O II rundzie słów kilka… – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

O II rundzie słów kilka…

Jak już zapewne część z Was zdołała zauważyć – nasza strona zmienia swoje oblicze. To ze względu na system, którym zagramy w II rundzie. Zapominalskim lub tym, którzy nie do końca zrozumieli przed startem turnieju raz jeszcze tłumaczymy 🙂

Pierwsze 4 zespoły z grupy A i z grupy B utworzyły tzw. „grupę mistrzowską„, czyli obecne grupy C i D.
Grupa C to drużyny : A1 ( Kabareczi), B2 ( 4Technology), A3 ( M-Fire) oraz B4 ( Top Auto).
Grupę D utworzyły zaś ekipy : B1 ( Aptel), A2 ( Hurtownia Krokus), B3 ( TiM Aquapomp) i A4 (Znienacka).

Podane wyżej drużyny grają ze sobą w obrębie swoich grup. Po rozegraniu trzech spotkań dwie najlepsze z grup C i D grają w półfinale ( C1 vs. D2 oraz D1 vs. C2) – zwycięzcy z par grają o zwycięstwo w całym Prologu a przegrani półfinałów – o miejsce 3.
Analogicznie ma się sytuacja z drużynami, które zajmą 3 i 4 miejsce w grupie C i D. Tworzą one pary j. w ( C3 vs. D4 oraz D3 vs. C4) z tą różnicą, że zwycięzcy tych pojedynków grają o miejsce 5, przegrani natomiast o 7 lokatę.

Jest też grupa E – tzw. „spadkowa„, którą utworzyło 10 pozostałych drużyn z miejsc 5-9 z fazy zasadniczej grupy A i B. By było zarówno ciekawiej jak i sprawiedliwie pod względem ilości rozegranych meczów w całym Prologu – w II rundzie rozegrają one po 5 meczów ale… z drużynami, z którymi nie miały jeszcze okazji rywalizować ( czyli drużyny z grupy A zagrają mecze tylko z zespołami z grupy B i odwrotnie – zespoły z grupy B będą mierzyły się tylko z zespołami z grupy A). Z tego właśnie powodu wszystkie zespoły „zabrały” ze sobą punkty, które zdobyły w I fazie w meczach z drużynami, które trafiły do grupy E. Zwycięzca tej grupy zajmie 9 miejsce w Prologu, II miejsce – 10 itd…

II runda wystartuje w niedzielę 29/08/2021 roku i potrwa do 19/09/2021. Tak, będą również „double gameweek’i” i na pewno wielkie emocje.
Prawdopodobnie w ten weekend przedstawimy Wam pełen terminarz na całą, drugą rundę więc bądźcie czujni.