Podejmujemy współpracę z Fundacją NASZPIKOWANI – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Podejmujemy współpracę z Fundacją NASZPIKOWANI

Pierwszy rok funkcjonowania na podlaskiej mapie futbolu amatorskiego za nami.
Od samego początku zakładaliśmy, iż nie chcemy zamykać się tylko na areny naszych piłkarskich zmagań ale zamierzamy zbudować piękną i wartościową społeczność. Dziś jesteśmy dumni, iż tak dużo w tej materii udało nam się dotąd zdziałać ale poprzez nawiązanie współpracy z kolejną instytucją robimy właśnie krok w przód. Po raz kolejny wychodzimy poza utarte ramy o amatorskich piłkarzach, którzy na boiskach wylewają swoje życiowe frustracje i starają się za wszelką cenę udowadniać sobie, że gdyby nie przeróżne sploty wydarzeń byliby teraz gwiazdami światowego futbolu.
Społeczność Podlaskiej Ligi Piłkarskiej to na tą chwilę półtora tysiąca osób wspólnie radujących się z możliwości gry w piłkę, ludzi uśmiechniętych i przyjaznych nie tylko wobec swoich kolegów z drużyny ale także mających pełen szacunek wobec rywali. Chcemy poprzez swą działalność i to pozytywne podejście zarażać całe podlaskie społeczeństwo. Jak sami to już wielokrotnie mogliście zauważyć, bycie liderem to także obracanie się wśród liderów. Takie mamy podejście dobierając naszych Sponsorów i Partnerów.

Niezmiernie miło nam oznajmić, iż Podlaska Liga Piłkarska dołącza dziś do grona Partnerów Fundacji Naszpikowani

Pewnie każdy z Was coś tam słyszał o ich pełnej pasji i poświęceń pracy, ale pozwólcie, że ich przedstawimy.
Fundacja Naszpikowani działa od 2016 roku. Zaczynali jako działalność wspierająca osoby dorosłe z chorobami nowotworowymi krwi. W miarę upływu czasu i zwiększenia doświadczeń zaczęli wspierać także dzieci i osoby dorosłe wzmagające się z różnymi nowotworami. Na dzień dzisiejszy pod opieką Fundacji pozostaje ponad 80 Podopiecznych (dzieci, osoby dorosłe). Celem działalności Fundacji jest pomoc osobom chorym na choroby hematologiczne, onkologiczne, czekającym na przeszczep szpiku oraz pacjentom po przeszczepie i ich rodzinom. Jako NASZPIKOWANI organizują również akcje, podczas których promowana jest idea dawstwa szpiku i można zarejestrować się wtedy jako kandydat na dawcę szpiku. Wszystkie osoby, które za pośrednictwem fundacji trafią na listę potencjalnych dawców szpiku zostaną zarejestrowane w polskim rejestrze. Fundacja NASZPIKOWANI jest do dyspozycji chorych i ich rodzin, służąc im pomocą, informacją i radą. Specjalistyczne leczenie, nowoczesne środki farmaceutyczne czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z bardzo dużymi kosztami a bliscy starają się pomóc choremu wszelkimi sposobami, które często przekraczają możliwości finansowe rodziny. Fundacja reprezentuje i wspiera swoich podopiecznych na różnych etapach leczenia, zapewnia im również opiekę prawną a ich rodziny mogą liczyć na pomoc na różnych płaszczyznach. Fundacja otwiera i prowadzi też subkonta dla Podopiecznych. W działaniach Fundacji wspierają ich Ambasadorzy, min.: Joanna Koroniewska – Dowbor, Maciej Dowbor, Wojciech Nowicki, Kamila Lićwinko, Joanna Fiodorow, Wojciech Fortuna, Edyta Dzieniszewska – Kierkla, Rafał Grzyb, Taras Romanczuk, Piotr Lisek i wielu innych.
Za swój największy sukces uważają każde uratowane życie. Ich działania zostały docenione i dnia 7 maja 2019 roku Naszpikowani zostali Podlaską Marką Konsumentów Roku 2018.
Fundacja NASZPIKOWANI pragnie zapewnić swoim podopiecznym chociaż trochę normalnego życia bowiem osoby chore też mogą żyć normalnie.Podlaska Liga Piłkarska zaś Pomaga bo to Lubi.Od dziś, wszystkie zebrane przez nas od naszych gości w odcinkach specjalnych Turbo Podlasiaka pamiątki, będą przekazywane do Fundacji Naszpikowani celem organizowanych przez nich licytacji wspierających ratowanie życia ich podopiecznym.
Zainteresowanych działalnością Fundacji zapraszamy na ich stronę internetową www.naszpikowani.pl