Superpuchar PLP – zapowiedź rundy wstępnej. – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Superpuchar PLP – zapowiedź rundy wstępnej.

Uwaga! Attention! Внимание! Achtung! 차려 자세!

Po przerwie, która pozwoliła nam złapać oddech i świeżość po rewelacyjnym Dniu Finałowym I Prologu PLP wracamy na Arenę Kluka. Już w niedzielę rozpoczynamy rywalizację w Superpucharze. Stary zestaw ekip z Prologu i kilka drużyn stawiających pierwsze kroki w Naszych rozgrywkach.

Na pierwszy ogień w samo południe idą zespoły FC Dr Tusz i FC Białostoczek. Ekipa „Doktorków” jeśli stawi się w pełnym składzie stanowi twardy orzech dla każdego przeciwnika. „Pomarańczowi” to debiutanci na salonach PLP i pewnie będą chcieli od razu sprawić niespodziankę.

Kolejny zestaw tworzą o godzinie 12:50 zespoły Auto Team i Bestrada Pub Rajkom Choroszcz. Mateusz Kondraciuk opuścił Znienacka i wraz z rodzimą drużyną postara się od razu namieszać w rozgrywkach. Jego plan spróbuje popsuć Mariusz Gałczyk, sprawnie kierujący grą obronną chłopaków z Choroszczy. Zapowiada się znakomity pojedynek młodości z doświadczeniem.

Trzecia para to FC Pyskaci i Ramis. Sympatyczna banda z Knyszyna została osłabiona przed rozgrywkami Superpucharu, jednak poczynili kilka transferów „in”, które mają skutecznie uzupełnić luki w ich zespole. Natomiast „Gang Siwego” jest mocno uzależniony od terminarza Dębu Dąbrowa Białostocka. Grający w jego barwach Damian Łokić stanowi ważny element w układance gry Ramisu. Wszystkiego dowiemy się już o 13:40.

Najciekawiej zapowiadającym się meczem tej fazy rozgrywek jest starcie PTH Maltrans i Konceptbudu o godzinie 14:30. Drużyna Maltransu debiutuje w rozgrywkach pod egidą PLP jednak nie oznacza, że to zupełnie nowy zespół. Są dobrze znani z podlaskich rozgrywek amatorskich i stanowią mocną ekipę. Jednak ich przeciwnikiem będzie również nieprzypadkowa drużyna. Jeśli Marcin Dolida wystawi swoich trzech Muszkieterów, czyli Karola Naumnika, Piotrka Giełażyna i Tomka Gula, wesprą ich Darek Gołdowski i Radek Rybołowicz oraz młodzi gniewni Mateusz Adamski i Mariusz Margużewicz to mimo silnego przeciwnika powinien być spokojny o wynik.

Godzina 15:20 to starcie Margo Adrenaliny z kolejnym debiutantem czyli z Fortecą Paintball. Już wcześniej silny zespół dowodzony prze Gromka został wzmocniony. Będą chcieli zmazać plamę, którą było dopiero 10 miejsce w Prologu. Wydaje się, że przeciwnik ma odpowiednią nazwę, bo ktoś tutaj postrzela. 😊

Spotkanie Cooltury Taxi i Poltanku o 16:10 to znowu mecz pomiędzy debiutantami i „weteranami” w PLP. Zespół „Taksówkarzy” wzmiocniony znanym z Dr Tusza „Masłem” będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Przeszkodzić w tym spróbuje znakomite trio : Szczepanik,Wałkuski i Pisiński.

Już o 17 na boisko wybiegnie zestaw beniaminków. Drużyna FC Kentucky prowadzona przez gwiazdę Twittera – Błażeja Chmielewskiego, który opuścił Pyskatych i sam spróbuje stworzyć ekipę godną jego ambicjom. Obecność ów jegomościa jest kluczowa, bo nie od dziś wiadomo, że „no Vardy, no Party”. Po przeciwnej stronie zespół stworzony z graczy kilku ekip amatorskich z Białegostoku. Ich udział w Superpucharze to rekonesans po nowych rozgrywkach. Pozostaje mieć nadzieję, że spodoba im się atmosfera Podlaskiej Ligi Piłkarskiej i będą stałym uczestnikiem naszych rozgrywek. Liczymy też na ciepłe słowo od znakomitego komentatora poczynań piłkarskich w Białymstoku.

Na zakończenie o 17:50 z ukrycia spróbuje zaatakować Rambo. Jednak zadanie nie będzie łatwe. Ich przeciwnikiem będzie zwycięzca grupy E czyli Adampol Glovis. „Brulin” po znakomitym występie w reprezentacji PLP jest dalej głodny bramek i asyst. Może być jedynie zmęczony noszeniem wszystkich nagród otrzymanych w trakcie Dnia Finałowego 😊 Do tego „Kondzio” zapowiada jeszcze wzmocnienia z dużych boisk. Tym sposobem seria Rambo może skończyć się już na pierwszej części.