Top 6, part V – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Top 6, part V

Igor Kropiewnicki. Pewność, dobre sterowanie blokiem defensywnym. Z nim w bramce Multicco stanowi prawdziwy monolit. Kolejne zero z tyłu. Wyczyn tym bardziej godny podziwu, gdy naprzeciwko siebie miał niezwykle ofensywnie usposobiony Poltank z braćmi Wasilewskimi, Bartkiem Wałkuskim i Kaniewskim.

Piotr Jarocki – jeden z ojców sukcesu w wygranym spotkaniu z M-Fire. Gol, dwie asysty i idealne kreowanie gry pozwoliło Maltransowi dosłownie spalić marzenia „Zapałek” o kolejnym zwycięstwie i czystym koncie.

Mallon-Khan Haron to jeden z dwóch zawodników ekipy spod znaku Dzika. Szybki zawodnik Znienacki trzykrotnie asystował swoim kolegom a także skutecznie rozbijał i przecinał ataki „Doktorków”. Z nim w składzie Znienacka zyskuje jakieś +99 „pace’a”. Drugi mecz tego zawodnika i drugi, w którym ekipa „Owsieja” nie przegrała.

W Top6 musiało znaleźć się miejsce dla „magicznego gracza” tygodnia, którym został Piotrek Suwała z Tim Aquapompu. Dwie malinki, które dał Błażejowi dały remis w spotkaniu z Santosem, ale także pewien niedosyt, bo „żółto-czerwoni” mieli po prostu więcej z gry a każda akcja przechodziła przez Piotrka.

Emilian Bayer to drugi z „dzików” w naszym zestawieniu. Chłopaki ze Znienacki przejechali się po bandzie „Rudego” a sam „Księciunio” zaliczył pięć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej strzelając 4 gole i dokładając asystę.

Łukasz Skrzypek zamyka nasze zestawienie. Strzelec gola w meczu z 4Technology robił co mógł by jego drużyna wyszła z kryzysu. Szczególnie aktywny w pierwszej połowie meczu, gdzie każda akcja szła właściwie jego stroną. Dwie minuty przed końcem wlał nadzieje w serca kibiców, strzelając kontaktowego gola. W chwili obecnej bezdyskusyjny lider klasyfikacji kanadyjskiej w pierwszej lidze.

O takiego Kolegę walczył Piotrek Kuźma 😊 . Maciek Bartoszuk drugi mecz w Podlaskiej Lidze Piłkarskiej i drugi raz melduje się w TOP 6. Koleżeński dla swoich obrońców, za to w sowim polu karnym niezbyt przyjacielski wobec „Kurczaków”. Pewna gra nogami i na przedpolu całkowicie ograniczała potencjał ofensywny przeciwników.

Wyszło słońce to i gra zrobiła się radośniejsza. Dlatego nasze zestawienie będzie właściwie bez nominalnych obrońców. Taka Joga PLP.

Jako pierwszy do zestawienia wchodzi Adam Wydzierzecki z drużyny Cooltura Taxi. To klasyczny „baby face killer”. Przeciwnicy myśleli, że on się grzecznie przywita , może poczęstuje ciastkami, a tutaj zaskoczenie. Zaaplikował on bramkę , poprawił asystą i pomógł w odniesieniu wysokiego zwycięstwa.

Z Rajkomu Choroszcz melduje się Sebastian Waszczuk. W meczu  z faworyzowanym CF Bojary znakomicie odnalazł się w szybkiej i czasami ostrej grze. Oprócz bramki i asysty dobrze regulował tempo gry swojej drużyny. Niecenione były również podpowiedzi pomagające wykorzystać w pełni szybkość skrzydłowych.

               Rozgrywającym w naszym TOP będzie Paweł Zimnoch z zespołu Rainter. Niby mecz z osłabionymi Pyskatymi ( tutaj ogromny szacun za to , że podjęli rękawicę ) to był mocniejszy trening strzelecki, jednak w jego grze było widać dużą jakość. Do czterech asyst dołożył możliwość powiedzenia w po powrocie do domu: „ Cztery strzeliłem” 😊

               Występ w TurboPodlasiaku podziałał mobilizująco na Tomka Jasielczuka z ZPS Biaform SA. Jeo kombinacyjne zagrania z Markiem Niewiarowskim powodowały chaos w obronie Ramisu. „Truskawką na torcie” były dwa znakomicie wykonane rzuty wolne. Odpalił dwa razy „pod ladę”, tak że Kamil Markowski mógł tylko wyciągać piłkę z siatki.

               Ostatnim przez nas wyróżnionym graczem został Karol Naumnik z drużyny Konceptbud. Przez długi czas jego zespół przegrywał z CEDC Polmos. Wydawało się, że wyrównanie to będzie ich max w tym meczu. Jednak wtedy wszedł on „cały na czarno” 😊 i przełamał swoją bramką opór przeciwników. Dołożył do tego asystę i czynnie przyczynił się do zwycięstwa „Budowlanych”.