TOP 5 – Pierwsza LIGA – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

TOP 5 – Pierwsza LIGA

Zawsze w cieniu duetu Bruliński – Niemyjski, wreszcie swoją dyspozycję pokazał w pełnej krasie Damian Sapieha. W meczu z Mutlicco Group udowodnił, że powołanie do kadry PLP nie było na wyrost. Pracy miał niewiele mniej niż w sparingu z Jagiellonia Futsal. Niejednokrotnie musiał stanąć na wysokości zadania broniąc atomowe uderzenia bandy „Chitka”. Skapitulował dopiero w końcówce po strzale niezawodnego Przemka Zaręby, ale i tak lider I ligi dowiózł zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Najpierw wygrana w głosowaniu na bramkę kolejki , teraz TOP 5, co będzie dalej? Zwyżka formy Szymona Zawadzkiego z Aptelu. Wreszcie spełniają się zapowiedzi „Dżacka” o dużych umiejętnościach Szymka. Dobra gra defensywna, szybkość i mocne uderzenie to jego znaki rozpoznawcze. Dzięki temu zakończyli spotkanie z 4Technology zwycięstwem.

Długo musieliśmy czekać na wystrzał formy MVP 1 edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej. Kamil Kupiec z Hurtowni Krokus w meczu z Konceptbudem wreszcie zaprezentował swoje walory. Precyzyjny strzał , drybling i znakomity przegląd pola pozwoliły na ustrzelenie dubletu i asystę, co pomogło w wysokim zwycięstwie. Taka dyspozycja „Tuńka” to miód na serce „Ceresa” 😊

Daniel Gajdziński z Santosu jest kolejnym graczem ofensywnym w naszym zestawieniu. Może nie jest tak krzykliwy jak „Prezes M.”, gestykulujący jak „Samoj” czy silny jak „Hrycek”, ale liczby robić potrafi. W meczu z Dr. Tusz’em zdobył dwie bramki , dołożył do tego dwie asysty, a co najważniejsze – był nieuchwytny dla obrońców „Doktorków”. Pozwoliło to na wysokie zwycięstwo „Moksików”.

Jak ważnym zawodnikiem dla „Zapałek” jest Sebastian Kozłowski pokazał ich mecz z PTH Maltrans Znienacka. Znakomicie bronił , atakował, przetrzymywał piłkę grając na pozycji pivota. Jego bramka z woleja po zgraniu „Laski” śmiało może kandydować do najładniejszych trafień sezonu. Z taką formą Seby , M-Fire może śmiało patrzeć na miejsca w górnej połowie tabeli.

W meczach, które nie mają swoich przedstawicieli w „TOP’ach” Cooltura Taxi pokonała 4:1 faworyzowane Margo, które ewidentnie nie potrafiło odnaleźć się bez Karola Kozłowskiego. Gorzała bez formy, Adrenalina bez pomysłu a sezon ucieka…Cooltura wypunktowała swoich rywali jak wytrawny bokser a najlepszym ich graczem był młodszy z rodu Dąbrowskich – Jakub.

Spotkanie kolejki bez przedstawiciela TOP’ek ? Bywa i tak, bo był to typowy mecz walki, jednak – tu trzeba powiedzieć szczerze – ze sprawiedliwym zwycięstwem „Opelków”. Kolejny koncert Skrzypka, który pod nieobecność „Sopla” wziął ciężar gry na swoje barki. Gol, asysta, MVP i obecny lider klasyfikacji kanadyjskiej w I lidze. Wynik 3:1 na korzyść „Opelków” i kolejny skok w ligowej tabeli.