Komu „13” okaże się pechowa ? – zapowiedź. – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Komu „13” okaże się pechowa ? – zapowiedź.

1 LIGA, czyli… ta ostatnia sobota…

Mistrza już znamy, pierwszego spadkowicza również poznaliśmy a co czeka Nas dalej ? Kto zakończy sezon na wysokim miejscu i nie straci dystansu w klasyfikacji generalnej II edycji ? Pamiętacie przecież, że każde miejsce jest inaczej punktowane prawda ? Szczegóły znajdziecie w regulaminie…

14:00 Znienacka vs. M-Fire

Scenariusze : Znienacka w najgorszym wypadku spada na miejsce 12, czyli barażowe, a w najlepszym kończy sezon na obecnym, 9 miejscu.

M-Fire – zwycięstwo może dać im nawet 4 miejsce w ligowej tabeli zaś porażka może zepchnąć aż na ósmą lokatę…

Kto wygra ? Coś czujemy, że „Zapałki” siłą spokoju i doświadczeniem…

14:50 TiM Aquapomp vs. Margo Adrenalina

Prawdę powiedziawszy przed tym spotkaniem faworyt jest jeden – rozpędzone Margo mające szanse nawet na 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Dużo strzelają, dużo tracą, ale jednak bądź co bądź „Pompy” zapewne będą osłabione brakiem kilku podstawowych zawodników, którzy w tym czasie będą grać o mistrzostwo Retro Ligi. TiM może jeszcze ugrzęznąć na barażowym, gorącym krześle, ale jak to chłopaki śpiewają… „Nigdy nie spadnie, nasz TiM nigdy nie spadnie…”

15:40 Top Auto vs. Multicco Group

Finisz w wykonaniu Top Auto bardziej przypomina wyścig ślimaków niż bolidu Formuły 1. Stracone punkty z Maltransem i Santosem mocno skomplikowały im sytuację w ligowej tabeli. Dziś, by myśleć o podium muszą swój mecz wygrać i liczyć na to, że potknie się jeden z dwójki : Santos/ Adampol oraz, że ich wygrana będzie bardziej okazała niż potencjalna Margo. Dużo zmiennych, dużo „co by było” ale grać trzeba. A Multicco ? Oni już nic nie muszą, ale wychodzi im to całkiem dobrze. Ostatnio urwali punkty rozprężonym Krokusom, a w najbliższej kolejce to samo mogą zrobić w spotkaniu z „Opelkami”.

16:30 Santos vs. FC DrTusz

Mecz „o spadek”. Jedni mogą spaść z podium, drudzy zaś z I ligi. Obie ekipy mają więc o co grać. Problemem jednych jest brak strzelonych goli w ostatnich dwóch meczach, problemem drugich zaś to, że nawet wygrana może im niewystarczyć do utrzymania się w elicie PLP. Kto będzie bardziej zdeterminowany ?

17:20 Poltank vs. PTH Maltrans

Mamy nadzieję, że Poltank godnie pożegna się z I-ligowymi rozgrywkami i pokaże swoim przyszłym kolegom z II ligi, że w piłkę grać potrafią. Coś tam się posypało w trakcie sezonu… To kontuzja Bartka Wałkuskiego, to absencje braci Wasilewskich i Bartka Kaniewskiego, wreszcie rzucenie rękawic przez popularnego „Timo”… Ma nad czym myśleć Piotrek Ryszkowski przed nowym sezonem… A o Maltransie nic nie napiszemy, za ostatni walkower.

18:10 Aptel vs. 4Technology

„Dżacek” po zeszłotygodniowej porażce powiedział, że dla nich ten sezon już się właściwie zakończył…I trochę się nie dziwimy, bo gdyby odnieśli zwycięstwo przed tygodniem to dziś okupowaliby trzecie miejsce w tabeli i wszystko zależałoby od nich…A tak, emocje opadły, morale pewnie też a to sytuacja idealna dla „Technologicznych” i ich maszynki do zakładania „worów” – Kamila Niewińskiego… Ten, jak wyczuje zranioną ofiarę to zrobi wszystko, by pokazać kto jest królem parkietu… 4Technology jak tlenu potrzebuje zwycięstwa, by uniknąć konieczności rozgrywania barażu…

