14. kolejka – I LIGA (14.10.2023) – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

14. kolejka – I LIGA (14.10.2023)

Tylko 7 spotkań zobaczymy w ten weekend na Arenie Kluka. Swoje mecze rozegrają I-ligowcy, a ze względu na wybory parlamentarne w Polsce – II liga 14. kolejkę – wbrew pomówieniom o losowaniu wyników – rozegra w dniu 28.10.

Dwie kolejki do końca… Na górze sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Wszystko rozegra się pomiędzy trzema drużynami, bo Multicco Group raczej samo wypisało się z walki o mistrzostwo…

Sobotę rozpoczniemy już o godzinie 11:30 a zagra ostatni w tabeli, zdegradowany Rainter z najbardziej utytułowaną, orlikową drużyną, obecnym liderem Hurtownią Krokus. Ciężko liczyć tu na jakąkolwiek niespodziankę, nawet jeśli na spotkaniu ma być obecny Piotr Sokólski. Krokusy ten mecz muszą wygrać. by zapewnić sobie minimum wicemistrzostwo i udział w Pucharze Marszałka a jak sami wiemy, interesuje ich tylko i wyłącznie tytuł mistrzowski. Zostały dwa, malutkie kroczki, by móc uznać sezon za udany. Czy Hurtownia Krokus po raz kolejny zwycięży na orliku ?

12:20 to godzina rozpoczęcia meczu pomiędzy Top Auto a Aptelem. Ci pierwsi poniżej oczekiwań, dopiero dziesiąta lokata w tabeli. Niższa im nie grozi, wyżej mogą być. Aptel z 22 oczkami w chwili obecnej na szóstym miejscu, znów bez Jędrka w składzie, który swój bój będzie chwilę później rozgrywał w Sokółce. Ile znaczy „Jędruś” doskonale wiemy – bez niego Aptel męczył się ostatnio z Rainterem. Teraz może i powinno być znacznie ciężej, albowiem „Opelki” to zespół nieobliczalny, ale z potencjałem na zdecydowanie więcej niż obecnie.

O godzinie 13:10 pierwszy mecz z cyklu tych o wszystko. Czwarte Multicco Group podejmie mających punkt mniej Tim Aquapomp. Zwycięstwo „gości” może wywindować ich po tej kolejce nawet na trzecie miejsce ( przy dobrych wynikach). Multicco podrażnione dwoma ostatnimi porażkami a nawet trzema, kolejnymi meczami bez zwycięstwa. Idealna sytuacja w tabeli pękła niczym bańka mydlana a teraz wygląda na to, że mogą wypaść nawet poza pierwszą szóstkę. Zwycięstwo „spedycyjnych” da im jednak szansę na medale. Na nie mają chrapkę na pewno także ich rywale. Żółto-czerwoni rozgrywają świetny sezon, bez kalkulacji, z długą ławką rezerwowych. Na ten mecz, pomimo wczesnej godziny mogą stawić się na galowo i patrząc na ich ostatnie mecze, to w spotkaniu z Multicco Group będą faworytem.

Równo o godzinie 14:00 na Arenie Kluka zamelduje się Poltank oraz 4Technology. Ci pierwsi mogą zostać cichymi bohaterami „Krokusów”, albowiem w tej rundzie zabrali punkty ich głównym rywalom w walce o mistrzowski tytuł. Tydzień temu pokazali prawdziwe „cojones” wygrywając bez zmian z Adampolem i w tym również nie mają zamiaru odpuszczać. 4Technology to jednak drużyna, która może wszystko. Obecnie na siódmym miejscu z widokiem na TOP5 a może i wyżej. Mieszanka szybkości i kreatywności, doświadczenia i młodości. Umieją wygrać z każdym w tej lidze a na pewno każdemu potrafią napsuć krwi. Teoretycznie to „Technologiczni” będą faworytem tej potyczki, ale przed tygodniem Adampol także był…

14:50 BOOM ! Na takie mecze czeka się cały sezon. Jeszcze przed poprzednią serią gier wydawało się, że Santos jest w kryzysie – porażka z Maltransem mocno nadszarpnęła ich morale i pokazała, że tu nie ma miękkiej gry ( pozdro Bodziu). Zareagowali w najlepszy, możliwy sposób gromiąc przed tygodniem CF Bojary aż 7:0 a gdy po nich, punkty zgubił dotychczas niepokonany w rundzie jesiennej Adampol, to wiedzieliśmy, że w 14 kolejce zapowiada nam się Meczycho przez duże „M”. Drugi Santos, z 26 punktami na koncie, podejmie trzeci w tabeli Adampol Glovis, który ma o jeden, malutki punkcik mniej. Obie ekipy tracą kolejno do prowadzącej Hurtowni Krokus 2 i 3 „oczka”. Co więcej – przed swoim meczem będą wiedzieć, czy „Krokusy” swój mecz z Rainterem wygrały, czy może padł inny rezultat. Bez względu na wszystko, obie drużyny zagrają o pełną pulę a na szali naprawdę wiele – nadzieje na mistrzostwo, udział w Pucharze Marszałka, podium, być może pole position przed startem turnieju halowego. To, że obie ekipy przyjdą na galowo również wiemy – szykuje się prawdziwy spektakl : Mateusz Kondraciuk vs. Dominik Niemyjski, „Hrycek” vs. Michał Kulfan… Tu może paść każdy wynik – od głębokiego 0:0 po wysokie zwycięstwo którejś z drużyn. I my, bez względu na wszystkie komentarze osób postronnych ten mecz po prostu pokażemy. Mamy kamerę i nie zawahamy się jej użyć!

15:40 przeniesiemy się na biegun umiejscowiony po drugiej stronie tabeli, gdzie trzynaste w tabeli CF Bojary podejmą czternastą Coolturę Taxi. Obie ekipy zagrają właściwie o nic – Bojary utrzymują się w I lidze, Cooltura nie przystępuje do turnieju halowego i żegna się z rozgrywkami PLP. Być może dla obecnych zawodników „Taksówkarzy” to szansa na pokazanie się i klepnięcie transferu do innej drużyny, bowiem szkoda byłoby tracić tak dobrych graczy. Zapraszamy więc skautów innych drużyn z notesikami w rękach.

16:30 ostatni mecz tego dnia i ostatni w sezonie dla PTH Maltrans Znienacka. Szansa na 22 zdobyte punkty i umocnienie się w górnej połowie tabeli. W spotkaniu z Rajkomem to Maltrans będzie faworytem. Z Rajkomem bez Krysztopików, bez Sokoła, bez widoków na przyszłość. Chłopaki chcą ten sezon po prostu dograć do końca a w przyszłym… No cóż, gdzieś tam ich zobaczymy 🙂 Na pewno nie w I lidze, Rajkom jako Rajkom przestaje póki co istnieć w PLP. „Białas” powiedział „pas”, ale mamy nadzieję, że ich fuzja dojdzie do skutku i w przyszłym sezonie odzyskają radość z grania w piłkę. Tego im życzymy.