II LIGA ostatnia kolejka – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

II LIGA ostatnia kolejka

Ostatnia, piętnasta kolejka ( czternasta w terminarzu). Pozostały dwie niewiadome – kto zostanie zwycięzcą II ligi oraz która drużyna zajmie trzecie, dające awans miejsce.

Bliżej mistrzostwa II ligi jest Bosch, który ma trzy punkty przewagi nad FC DrTusz i do osiągnięcia celu wystarczy im malutki punkcik. Ciężko wierzyć, że Bosch przegra z Walecznymi Orłami – wciąż są niepokonani w II lidze i pewnie zmierzają ku mistrzostwu. FC DrTusz trochę na własne życzenie wypuścić przodownictwo w tabeli i zeszłotygodniową porażką mocno utrudnił sobie zadanie. Miał być sezon bez porażki i wygrana w cuglach, jednak rozprężenie przyszło trochę za wcześniej. W ostatniej kolejce zmierzą się z ZPS Biaform SA jako dobra rozgrzewka przed niedzielnym pucharem Marszałka. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało.

O ostatnie, trzecie miejsce dające awans do I ligi walczą wciąż trzy zespoły – INTaF, Vesta oraz FC Bajaga, która w chwili obecnej okupuje premiowaną lokatę. Tyle samo, bo 28 punktów ma również czwarta w tabeli Vesta, ale gorszy ( aż o 1) stosunek bramek.
Pierwsi na placu boju pojawią się gracze Vesty i będą chcieli nie tylko wygraćz FC Progressem, ale również strzelić jak najwięcej bramek. Chwilę po nich FC Bajaga podejmie ekipę Mają Rozmach i będą wiedzieli, co muszą zrobić ( lub czego nie zrobić), by awansować/ nie awansować do 1 ligi. Zapowiadają się emocje do samego końca.

Mający dwa punkty mniej od wspomnianej wyżej dwójki INTaF o godzinie 12:20 podejmie nieobliczalny Ramis. Forma z poprzednich tygodni każe Nam stawiać w roli faworytów chłopaków z INTaF’u i Oni również będą czekać na rozstrzygnięcia pozostałych zainteresowanych drużyn. Będąc jednak zupełnie szczerym – szanse na zajęcie 3 miejsca mają tak naprawdę matematyczne.

Pozostałe mecze będą tymi o przysłowiową pietruszkę. Wiara Piasta II podejmie CEDC Polmos Białystok, Konceptbud zmierzy się z Unibepem Bielsk Podlaski a Osmar podejmie FC Grubassy. Wszystkie te spotkania rozegrają się pomiędzy sąsiadami w tabeli, toteż końcowa klasyfikacja może się jeszcze zmienić. A tak przedstawia się tabela przed ostatnią serią gier :