Przedostatnia kolejka rundy zasadniczej ! 30/01/2022 ! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Przedostatnia kolejka rundy zasadniczej ! 30/01/2022 !

I LIGA – czyli niedziela pod znakiem pojedynku lidera (Margo Adrenalina) z wiceliderem (Adampol Glovis) …

16:00 Multicco Group – Znienacka

               Ten mecz jest ostatnią możliwością na przedłużenie szans na awans do grupy mistrzowskiej. Jest to pierwsza z dwóch kolejek gdzie muszą zdobyć komplet punktów i wyprzedzić właśnie najbliższego przeciwnika. W tym celu Multicco musi wystawić swoje najmocniejsze zestawienie personalne. Naprzeciwko nich stanie zespół, który po ostatnim weekendzie przejawił wzwyżkę formy. Czy „Laska”  z kolegami upora się z bandą „Owsieja”?

16:40 M-Fire – TIM Aquapomp

               Czy kolejny mecz „Żółto-czerwonych” będzie pasjonującym widowiskiem z dużą ilością goli? Tomek Bartoszuk pewnie ma inne zdanie na ten temat i będzie chciał wreszcie zachować czyste konto. Niska pozycja „Bodzia” i jego zespołu nie odzwierciedla w pełni  ich potencjału. Z jednej strony Kozłowski, Dawidowski i Klepacki , z drugiej Suwała, Matuszewski, Karacz to zwiastuje ofensywną ucztę. Krążą jednak słuchy o problemach kadrowych w ekipie TIM’u… Kto pojawi się na hali VI LO w niedzielę ?

17:20 4Technology – Top Auto

               „Opelki” w tym meczu będą broniły pozycji w ścisłej czołówce a wiedząc o zbliżającym się pojedynku lidera z wiceliderem – mogą znacznie przybliżyć się do drugiego miejsca. Kamil Stoczko będzie chciał potwierdzić, że wysoka forma uzyskana od czasu powrotu z Płocka nie jest przypadkiem. Do pomocy będzie miał Tomka Borawskiego i Pawła Orła. Przeciwnikom będzie natomiast zależało na zatarciu złego wrażenia po ostatnim meczu z Margo Adrenalina. Wszystko wskazuje , że „Sobol” zbierze na to spotkanie optymalny skład.

18:00 Adampol Glovis – Margo Adrenalina

               Mecz kolejki wicelider kontra lider. Oba zespoły osiągnęły wysoką dyspozycję i odłączyły się od reszty peletonu. Obie drużyny posiadają reprezentantów PLP . Z jednej strony Bruliński i Niemyjski z drugiej Gromko i Kozłowski. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że prawdopodobnie w tym meczu rozstrzygną się losy nagrody dla najlepszego gracza stycznia. Tego nie można przegapić. Jeśli ktoś nie będzie miał możliwości pojawić się na trybunach, informujemy że mecz będzie transmitowany na naszym kanale YT.

18:40 Aptel – Poltank

               Po emocjach w meczu na szczycie na parkiecie ujrzymy zawodników Aptela i Poltanku. Podopieczni „Dżacka” nie mogą sobie pozwolić na najmniejsze potknięcie, aby zachować szanse na znalezienie się w grupie mistrzowskiej. Zapewne liczy on na szybkość Wojtka Sadowskiego czy skuteczność Oskara Sosnowskiego. Zadania jednak nie ułatwi mu w tym stojący w bramce Poltanku „Timo”. Jego niesamowite obrony i szybkie wyrzuty do Bartka Wałkuskiego mogą zniweczyć plan przeciwnika. Tym bardziej, że Poltank, podobnie jak Aptel – wciąż ma szanse na grę w grupie mistrzowskiej.

