Reprezentacja PLP vs. Master Liga Ełk – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Reprezentacja PLP vs. Master Liga Ełk

Pierwszy historyczny mecz Reprezentacji PLP. Co zachwyciło Nas, jako Organizatorów – każdy z powołanych z nieukrywaną radością przyjął do niej powołanie. A my wiedzieliśmy, że idziemy w dobrym kierunku…

Mecz z Master Liga Ełk odbył się 19 września 2021 roku o godzinie 17:00. Zagraliśmy 2x 25 minut pomimo nie najlepszych warunków atmosferycznych. Kapitanem Naszej ekipy mianowaliśmy MVP Prologu czyli Sebastiana Kozłowskiego.

Od początku widać było, że zespoły w piłkę grać potrafią pomimo tego, że w takich zestawieniach występowały po raz pierwszy. Lepiej w mecz weszła Reprezentacja PLP, która po pierwszej połowie spotkania prowadziła 2:0. Strzelcem pierwszej, historycznej bramki dla Naszej ekipy został Przemysław Zaręba (Kabareczi), który otworzył wynik spotkania w 12 minucie ( asysta Karol Kozłowski- Margo Adrenalina). Na 2:0 w 22′ podwyższył nasz „kapitano” po podaniu Przemka Matuszewskiego (TIM Aquapomp).

Gdy dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Kamil Kupiec z Hurtowni Krokus podwyższył na 3:0 ( asysta Sebastian Kozłowski – M-Fire) wydawało się, że nic złego w tym meczu nie może się wydarzyć. Niby PLP kontrolowało spotkanie, ale to Ełk zaczął wyprowadzać zabójcze kontry. Już minutę po bramce „Tuńka” gola dającego nadzieję zdobył Damian Kotowski a w 37′ ten sam zawodnik zaliczył trafienie kontaktowe i mieliśmy 3:2.
43 minuta to kolejna, wspaniała akcja w wykonaniu Damiana Brulińskiego ( Adampol Glovis), który wyłożył piłkę Przemkowi Zarębie a ten, po raz drugi tego wieczora pokonał bramkarza z Ełku. Bramka ta najwyraźniej uśpiła czujność defensywy PLP. Ełk raz jeszcze zerwał się do odrabiania strat i dwukrotnie, w odstępie trzech minut Potoczny Krzysztof pokonał Tomka Bartoszuka i w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 4:4.

Przyszedł czas na rzuty karne.
Rozpoczęliśmy dobrze, na 1:0 trafił Przemek Matuszewski, jednak rywale również się nie pomylili. Dwa kolejne niestety we wspaniałym stylu obronił bramkarz Master Ligi Ełk i po trzech seriach rzutów karnych przegrywaliśmy 1:2. Jako czwarty do piłki podszedł Karol Kozłowski, który wziął odpowiedzialność na swoje barki. Strzelił dobrze, golkiper z Ełku wyczuł, jednak strzał był na tyle mocny, że piłka zatrzepotała w prawym, dolnym rogu. Czwarty strzał rywali obronił „Brama” i znowu wszystko było sprawą otwartą. Do piłki podszedł „Brulin„, wyczekał golkipera z Ełku i posłał piłkę w przeciwnym kierunku. Ostatni strzał Wińskiego Mateusza wylądował na słupku i takim oto sposobem Reprezentacja PLP wygrała z Master Liga Ełk 3:2 w rzutach karnych.

MVP spotkania został wybrany Michał Laskowski z Kabareczi. Tyle piłek co wydziobał, wyczyścił a rywali zatrzymał moglibyśmy obdarować kilka spotkań. Z dobrej strony pokazał się Damian Bruliński, który przeprowadził akcję meczu kładąc trzech rywali i wykładając piłkę do pustaka dla Karola Kozłowskiego, który finalnie nie trafił w światło bramki. Świetny występ chyba jak zwykle zanotował Przemek Zaręba – motor napędowy Kabareczi. Zawsze, gdy był przy piłce w obozie rywali robiło się naprawdę gorąco. Ale chcielibyśmy pogratulować i podziękować całej naszej ekipie – za to, że tak chętnie przyjęliście powołanie, za Wasze poświęcenie i walkę – pomimo, że mogliście tego dnia pić w domu ciepłą herbatkę. A przede wszystkim za to, że czuć było prawdziwy team spirit, wspólny cel, motywację i chęć zwycięstwa. Raz jeszcze dziękujemy. Jesteśmy dumni, że możemy wspólnie z Wami tworzyć Nasz projekt.