DGW numer 2 – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

DGW numer 2

Pora na drugi DGW w tym sezonie.

Jak zapowiedzieliśmy w zeszły piątek – kolejny double gameweek przed Nami. Tym razem to drugoligowcy rozegrają po dwa spotkania. Wyjątek stanowią zespoły INTaF’u i Unibepu, którzy swój mecz w ramach szóstej kolejki zagrają w przyszłym tygodniu ( wyjazd INTaF’u na turniej do Berlina).

Sobota w pełni należeć będzie do II-ligowców. W ramach „Gramy z Miśkiem” pokażemy spotkanie Promilu z Osmarem – o godzinie 18:40. Liczymy na otwarte i wyrównane widowisko.
Nie mniej ciekawie powinno być w spotkaniu pomiędzy Garażowym Towarzystwem Sportowym z Nowej Wygody a Ramisem. Oba zespoły niespodziewanie okupują dolne rejony tabeli, ale prawdę powiedziawszy bardziej brakuje szczęścia niż umiejętności.
Rainter z ZPS Biaform SA to kolejny mecz, który nie ma zdecydowanego faworyta. Sąsiedzi w tabeli zajmują odpowiednio 7 i 8 lokatę w ligowej tabeli mając po dwa zwycięstwa i dwie porażki w obecnym sezonie. Czy przyszła pora na pierwszy podział punktów ??
Waleczne Orły czy Unibep Bielsk Podlaski ? Obie ekipy mają po 3 punkty w ligowej tabeli, ale są to zespoły tak bardzo nieobliczalne, że ciężko wskazać tu faworyta. Na orliku lepsze o jedną bramkę były Orły, ale jak doskonale wiemy – hala rządzi się swoimi prawami.

Pozostałe spotkania mają już zdecydowanych faworytów – FC Bajaga nie powinna mieć problemów z ostatnimi w tabeli Grubassami, Mają Rozmach powinno sobie poradzić z Progressem, podobnie jak Konceptbud z Wiarą Piasta II oraz liderujący Intaf z CEDC.
I tyle z soboty.

W niedzielę, jak tydzień temu zaczynamy już o godzinie 10:00 ( tym razem meczami I-ligowców) i grać będziemy aż do godziny 20:00.

10:00 M-Fire vs. Bosch Service Tech-Car – zapowiada się jednostronnie. M-Fire złapało wiatr w żagle, jest Fabisz, jest Mały, Bania a ostatnio nawet dawno nie widziany Sebastian Kozłowski. Czy Bosch będzie miał czym odpowiedzieć ? Na dziś nic tego nie zapowiada.
10:40 Poltank vs. Hurtownia Krokus – Gospodarze zdobyli przed tygodniem swoje pierwsze punkty w sezonie, co może być zaskoczeniem pamiętając ich znakomity występ w Superpucharze. Hurtownia Krokus póki co idzie jak burza – 5 meczów, 5 zwycięstw, Przemek i Edek okupujący dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji kanadyjskiej. Faworyt wydaje się być jeden…
11:20 4Technology vs. Aptel – „Technologiczni” to prawdziwe objawienie tego sezonu. Komplet zwycięstw, wspaniała, szybka gra z kontry i znakomita dyspozycja golkiperów. Aptel to także czub ligowej tabeli. Przed tygodniem ulegli „Opelkom” i była to ich pierwsza, ligowa porażka. Czy uda się odkuć w najbliższą niedzielę ?
12:00 Santos vs. PTH Maltrans – Takiego obrotu spraw mało kto się spodziewał. Pięć kolejek za Nami a biało – czarni okupują przedostatnie miejsce w tabeli z jednym, zdobytym punktem. Teraz też nie musi być łatwo, albowiem „Brulin” i spółka mają całkiem dobre wejście i wygodnie rozsiedli się w górnej części tabeli. Czy Santos wreszcie się przełamie ?
12:40 TiM vs. Top Auto – jeśli w meczu powyżej lekkim faworytem możnaby uznać Maltrans, to tu bez wątpienia jest nim Top Auto. „Opelki” zawsze na hali prezentują się dużo lepiej niż na orliku, co potwierdzają również w tej kampanii. Tim zupełnie odwrotnie – po świetnym sezonie na trawie przyszła weryfikacja na parkiecie – 4 spotkania, tylko jeden, zdobyty punkt. O kolejne w ten weekend może być ciężko…
13:20 FC DrTusz vs. Multicco Group – hmm… W sumie nie wiemy, co napisać. Multicco Group to zawsze jakość i indywidualne umiejętności, ale po odejściu Przemka Zaręby brakuje tego faktora X. Problemu z takimi „iksami” nie ma za to DrTusz w tym sezonie – dwie czwórki wyglądają równie pokaźnie zarówno z przodu jak i z tyłu. Na dziś jest to drużyna kompletna – czekamy na potwierdzenie również w ten weekend.
14:00 CF Bojary vs. Adampol Glovis – już na orliku Arek straszył, że zbierze nadkomplet składu i pierwszy garnitur a wyszło z tego marne 1:6. Na papierze faworytem jest Adampol, ale w obecnym sezonie jeszcze nie zachwycili swoich wybrednych fanów. Sam Dominik Niemyjski może nie wystarczyć, więc z odsieczą przyszedł jeszcze Robert Krysztopik, który z miejsca wywalczył sobie zaufanie opiekuna Adampolu. CF Bojary lepiej wyglądają na parkiecie, ale często głowy nie dojeżdżają do umiejętności operowania piłką. Czy są w stanie zaliczyć ten egzamin z pozytywną oceną końcową ?

