XI PŁOCK CUP – Podsumowanie – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

XI PŁOCK CUP – Podsumowanie

Za nami pierwszy historyczny wyjazd Reprezentacji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej poza granice naszego województwa.
W ubiegły weekend, 10 wybrańców „Kapituły” reprezentowało Podlasie i naszą ligę na najbardziej prestiżowym i najsilniej obsadzonym halowym turnieju piłkarskim w naszym kraju od lat.
W XI Edycji płockich zmagań organizowanych przez sędziowskich braci Marciniaków uczestniczyło 33. zespoły podzielone na 8 grup. Co ciekawe, co jedenasta drużyna w tegorocznym turnieju to ekipa z Białegostoku :).
Po raz pierwszy Białystok był reprezentowany aż przez trzy zespoły, które w piątek wieczorem zameldowały się w płockim Green Hotel.
Wielkie podziękowania „Siwemu”, stałemu bywalcowi Płock Cup wraz ze swoją drużyną, za rezerwację tak dobrej bazy dla podlaskich piłkarzy amatorów!
Wraz z Ramisem i Reprezentacją PLP wyjazd do Płocka „zaliczyła” również „Banda Sobola”, czyli 4Technology. Dla nich to była nagroda za Zwycięstwo w Superpucharze I Edycji PLP.
Pierwszy na plac boju wyruszył Ramis. Trzy porażki w fazie grupowej i gra w fazie pucharowej została przeniesiona na kolejny rok. Zanim Reprezentacja PLP wyruszyła na halę Borowiczki, Koledzy z Ramisu zdążyli się już nieco zregenerować po swych porannych bojach i całą ekipą ruszyli za nami by wspierać z trybun. I to wsparcie dało nam trzeba przyznać wiele pozytywnej energii w fazie grupowej!
W pierwszym meczu nie mieliśmy niestety zbyt wiele do powiedzenia.
Przegrywając 0:1 zderzyliśmy się z przysłowiową ścianą. Ogrodowa Skierniewice, czyli chłopaki z I ligi futsalu (wraz z dwoma Reprezentantami Polski) to zupełnie inna półka piłkarska. Na ich tle nie wyglądaliśmy zbyt dobrze ale postawiliśmy się najbardziej ze wszystkich drużyn, z którymi oni mieli w ten weekend do czynienia, ba, osiągnęliśmy najniższą z nimi porażkę w całym turnieju, na pewno dzięki rewelacyjnym obronom Dawida Klikowskiego z Santosu. Jak się później okazało, nasz rywal dotarł aż do finału, gdzie przegrał z rewelacyjnie grającym Esse Płock.
Mecz otwarcia przegrany, więc do pojedynku z Toruńskimi Przyjaciółmi z Boiska przystępowaliśmy jak do meczu o wszystko. Rywal, jak się później okazało był najsłabszy piłkarsko w naszej grupie ale chyba presja zwycięstwa spętała na początku nogi naszym Reprezentantom. Nerwówka była do końca ale ostatecznie kończymy ten mecz zwycięstwem 2:1 po bramkach Dominika Niemyjskiego (Adampol Glovis) i Mariusza Gromko (MARGO Adrenalina).
Mieliśmy dosłownie dwie minuty przerwy i przystąpiliśmy do ostatniej grupowej rywalizacji. Rywal – Liga Fanów Warszawa, czyli Reprezentacja największej amatorskiej ligi w Polsce. Kilka zespołów z naszego miasta dość regularnie jeździła na Halowy Puchar Fanów organizowany przez Rafała Milewskiego. Oni z Warszawy, w koszulkach z elką na piersi, z kolei my – „chłopcy z Białego” – nikogo nie trzeba było zbytnio mobilizować na ten mecz. Od początku graliśmy bardzo agresywnie i przez cały mecz ledwo zmieściliśmy się w limicie dopuszczalnych fauli. Było twardo ale nie chamsko i bardzo, ale to bardzo nerwowo aż do ostatniej sekundy, w której to uderzeniem do pustej bramki warszawian z własnej połowy popisał się Piotr Suwała, na co dzień występujący jakby nie było 🙂 w żółto-czerwonej koszulce TiM Aquapomp. To trafienie dało nam zwycięstwo 3:2, sześć punktów i awans z drugiego miejsca w grupie do fazy pucharowej!
By Białystok i nasz Region zaprezentował się podczas Płock Cup w niedzielę trzeba było dopiero wysłać Reprezentację Ligi! Udało nam się to, byliśmy bardzo z tego powodu dumni i szczęśliwi a oprócz Piotrka w tym meczu na listę strzelców wpisali się Karol Kozłowski (MARGO Adrenalina) i Kamil Stoczko (Top Auto).
Po meczu z Ligą Fanów zostaliśmy wywołani przez ekipę Ramisu pod trybunę przez nich zajmowaną i wspólnie świętowaliśmy awans do 1/8 Finału XI Płock Cup.
Jeszcze raz wielkie dzięki ekipie „Siwego”!
Tych, którzy jeszcze nie widzieli zapisu z naszych meczów grupowych – zapraszamy na nasz kanał w serwisie Youtube.

