„TOP 5” 10. kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

„TOP 5” 10. kolejki

1 liga

Najlepszym bramkarzem 10 kolejki nominujemy Mateusza Timoszuka z Poltanku. Swoimi spektakularnymi interwencjami przez długi czas utrzymywał swój zespół na powierzchni jak również doprowadzał do załamania napastników Adampolu. Skapitulował dwukrotnie, a mimo to był najjaśniejszą postacią tego spotkania. Dodatkowo tubalny głos „Timo” płoszy gołębie w promieniu kilometra 😊

Za grę obronną w naszym zestawieniu odpowiada Krzysztof Osypiuk z Hurtowni Krokus. W meczu z M-Fire swoim golem dał sygnał do ataku kolegom z zespołu. Nie zapominał również obowiązkach defensywnych. Czyżby pojawienie się potomka tak uskrzydliło „Osypa”? 😊 W tym miejscu również gratulacje świeżo upieczonemu Tacie od ekipy PLP 😊

Jeśli chodzi o atak to pojawia się tutaj najlepszy gracz grudnia, czyli Mariusz Gromko z drużyny Margo Adrenalina. W meczu z 4Technology. Atomowe uderzenie z 1 minuty może kandydować do bramki sezonu. Dodatkowo pokazał jak znakomicie zakładać pressing na przeciwniku, co przełożyło się na drugą bramkę. Podsumowując osobę „ Gromka” w dwóch słowach – lider lidera 😊

Kolejnym graczem naszego TOP 5 jest Darek Karbowski w FC Dr Tusz. Jego bramka oraz duża aktywność w ataku pozwoliła na uzyskanie niespodziewanego remisu z faworyzowanym Aptelem. „Karbos” poprzez umiejętne przetrzymywanie piłki na połowie przeciwnika dawał tak potrzebny odpoczynek własnym obrońcom. Po meczu pomimo zmęczenia pojechał na casting do kolejnej ekranizacji „Władcy Pierścienia”, tylko nie wiemy czy interesuje go rola Hobbita czy Krasnala 😊

Ostatnim wyróżnionym jest Dawid Daniluk z zespołu Znienacka. Skromny chłopak, który dopracował się zaskakującej ksywy „Daniluk”😊 W meczu z TIM Aquapomp jednak odpiął wrotki i zakończył spotkanie z hattrickiem. Szczególnie zaskakujące było pierwsze uderzenie gdy pokonał bramkarza strzałem z własnej połowy. W dobrej grze nie przeszkodziły mu charakterystycznie podciągnięte spodenki 😊

2 liga

Gdyby każdy tak podchodził do postanowień jak Błażej Chmielewski to świat byłby lepszy 😊 Miał znaleźć jakiegoś bramkarza do FC Kentucky i zrobił nie na 100%, a na 300%. Kamil Zimnoch kolejny raz swoimi interwencjami zadziwiał wszystkich. W meczu z KS Grabówka Old Boys oprócz obowiązków bramkarskich dołożył gola i asystę. Ciekawe co pokaże w następnych spotkaniach.

Za obronę będzie odpowiadał gracz Santosu. Standardowo robią okno wystawowe w zestawieniu TOP 5 i tym razem ląduje tutaj Konrad Lewończuk. W spotkaniu z PTH Maltrans znakomicie ograniczył ofensywę przeciwnika to jeszcze zakończył z dwoma bramkami.

Niespotykaną skutecznością wykazał się Dawid Kosowski z Cooltura Taxi. Cztery bramki pozwoliły na zdemolowanie obrony i odniesienie przekonującego zwycięstwa z CEDC Polmos. Skuteczność Dawida to najlepszy dowód na to, że jak trzeba to Cooltura „dowozi” 😊

W meczu z Bestrada Pub Rajkom Choroszcz pierwsza połowa zdawała się wskazywać , że „wirus Płock” ciągle nie opuścił Ramisu. Przy stanie 0:4 nastąpiło przebudzenie. Ogromny udział w tym miał Bartek Łapka. Swoimi bramkami i dryblingami poderwał do walki swoich przygaszonych kolegów. Bramka w ostatnich sekundach może być zwiastunem powrotu drużyny na dobre tory.

Kolejny raz skutecznością błysnął Tomek Jasielczuk z KS Grabówka Old Boys. W meczu z FC Kentucky udało mu się trzykrotnie umieścić piłkę w siatce. Zadanie nie było łatwe ponieważ naprzeciwko siebie miał rewelacyjnego Kamila Zimnocha. Czyżby Tomek miał chęć na kolejną nagrodę gracza miesiąca?