TOPy 5. kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

TOPy 5. kolejki

Piąta kolejka trochę Nam się rozjechała, albowiem pierwszoligowcy rozgrywali ją w zeszłą niedzielę ze względu na DGW a drugoligowcy w dniu wczorajszym.
Obowiązek kronikarski jednak pozosłat pomimo napiętego grafiku. Dziś gramy od godziny 10:00 aż do 20:00.

1. LIGA

Jak nie „Kołek” to „Trusiek”… Kolejne topy i znów bramkarz 4Technology w drużynie kolejki. Tym razem znakomity występ przeciwko „Doktorkom” i był to bez wątpienia jeden z architektów zwycięstwa „Technologicznych”
Dorian Czyrski z Adampolu wreszcie pokazał swoje ponadprzeciętne umiejętności. Dwa gole i asysta w znacznym stopniu pozwoliły na odniesienie przekonywującego zwycięstwa nad Bosch’em.
Janusz Miczejko – jak dajesz dwa kluczowe podania w meczu na styku to siłą rzeczy musisz zostać MVP i znaleźć się w TOP’ach. Lider tabeli nie zwalnia, lider wciąż z kompletem puntów a Janusz… no cóż, jak wino…
Krystian Filipczuk – trzy gole z trzech strzelonych przez Poltank w meczu z Multicco zapewniły „Poltankowcom” pierwsze punty w obecnym sezonie.
Łukasz Skrzypek – ależ to chodziło ! Skrzypek do Sopla, Sopel do Skrzypka i Aptel na deskach. W finalnym rozrachunku supersnajper „Opelków” ustrzelił dwa gole do których dodał jedną asystę a Top Auto zwyciężyło 4:0 z niepokonanym dotychczas Aptelem.

2. LIGA

Adrian Lupa – najlepsza nota pośród wszystkich drugoligowych golkiperów w 5. kolejce spotkań. 5.5 i pomimo przekonywującego zwycięstwa Bajagi Adrian musiał kilkukrotnie stsanąć na wysokości zadania i zachować czujność. To jego pierwsza nominacja do drużyny kolejki – gratulujemy.
Bartosz Głowacki – defensor, który potrafi zrobić z przodu różnicę. Mamy wrażenie, że piłka go wręcz szuka. W meczu z Wiara Piasta II Bartek dorzucił do „kanadyjki” dwa gole, asystę, do tego MVP spotkania i miejsce w drużynie kolejki.
Damian Sakowski – hattrick w meczu z liderującym INTaF’em nie wystarczył do zdobycia choćby punktu przez CEDC, ale „Sakoś” po raz kolejny pokazał swoje ponadprzeciętne umiejętności. Dawno nie widzieliśmy kogoś, kto tak namieszał w szykach obronnych INTaF’u.
Michał Grelecki – MVP meczu „Gramy z Miśkiem” pomiędzy Promilem a Osmarem. Gol oraz asysta po raz kolejny pokazały, jak ważnym ogniwem jest popularny „Grelu” w szeregach beniaminka PLP. Zwycięstwo 3:2 to w dużej mierze zasługa właśnie napastnika Promilu.
Paweł Zimnoch – prawdziwy przywódca. Niepozorny, miśkowaty a robotę robi często za dwóch. W meczu z Biaformem zaliczył „tylko” asystę, ale praca jaką wykonał przez pełne 30 minut zrobiła ogromne wrażenie na koordynatorze i to właśnie Paweł ląduje na pivocie w drużynie kolejki.