Na zakończenie dnia eliminacyjnego do rozgrywek przystąpiło 4Technology. Pierwszy, transmitowany przez nas mecz – zwycięstwo 2:0, później nie szło już tak okazale i niestety zdobyte 4pkt. to było za mało by awansować z jedynej 5-zespołowej grupy.

W niedzielę wszystkie trzy drużyny udały się na główną halę XI Płock Cup na mecze pucharowe. Wszystkie miejsca na trybunach zajęte, świetnie prowadzona przez Organizatorów transmisja, zorganizowany doping dla jednej z drużyn – było głośno i naprawdę mocno piłkarsko.
Chyba z racji pełnych i na dodatek nie swoich trybun, weszliśmy w mecz 1/8 Finału z grającą w mazowieckiej klasie okręgowej Deltą Słupno za bardzo na stojąco. Zbyt łatwo stracona pierwsza bramka, później druga i dopiero wtedy zaczęliśmy grać swoje i ruszyliśmy na swego rywala. Niestety, „wypożyczony” bramkarz Wisły Płock dał się pokonać jedynie raz – Karolowi Dawidowskiemu z M-Fire. Porażka okazała się biletem w podróż powrotną do Białegostoku. Cóż, taka jest faza pucharowa ale rywal był zdecydowanie w naszym zasięgu i mały niesmak, choć na chwilę, pojawił się w naszych głowach.

W ramach podsumowania tego wyjazdu:
Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że mogliśmy zaprezentować się w Płocku jako Podlaska Liga Piłkarska! Naszym zdaniem nie musimy się swej postawy na boisku wstydzić bowiem wszyscy którzy tam byli doskonale wiedzą z kim graliśmy i jakie drużyny ogólnie tam grały, a nasi „wybrańcy” w tym składzie zagrali jedynie raz, w środę przed wyjazdem do Płocka.
Dziękujemy Tomaszowi i Szymonowi Marciniak za fantastycznie zorganizowany turniej piłkarski, jego oprawę i zastany tak wybitny poziom nie tylko piłkarski ale także sędziowski! Mamy nadzieję, że za rok otrzymamy zaproszenie ponownie, bo my już tupiemy nóżkami by znów do Płocka zawitać!
Dziękujemy Partnerom PLP – Podlaskiemu Związkowi Piłki Nożnej i Salonowi Sportowemu SOCCER a także naszemu Sponsorowi Premium, firmie Konceptbud za to jak profesjonalnie prezentowaliśmy się w dedykowanych naszej Reprezentacji strojach oraz bluzach!
Dziękujemy firmie Biacomex – Autokary za świetny środek transportu dowodzony przez niezwykle sympatycznego Pana Wojtka!
Na koniec wielkie słowa uznania i podziękowania Sponsorowi Tytularnemu naszych rozgrywek i Partnerowi Strategicznemu wyjazdu Reprezentacji PLP na Płock Cup – Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego w Białymstoku! Wielki szacunek za wsparcie w rozwój piłki amatorskiej na Podlasiu!

Reprezentacja PLP w XI Płock Cup wystąpiła w następującym składzie:
Bramkarze – Paweł Milewski (Hurtownia Krokus), Dawid Klikowski (Santos)
Zawodnicy z pola – Kpt. Michał Laskowski (Multicco Group), Kamil Stoczko (Top Auto), Mariusz Gromko i Karol Kozłowski (MARGO Adrenalina), Jędrzej Woźniel (Aptel), Dominik Niemyjski (Adampol Glovis), Piotr Suwała (TiM Aquapomp) oraz Karol Dawidowski (M-Fire).
Kadra szkoleniowa: Krzysztof Urynowicz i Piotr Dąbrowski.

Transmisje video: Piotr Owsiejko, Jacek Borowski i Sebastian Mordasewicz.
Obsługa Foto i Video: Kamil Ceckowski i Grzegorz Chuczun.

Teraz czas na dokończenie Turnieju Halowego a z Reprezentacją PLP żegnamy się prawdopodobnie aż do lata! 😊