysta to były wystarczające liczby, które pomogły w odniesieniu przekonującego zwycięstwa 4:1.

W środku formacji ataku umieszczamy Piotrka Ostapowicza z Adampol Glovis. Po uporaniu się z urazami sygnalizuje powrót do formy, którą znamy z poprzednich lat. 2 bramki i nieustępliwość w obronie plus znakomita gra na pozycji „pivota”. Determinacja w grze na „ścianę” nie pozwalała na chwilę dekoncentracji „Laski” i Osypa”.

Ostatnim w zestawieniu jest Radek Klepacki z M-Fire. Najmniej widoczny na boisku… jednak nie z braku umiejętności, a jedynie gabarytów 😊. „Mały” od kiedy dołączył do „Zapałek” prezentował świetną dyspozycję, jednak mecz z Aptelem to jego popis. Hattrick, a szczególnie bramka strzelona w ostatnich sekundach nie pozwoliły nam na pominięcie jego osoby w drużynie kolejki. Swoim występem przyćmił zarówno Sebę Kozłowskiego jak i Karola Dawidowskiego.

2 liga :

Najlepszym bramkarzem zaskakująco został Dawid Klikowski z Santosu. W meczu z Konceptbudem niejednokrotnie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Jego dobra dyspozycja pozwoliła na skromne zwycięstwo 1:0, ale w końcu miał co robić przez 30 minut meczu.

               Kolejny raz w drużynie kolejki pojawia się Łukasz Kalinowski z CF Bojary. W naszym zestawieniu umiejscawiamy go w defensywie jednak jego „wszędobylskość” sprawia kłopot z przypisaniem mu pozycji. Jego znakomita gra poparta bramką pomogła w odniesieniu zwycięstwa z FC Kentucky. Zastanawiamy się, czy nie ma On przypadkiem 4 płuc…

               Pisaliśmy to już nie raz, ale nazwisko zobowiązuje. Szczególnie takie. Paweł Lewandowski znakomicie pokazał się z meczu CEDC Polmos. Stanowił stałe zagrożenie dla „Polmosowców” , a jego bramka podcinką to „truskawka” na torcie w tym meczu. Strzelił jeszcze jedną, jednak końcowa syrena przeszkodziła mu w powiększeniu swojego pokaźnego dorobku strzeleckiego.

               Centralną postacią ataku nominujemy Arka Cichońskiego z PTH Maltrans. Cztery bramki i asysta pomogły w odniesieniu okazałego zwycięstwa z FC Pyskaci. Z taką grą pomógł w umiejscowieniu swojej drużyny tuż za liderującym Santosem.

               Ostatnim w naszym zestawieniu jest Piotr Tyszków z Cooltura Taxi. W meczu z Ramisem już w 7 minucie napoczął przeciwnika i pozwolił rozwinąć skrzydła swojej drużynie. Dołożył do tego jeszcze jedną bramkę i asystę czym pomógł w odniesieniu zwycięstwa 6:0. Czyżby powrót do starej, dobrej formy z czasów historycznego Nankatsu… ?