19:20 Hurtownia Krokus – FC Dr Tusz

               Kto by pomyślał, że starcie faworyta rozgrywek z outsiderem tabeli będzie wiązało się z tyloma emocjami. „Zaszłości” pomiędzy tymi zespołami sięgają jeszcze poprzedniej dekady i gry gdzieś tam na peryferiach Białegostoku… Jednak pamiętają je dobrze „Ceres” i „Peder” z Hurtowni oraz „Gwiazdka” z „Doktorków”. Dochodzą nas głosy, że tego ostatniego nie będzie, gdyż nowy tatuaż „z chipsów” nie pozwoli mu na grę 😊 „Krokusy” liczą na kolejne 3 punkty i zbliżenie się do czołówki. Postara się im przeszkodzić ich były zawodnik Darek Karbowski. Tylko czy nie będzie zbyt zmęczony noszeniem topora? 😊…

II LIGA, czyli Fortceca Paintball vs. PTH Maltrans oraz Santos vs. Cooltura Taxi – będzie ciekawie !

12:00 Ramis – KS Grabówka Old Boys

               Czy udany pościg w ostatnim meczu jest oznaką, że banda „Siwego” ma już swoje kłopoty za sobą? Bartek Łapka zdecydowanie będzie chciał udowodnić, że jego hattrick w meczu z Rajkomem nie był jednorazowym wyskokiem. Jednak naprzeciwko stanie zespół, który też ma coś do udowodnienia. Drużyna z Grabówki ze swoim „superkanadyjczykiem” Tomkiem Jasielczukiem będzie chciała opuścić dolne rejony tabeli.

12:40 Konceptbud – FC Kentucky

               „Budowlani” po początkowym falstarcie dosyć szybko usadowili się na pozycji wicelidera. Tomek Surwiłło i Mateusz Adamski pod nieobecność Darka Gołdowskiego wzięli na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za zespół. Ich przeciwnik zadowolony, że wreszcie nie przegrał w ostatnich sekundach będzie starał się wykorzystać dobrą passę. Tym bardziej, że „Kurczaki mają swojego Chilaverta, który broni i strzela. Błażej bierz z niego przykład i zacznij chociaż strzelać 😊

13:20 FC Pyskaci – Bestrada Pub Rajkom Choroszcz

            W ostatni weekend drużyna „Pyskatych” napędziła strachu faworyzowanym chłopakom z Bojar. Natomiast zespół z Choroszczy w niezrozumiały sposób zremisował z Ramisem, mimo prowadzenia już 4:0. Zapewne mocne słowa w szatni ich najbardziej doświadczonego zawodnika – Mariusza Gałczyka, nie pozwolą już więcej na taką chwilę dekoncentracji. Ciekawie zapowiada się pojedynek dryblerów  Mieczkowski – Krysztopik.

14:00 CEDC Polmos – CF Bojary

               Patrząc jedynie na tabelę i dyspozycję z ostatnich spotkań faworyt wydaje się być łatwy do wskazania. Chłopaki z Bojar śmiało spoglądają w kierunku awansu na wyższy poziom rozgrywek . Ich liderzy Adam Puchajda i Łukasz Kalinowski postarają się pomóc utrzymać im odpowiednią dyspozycję. Jednak Francesco Guarrera i jego „Polmosowcy” potrafią czasami spłatać figla i zrobić niespodziankę typerom. Czy będzie tak również teraz ?

14:40 Santos – Cooltura Taxi

               Nasz towar eksportowy, czyli przedstawiciel PLP w rozgrywkach Pucharu Polski w futsalu zmierzy się bardzo skutecznym ostatnio zespołem Cooltura Taxi. Dla podopiecznych Krzyśka Mojsika to będzie ostatni sprawdzian przed sobotnim  meczem z AZS UW DARKOMP Wilanów. Zadania jednak postarają się im utrudnić będący w znakomitej formie Piotrek Zubrycki, Dawid Kosowski czy Mariusz Malinowski. Na pojedynek szykują się również efektownie grający bramkarze „Dawson” i „Masło”.

15:20 Forteca Paintball – PTH Maltrans

               Po przymusowym odpoczynku za czerwoną kartkę wraca Paweł Lewandowski. Dzięki temu będą mogli wrócić do sprawdzonej taktyki: Obrona – piłka – laga na Robercika, ups! Pawełka 😊 Wynik meczu jest dla nich bardzo ważny ponieważ ciągle nie są pewni miejsca w grupie mistrzowskiej, gdyż po piętach depczą im gracze Rajkomu. Maltrans w tym  meczu zapewne będzie liczył na skuteczność swojego znakomitego duetu – Arek Cichoński i Michał Grodzki.