Zapowiedź 2.kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź 2.kolejki

GRUPA A

Spotkania w grupie A zainauguruje mecz pomiędzy M-Fire a Kabareczi w najbliższą sobotę, 22 maja o godzinie 14:40. Jeżeli spojrzymy na klasyfikację kanadyjską w grupie A to pierwsze trzy miejsca okupują właśnie zawodnicy M-Fire. W pierwszej serii gier nadspodziewanie łatwo rozprawili się ze wzmocnionym Adampolem a teraz czekają na kolejnych rywali. Ich przeciwnicy, zespół Kabareczi ma zapewne lekki niedosyt po inauguracyjnej kolejce w której podzielili się punktami z chłopakami ze Znienacka. Prawdziwy test ich mocy może przyjść właśnie w najbliższym spotkaniu. Pewne jest jedno – by myśleć o czymś więcej niż punkt będą musieli wykorzystywać sytuacje, które sobie wypracują. Potencjał w osobach Przemka Zaręby czy Tomka Grzebieniaka mają – pytanie, czy tym razem uda się to wykorzystać ?

Tuż po nich, o godzinie 15:30 na płycie Areny Kluka pojawią się Hurtownia Krokus ( po raz pierwszy) oraz zraniony po pierwszej kolejce Adampol. Na papierze faworytem wydają się być Krokusy – zarówno historia jak i wspólne halowe sparingi pokazały kto nad kim górował, ale nie od dziś wiadomo, że mecz mistrzowski to zupełnie co innego niż zwykła, treningowa gierka. Tym bardziej, gdy popatrzymy na wzmocnioną kadrę Adampolu. Kogo tym razem wystawi do boju Konrad ? Czy wyciągnie wnioski z pierwszej serii gier ? Jak w swoim inauguracyjnym spotkaniu zaprezentują się Krokusy ? Kto będzie górą ?

O 16:20 naprzeciw siebie staną zespoły Znienacka i Konceptbud. Ci pierwsi, trochę chyba zaskoczeni przebiegiem pierwszego meczu, a zarazem szczęśliwi, bo gdyby nie Dawid Klikowski to mogło być okrągłe zero na koncie. Konceptbud wygrał w swoim debiutanckim występie, ale gdzieś w tle można było usłyszeć, że nie byli do końca zadowoleni ze swojej dyspozycji. Może to trema, może nowe boisko, tego nie wiemy. Na pewno jednak przeciwnik inny, o odmiennych atutach i portfolio. Obie drużyny występują tylko w Podlaskiej Lidze Piłkarskiej, więc wszystkie swoje siły skupią tylko na tym meczu. Będzie ciekawie !!

Ostatnim meczem drugiej kolejki w grupie A będzie spotkanie Ramisu z Fc DrTusz’em ( 18:00 ). Obie drużyny przystąpią do niego w zgoła odmiennych nastrojach – ekipa Marcina Chwojko przegrała minimalnie z Konceptbudem choć z dobrej strony pokazał się strzelec dwóch goli – Damian Łokić. Doktorki natomiast zamiast ( jak zapowiadali) – bawić się, to „pyknęli” sobie Cescom Białystok, no ale kto powiedział, że jedno wyklucza drugie :)… ? Czy to samo zafundują Krzysztofowi Malinowskiemu i spółce ?

Pauzuje i liże rany Cescom Białystok.

GRUPA B

Sobotę natomiast rozpoczniemy ( 13:00) od pojedynku grupy B w którym zmierzą się zespoły Top Auto i Piłkarze po przeszczepie. Zespół spod znaku Opla rozgrywki PLP rozpoczął od wysokiej, choć przyznać trzeba, że trochę pechowej – porażki z Rajkomem. Mimo to pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie. Wydaje się więc, że debiutantów w amatorskich rozgrywkach w Białymstoku – zespół Piłkarzy po przeszczepie czeka prawdziwy test. Jak wypadną na tle tak doświadczonego rywala ? Czy po raz kolejny sięgną po komplet punktów i postarają się – już na początku rozgrywek – potasować w tabeli grupy B ?

O godzinie 13:50 odpinamy wrotki i startujemy z pierwszym, oficjalnie transmitowanym meczem na żywo, którym będzie pojedynek TiM Aquapomp z 4Technology. Obie drużyny zwycięskie po pierwszej kolejce, obie również grające na dwóch frontach. Jak rozłożą siły, w jakich składach wystąpią i jak zaprezentują się przed milionami widzów przed monitorami swoich laptopów, komputerów i smartfonów ? Czy obecność czujnego oka kamerzysty spęta im nogi, czy wręcz przeciwnie – otworzą się przed nimi wrota piłkarskiej kariery a notatniki skautów zapełnią się bogatą listą nazwisk ? Tego wszystkiego dowiemy się już wkrótce…

O 17:00 natomiast swój pierwszy mecz w Prologu rozegra Aptel. Drużyna Jacka Borowskiego, wzmocniona min. Radkiem Jarmolikiem( ostatnio Cukiernia) czy Mariuszem Wasilewskim z Drużyny A stawia sobie jako gospodarz ambitne cele. Tym bardziej, że do drużyny wrócili Marcin Turowski oraz mający więcej bramek niż występów – Maciej Kurcewicz ( zawodnik KS Grabówka). Ich przeciwnikami będzie LXT Poltank, który będzie chciał zapewne odbić sobie porażkę z pierwszej serii spotkań. Być może stawią się w nieco bardziej licznym składzie i powalczą o pierwsze punkty w sezonie ?

Na zakończenie drugiej kolejki w szranki staną Margo Adrenalina i Rajkom Choroszcz, czyli dwie ” niespodzianki” z inauguracji PLP. Z tą różnicą, że Margo jest „in minus”, natomiast Rajkom zdecydowanie na plus. Wydaje się więc, że chcąc walczyć o awans do mistrzowskiej grupy Adrenalina będzie musiała poprawić liczebność składu i skuteczność swojej gry. Jedyny przedstawiciel gminy Choroszcz będzie chciał zapewne sprawić kolejną niespodziankę. Już tydzień temu pokazali, że nie mają zamiaru być chłopcami do bicia. Mądre ruchy transferowe, przemyślana taktyka i efekt widzieliśmy wszyscy. Jak będzie tym razem ?

W Grupie B odpoczywają i również liżą rany nasi przyjaciele z Knyszyna – Fc Pyskaci.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników piłki kopanej z województwa Podlaskiego. Przypominamy, iż w chwili obecnej Arena Kluka może „ugościć” aż 81 widzów !
Do zobaczenia w sobotę !