Trochę więcej o drugiej lidze będzie można napisać po sobotniej, piątej kolejce. Ciężko bowiem stwierdzić jednoznacznie, kto w jakiej formie stawi się na parkiecie VI LO i kto, jak zaprezentuje się dzień wcześniej. Spróbujmy więc pogdybać…

14:40 Osmar vs. FC Grubassy – faworyt jeden, czyli gospodarze. Z drugiej zaś strony gra Grubassów nie wygląda mega źle – brakuje chłodnych głów i czasami po prostu szczęścia. W końcu muszą zacząć punktować…
15:20 OKIENKO 🙂 Mecz INTaF’u z Unibepem przełożony na przyszłą sobotę.
16:00 FC Progress Białystok vs. FC Bajaga – dotychczasowa historia spotkań pomiędzy tymi drużynami jest brutalna dla Progressu, 0 punktów, 0 strzelonych bramek i aż osiem straconych. Czy tu może wydarzyć się coś innego niż łatwe, przekonujące zwycięstwo „BabaJagi” ??
16:40 Mają Rozmach vs. Konceptbud – oo, tu może być ciekawie. Trzeci zespół kontra czwarty w ligowej tabeli. Historia na korzyść gospodarzy, którzy wygrali 2/2. Obie drużyny miewają kłopoty ze składem, ale jeśli przyjdą na galowo, to może być meczycho przez duże M.
17:20 CEDC Polmos Białystok vs. Rainter – CEDC będzie po sobotnim spotkaniu z liderującym INTaF’em, które to powie nam dużo więcej o formie „Polmosowców”. Na chwilę obecną wyglądają bardzo solidnie, ale czy wystarczy to na Rainter ? Ci z kolei dużo strzelają, jeszcze więcej tracą. Jeśli zestawimy to z siłą ofensywną CEDC, to over 5.5 gola chyba easy ??
18:00 ZPS Biaform SA vs. Promil – doświadczenie po stronie Biaformu, finezja należeć będzie na pewno do beniaminka naszej ligi – Promilu. Jak strzelają to po pięknym akcjach, lub indywidualnych rajdach swoich gwiazdorów. Tylko czy oby na pewno są pewni siły ofensywej, którą dysponuje ZPS ?? Tomek Jasielczuk, Ignacy Lech, czy Patryk Przemielewski… Jak przyjdą wszyscy trzej, to… klękajcie narody…
18:40 Wiara Piasta II vs. GTS Nowa Wygoda – sobotnie mecze dadzą nam na pewno jakiś szerszy pogląd na formę obydwu drużyn, bo prawdę powiedziawszy – zawodzą obie. Wiara Piasta II miała być przecież czołówką II ligi, skoro tak świetnie zaprezentowali się w Superpucharze… GTS zaś – czarnym koniem rozgrywek, kimś, kto poważnie namiesza, nawet w czubie tabeli. A na dziś wygląda to tak, że ani jedni ani drudzy nawet nie zbliżyli się do przedsezonowych zapowiedzi… No to może będzie to mecz, który okaże się trampoliną?
19:20 Ramis vs. Waleczne Orły – i na koniec weekendu kolejny mecz, który może być milowym krokiem w kierunku górnej połowy tabeli. Może, ale… nie musi. Jeśli mielibyśmy wskazywać faworyta, to byłby to zespół Ramisu, który pierwsze spotkania przegrywał w samych końcówkach lub przez chwilę nieuwagi. Do tego doświadczenie i Kamil Markowski w bramce. Na orliku rzutem na taśmę wygrały jednak Waleczne Orły. Czy Ramisowi uda się zachować koncentrację przez pełne 30 minut ?