Co Nas czeka w II lidze ? – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Co Nas czeka w II lidze ?

Grupa Spadkowa

18:00

CEDC Polmos Białystok – KS Grabówka Old Boys

               „Oldboje” po ostatnim zwycięstwie nad Ramisem będą chcieli pokazać, że wreszcie nadszedł czas zaprezentowania pełnego potencjału. Jednak na ich drodze stanie sąsiad w tabeli, który będzie pilnował swojej pozycji. W ostatnim spotkaniu wrzucili „Kurczaki” na ruszt. Ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy liderami obu zespołów – Francesco Guarrerą i Tomkiem Jasielczukiem. W pierwszym meczu pomiędzy beniaminkami lepszy okazał się zespół z Elewatorskiej ( 3:2). Czy tym razem Grabówka weźmie rewanż ?

18:40

FC Kentucky – Bestrada Pub Rajkom Choroszcz

               Patrząc jedynie na zdobycze punktowe obu zespołów może się wydawać, że faworyt do zwycięstwa jest łatwy do wskazania. Nic bardziej mylnego. Wróbelki ćwierkają, że „Mr Chmielevsky” wykonał tytaniczną pracę i udało mu się pokonać wszelkie przeszkody formalne. Dzięki temu ponownie ujrzymy w bramce Kamila Zimnocha. Z nim „Kurczaki” to zupełnie inna drużyna. Niesamowicie zapowiadają się jego pojedynki z braćmi Krysztopikami czy Przemkiem Backielem. O ile oczywiście „Rajkomowcy” zbiorą pełną pakę na spotkanie z Kentucky.

19:20

FC Pyskaci – Ramis

               W tym meczu dużo będzie zależało w jakich składach pojawią się obie drużyny. Godzina rozgrywania tego spotkania powinna sugerować , że przynajmniej nie będzie „efektu soboty” 😊 Bartek Łapka będzie chciał udowodnić, że „pusty przelot” w meczu z „Oldbojami” to tylko wypadek przy pracy i znowu ma chęć na bramki. Jednak na jego drodze stanie Daniel Lewkowicz, więc zadanie nie będzie łatwe. W poprzednim meczu na hali nieznacznie lepsza ( 1:0) okazała się ekipa Marcina Chwojko, czy Pyskaci także i tym razem nawiążą wyrównaną walkę ?

Grupa Mistrzowska

16:00

Konceptbud – Cooltura Taxi

               „Budowlani” po udanym rewanżu na zespole Maltransu umocnili się na miejscu barażowym. Jednak znając ambicje podopiecznych Marcina Dolidy celują oni w miejsce dające bezpośredni awans. Jakości im nie brakuje w osobach Darka Gołdowskiego, Tomka Surwiłły czy Piotrka Giełażyna. Na ich drodze staną mocno poobijani „Taksówkarze”. Tego co wydarzyło się w meczu z CF Bojary nie są w stanie wyjaśnić najtęższe umysły. Przegrana 0:8 była ogromnym szokiem , tym bardziej że przystąpili do meczu w pełnym składzie. Mecz z Konceptbudem będzie znakomitą okazją do zmazania plamy na honorze drużyny i ponownym włączeniu się do gry o miejsce barażowe. Tutaj, w dalszym ciągu wszystko jest możliwe.

16:40

PTH Maltrans – Santos

               Porażka z Konceptbudem znacznie skomplikowała drogę drużynie Wojtka Malinowskiego do bezpośredniego awansu. Co więcej muszą teraz walczyć o miejsce barażowe. Zadanie w najbliższej kolejce będzie jednak bardzo trudne. Na ich drodze stanie lider tabeli czyli drużyna Santosu. ”Moksiki” chcą jak najszybciej zapewnić sobie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej i zapewne stawią się w najmocniejszym zestawieniu, by nie powtórzyła się przykra niespodzianka jak w meczu z „Taksówkarzami”. Ciekawie zapowiadają się w tym meczu pojedynki Arka Cichońskiego z Dawidem Klikowskim. Jeżeli Maltrans przyjdzie w optymalnym zestawieniu, to walka może znów nabrać rumieńców.

17:20

Forteca Paintball – CF Bojary

               W jakże odmiennych nastrojach do tego meczu przystępują oba zespoły. Forteca liże jeszcze rany po wysokiej porażce z Santosem. Natomiast chłopaki z CF Bojary będą chcieli udowodnić, że zdemolowanie Cooltury nie było jedynie przypadkiem.  Zrobią też wszystko by utrzymać miejsce premiowane bezpośrednim awansem do 1 ligi. W tym meczu będziemy mogli zobaczyć pojedynek czołowych strzelców rozgrywek, czyli Pawła Lewandowskiego i Adama Puchajdy, których średnia goli na mecz wynosi odpowiednio 1,5 vs. 2.09… Szalone liczby !