Pora na 9. kolejkę ! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Pora na 9. kolejkę !

Pierwszy deszczowy weekend przed Nami ?

I LIGA – sobota 10/09/2022

14:00 Poltank vs. 4Technology ( Magic Game by Magic Gym)

Po pierwszej kolejce rundy jesiennej faworytem wydają się być „Techniczni”, którzy pokazali dobrą formę i widać, że zdecydowanie lepiej przepracowali okres wakacyjny. W tabeli sąsiedzi strzelający podobną liczbę goli. Mecz z  cyklu tych o „ 6 punktów”, bowiem na dole robi się tłok. Czy bracia Wasilewscy znajdą sposób, by zatrzymać Kamila Niewińskiego ? Kto lepiej zaprezentuje się przed czujnym okiem kamery „Pitero” ?

14:50 Aptel vs. FC Dr.Tusz

W dotychczasowych spotkaniach pomiędzy tymi drużynami górą jest Ekipa „Rudego”, która jeszcze nie przegrała z „Niebieskimi”. W tabeli natomiast dwukrotnie więcej punktów zdobyli chłopaki „Dżacka”. Mecz z kilkoma podtekstami – na pewno będzie gorąco. „Gwiazdka” i spółka jak nikt inny potrafią mobilizować się na ekipy teoretycznie mocniejsze a ich styl potrafi wyprowadzić z równowagi nawet stoika. Czy Aptel przygotował coś specjalnego na Tusza i wreszcie odwróci złą kartę ? Przekonamy się wkrótce…

15:40 Hurtownia Krokus vs. PTH Maltrans

Na papierze wszystko przemawia za obecnym liderem tabeli – Hurtownią Krokus. W zeszły weekend pokazali, że nawet grając bez nominalnego bramkarza potrafią narzucić swój styl. Maltrans to jednak młodość, siła i szybkość a przede wszystkim indywidualności, które potrafią wygrywać mecze. Dotychczasowa historia pojedynków pomiędzy obiema drużynami jest wciąż niezapisana, więc każda z ekip może zaskoczyć swojego r ywala. Kto lepiej odrobi zadanie domowe ?

16:30 Top Auto vs. M-Fire

I jedni i drudzy chcąc włączyć się do walki o miejsca medalowe muszą to spotkanie wygrać. Problem w tym, że M-Fire na zwycięstwo czeka od 29 maja, zaś Top Auto cały czas szuka właściwego rytmu. Początek rundy jesiennej obie ekipy rozpoczęły falstartem, więc pora zamienić wakacyjną formę, na tę właściwą.

17:20 Adampol Glovis vs. TIM Aquapomp

Pojedynek drużyn, które są obecnie na przeciwległych biegunach. Adampol, który idealnie wykorzystuje swój potencjał ludzki zmierzy się z TIM’em, który pomimo ogromnych możliwości ciągle dołuje i zaskakuje „in minus”. Jeżeli „Łosiek” i spółka nie znajdą skutecznego sposobu na zatrzymanie Dominika i „Brulina” to może zakończyć się pokaźną wygraną obecnych wiceliderów. Co gorsza, wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że „żółto-czerwoni” będą dodatkowo osłabieni ze względu na pokrywające się spotkanie „WKS’u”… Czyżby szykowały się łatwe 3 punkty ekipy Marcina Prończyka ?

18:10 Znienacka vs. Margo Adrenalina

W chwili obecnej ekipa spod znaku „Dzika” zupełnie nie przypomina tej z początków swojego istnienia. Brak w tym wszystkim pomysłu, ale przede wszystkim chyba wiary w to, że w tym sezonie można jeszcze ugrać coś extra. Być może myślami są już na hali VI LO, gdzie ma być cieplej i bardziej komfortowo…Margo po wakacyjnym relaksie znowu wygląda dobrze – wrócił Karol Kozłowski, Mateusz Kozak kontynuuje dobrą formę z dużego boiska i Adrenalina coraz śmielej spogląda w górę tabeli. W spotkaniu ze Znienacką to „Gromek” i spółka będą faworytami a każdy wynik inny niż ich wygrana będzie na pewno sporą niespodzianką.

19:00 Santos vs. Multicco Group

Ewentualna wygrana „Moksików” pozwoli na przeskoczenie Multicco w tabeli i usadowienie się na podium I ligi – po raz pierwszy w tym sezonie. Na chwilę obecną wydaje się, że to właśnie Czarno-biali mają w swojej talii więcej asów w rękawie aniżeli Czarno-pomarańczowi, którzy w chwili obecnej muszą radzić sobie bez kilku podstawowych graczy. W I lidze łatwych spotkań nie ma, ale terminarz dla Multicco nie jest zbyt łaskawy. Najpierw Adampol, teraz Santos, później Aptel, Margo…Trzeba ciułać gdzie się da, by za chwilę z „pudła”  nie wylądować w środku ligowej stawki. Kto pod nieobecność „Chitka” weźmie ciężar gry na siebie ?

II LIGA – niedziela 11/09/2022

14:00 Mają Rozmach vs. Ramis

Rozpędzony zespół Mają Rozmach coraz śmielej spogląda na możliwość awansu do 1 ligi. W bramce Piotrek Biełasz, z przodu Kamil Kosakowski i przepis na sukces jest znany. Jednak na ich drodze stanie banda „Siwego”, która również włączyła się do walki o elitę PLP i wydaje się, że wszystko w ich nogach. Jest Team spirit, jest dobra zabawa i wreszcie gra, której wszyscy od nich oczekiwaliśmy. Będzie ciekawie !

14:50 Poler-Art Team vs. Cooltura Taxi

Czy zespół Sylwka Łapińskiego do dobrego „look’u” dołoży wreszcie zdobycz punktową? Zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, bo naprzeciwko rozpromieniona zeszłotygodniowym zwycięstwem Cooltura Taxi. W chwili obecnej to właśnie „Pietrach” i spółka są jednym z faworytów II-ligowych rozgrywek, ale Poler-Art nie raz pokazał, że jest nieobliczalną drużyną.

15:40 Konceptbud vs. CF Bojary

Krótko i treściwie – to będzie mecz dnia. Niska pozycja w tabeli chłopaków z Bojar jest największą niespodzianką sezonu orlikowego.  Podobno przeprowadzili poważną rozmowę we własnym gronie i stwierdzili, że póki piłka w grze to nie odpuszczają. Rywalem silny Konceptbud , dodatkowo podrażniony porażką w ostatniej kolejce. Oni również nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów.

16:30 Rainter vs. CEDC Polmos Białystok

Liczymy, że „Polmosowcy” zbiorą szerszy skład niż 40% liczebności swojej kadry. W każdym innym wypadku ofensywa Rainteru wykorzysta to bezwzględnie. Tym bardziej, że po wakacjach znakomitą formą prezentują Paweł Lewandowski i Piotrek Sokólski.

17:20 ZPS Biaform SA vs. Koledzy z boiska

Po ostatniej porażce opiekunowie Biaformu zapowiadali, że do kolejnego spotkania przystąpią „na galowo” z Tomkiem Jasielczukiem i Markiem Niewiarowskim. Przeciwnicy również powinni wystawić mocną ekipę gdyż ich „hybryda” nie ma kolidujących spotkań po drugiej stronie miasta. Zapowiada się ciekawie tym bardziej, że w tabeli oba zespoły sąsiadują ze sobą.