II LIGA, 2. kolejka – ZAPOWIEDŹ. – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

II LIGA, 2. kolejka – ZAPOWIEDŹ.

Drugą kolejkę drugiej ligi rozpoczniemy meczem z cyklu „Gramy z Miśkiem” a bohaterami tego wydarzenia będą drużyny ZPS Biaform SA oraz beniaminek PLP – GTS Nowa Wygoda. Jak zapowiadają garażowe chłopaki – dla nich to spotkanie z cyklu „Gran Derby”, albowiem z chłopakami z „Grabówki II” znają się jak łyse konie. Na parkiecie nie ma być jednak mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu, ale i tak liczymy, że MVP tego spotkania zabierze wszystkich jego uczestników na kawkę do „Miśka” 😉 Zapraszamy na nasz kanał na YT w sobotę 25/11 od godziny 14:00.

Tuż po meczu kolejki na parkiecie VI LO pojawią się dwie drużyny, które źle weszły w sezon halowy. Zarówno Rainter jak i FC Grubassy przegrały swoje spotkania, ale lepsze wrażenie zostawili po sobie ci drudzy. Rainter był tylko tłem w starciu z INTaF’em, Grubassy powalczyły zaś z Wiarą Piasta II i swoje okazje w tym spotkaniu miały. Faworytem powinien być jednak spadkowicz z I ligi.

O godzinie 15:20 swoją obecność na ulicy Warszawskiej postarają się zaznaczyć FC Progress Białystok oraz Unibep Bielsk Podlaski. Dwa odmienione oblicza drużyn, które jeszcze niedawno oglądaliśmy na Arenie Kluka. Tutaj ciężko wskazać faworyta –  póki co skupimy się na bacznym obserwowaniu zarówno jednych jak i drugich.

No, prawdziwy chrzest bojowy dla świeżej krwi w PLP. Promil podejmie głównego faworyta do awansu – drużynę INTaF’u. Gdybyśmy byli świeżo po Superpucharze, to graczom Promilu nie dawalibyśmy zapewne najmniejszych szans, ale w pierwszej kolejce zaskoczyli pozytywnie i pokazali, że do PLP nie zgłosili się po to, by być dostarczycielem punktów. INTaF jednak to jakość, INTaF to długa ławka rezerwowych i żelazna taktyka. Młodość, czy doświadczenie ? Co tym razem będzie górą ?

16:40 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Osmarem a Walecznymi Orłami. Ci pierwsi chcą szybko pokazać, że miano „czarnego konia” II-ligowych rozgrywek zobowiązuje. Orły zaś szybko muszą się otrzepać po cztero-promilowej dawce z pierwszej kolejki. Zadanie na pewno nie będzie łatwe – Osmar to już teraz zupełnie inna ekipa niż na orliku. Widać radość ze wspólnej gry, jest fanpage a przede wszystkim pozytywne emocje. Takich ekip potrzebujemy i takie spotkania śledzić będziemy z ciekawością. Faworyt ? Osmar.

FC Bajaga – Ramis… Pamiętamy ten szalony mecz na orliku, gdzie skazywany na pożarcie, bez ławki rezerwowych Ramis urwał dwa punkty faworyzowanej Bajadze i jak się później okazało – pozbawił swoich rywali awansu do I ligi. Są więc rachunki do wyrównania. W pierwszej kolejce Ramis, trochę na własne życzenie przegrał z Mają Rozmach, natomiast ekipa Przemka Jabłońskiego bez problemów rozprawiła się z Unipebem. Czy FC Bajaga weźmie rewanż za orlikowe spotkanie ?

O godzinie 18:00 CEDC Polmos Białystok zagra z Konceptbudem. W obydwu drużynach pełno charakteru ale także umiejętności. Konceptbud od początku sezonu pokazuje, że fuzja z Rajkomem może wyjść wszystkim na dobre. Chłopaki odzyskali radość z gry, jest świeżość, wspólny cel a przede wszystkim wspomniany wcześniej charakter. CEDC również ma czym postraszyć, co pokazał zarówno w Superpucharze jak i pierwszej kolejce. Na dziś większe szanse dajemy jednak graczom Marcina Dolidy.

Wierzymy, że sobotę zakończymy z Rozmachem, bowiem Ci co go Mają zmierzą się z… Wiarą Piasta II… To może być wyrównane spotkanie, ale do szachów raczej tu daleko. Obie ekipy prezentują bowiem styl ofensywny, z lekką dozą nieprzewidywalności, ale i z błyskiem w oku. Tu może paść każdy wynik i żaden też nas nie zaskoczy. Niech więc wygra lepszy i niech będzie to dobra sobota.