19:00 Hurtownia Krokus vs. Adampol Glovis

Mistrz orlika kontra wciąż panujący mistrz sezonu halowego. „Starzy” mistrzowie kontra nowa jakość na podlaskich boiskach. Jedni grający o sezon bez porażki, drudzy zaś o… No właśnie o co ? Przed meczem będą już wiedzieli czy grają o wicemistrzostwo, czy o utrzymanie miejsca na „pudle”… A Krokusy będą miały idealne „rozbieganie” przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski północno – wschodniej…

2 LIGA, niedziela 09/10/2022

Przed Nami wiraż, bo ostatnia prosta w II lidze dopiero w sobotę 15.10.2022. Co Nas czeka ?

14:00 Koledzy z boiska vs. CEDC Polmos Białystok

Liczymy na solidne zakończenie rozgrywek przez oba zespoły. Boguś najpierw zawalczy jak Rambo na poligonie na Pułaskiego i wzmocniony powracającym po kontuzji Damianem Chilmonem pokaże, że sytuacja z poprzedniego tygodnia to jedynie wypadek przy pracy. Natomiast CEDC Polmos jak zwykle pokażą niesamowite zaangażowanie i wolę walki.

14:50 Ramis vs. CF Bojary

Ekipa „Siwego” straciła już szansę na awans więc teoretycznie nie powinni stanowić przeszkody dla przeciwnika. Jednak nie przez przypadek są nazywani „Janosikami PLP” i zdarzało im się odbierać punkty faworytom. To spotkanie jest ostatnią szansą Bojar na włączenie się do walki o awans lub baraże. Z tego powodu Arek Gimier już od tygodnia trzyma w zamknięciu wszystkie swoje asy z talii żeby przez przypadek gdzieś nie wyjechali 😊

15:40 Cooltura Taxi vs. Rajkom Choroszcz

“Taksówkarze” obrali kurs na 1 ligę i chyba już żaden dyspozytor nie zmieni ich trasy. Najbliższa przeszkoda to lider z Choroszczy. Jednak będzie w okrojonym składzie, czyli ponownie bez trio z Izbiszcz. Takiej okazji „Pietrach” i jego ekipa nie mają w zwyczaju odpuszczać i jak najszybciej zapewnić sobie promocję do grania z najlepszymi. Zapraszamy już dziś na Magic Game by Magic Gym – być może o mistrzostwo II ligi.

16:30 Poler-Art Team vs. Konceptbud

Konceptbud musi utrzymać koncentrację, by na ostatnim wirażu nie wypaść z trasy do 1 ligi. Czy Karol Naumnik popisze się znowu przepięknym uderzeniem. Dużo będzie zależało czy drużyną będzie dowodził Darek Gołdowski. Z jego obecnością gra „Budowlanych” wygląda o wiele płynniej. Będzie to potrzebne, by rozciągnąć linie obronne Poler-Art i dojść do pojedynków ze znakomitymi bramkarzami.

17:20 Mają Rozmach vs. Rainter

Kolejne ciekawe spotkanie czeka nas o godzinie 17:20. Wszystko wskazuje na to, że  oba zespoły stawią się w najmocniejszych zestawieniach. Mecze na dużych boiskach nie powinny przeszkodzić w zmontowaniu najsilniejszych kadr. Pojedynek czołowych bramkarzy czyli Piotrka Biełasza i Dominika Sobocina, napastników w osobach Kamila Kosakowskiego i Pawła Lewandowskiego. Kluczowy może być środek gdzie pojedynek stoczą bracia Dymek przeciwko Piotrkowi Sokólskiemu i Pawłowi Zimnochowi.

18:10 ZPS Biaform S.A vs. FC Kentucky

„Jasio” ciągle w walce o koronę króla strzelców II-ligowych rozgrywek. Zmysł lisa pola karnego nie jest mu obcy, a gdy w tym polu mają biegać „kurczaki”, to kto wie czy nie popisze się on jakimś „dubletem” czy innym wyczynem. Kentucky mogą jeszcze zakończyć sezon na 10 miejscu, ale to wszystko, na co będzie ich stać w tych rozgrywkach. Z szumnych zapowiedzi o rozbudowie kurnika i walce o najwyższe lokaty zostały tylko wpisy na ich fanpage’u… Póki co muszą się sporo natrudzić, by zebrać sześciu ludzi…