Double Game Week #2 – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Double Game Week #2

Prolog I Edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej zbliża się ku końcowi, jesteśmy co raz bliżej końcowych rozstrzygnięć więc w ten weekend na Arenie Kluka będzie się działo!
By być jeszcze bardziej aktywnym dla Was, całej społeczności Podlaskiej Ligi Piłkarskiej, powiększyło się nam grono ludzi obsługujących nasze rozgrywki. Przed Wami zapowiedź czekających nas w ten weekend pojedynków na Arenie Kluka przygotowana przez naszego nowego Newsmana!

Tak więc Panie i Panowie kolejny Double Game Week czas zacząć!

Grupa C

4Technology – Top Auto, sobota 17:50
Drużyna spod znaku Opla ciągle jeszcze z szansami na awans do strefy medalowej. Musieliby odnieść jednak bardzo wysokie zwycięstwo przy jednoczesnej  porażce Kabareczi. Czy będziemy oglądać pojedynek Skrzypek – Trusiewicz ?

M-Fire – Kabareczi, sobota 18:40
Weteranom podlaskich boisk wystarczy remis, aby utrzymać pierwsze miejsce przed fazą pucharową. Kto jak kto, ale Tomek Bartoszuk z kolegami potrafią zamknąć mecz jak nikt inny. Jednak w pierwszej rundzie górą był ”Chitek” ze swoją wybieganą „kamandą”, a historia lubi się powtarzać.

Grupa D

Hurtownia Krokus – Znienacka, sobota 12:00
W samo południe niczym w filmach Sergio Leone odbędzie się wewnętrzny sparing drużyny KKS Piast 😊, czyli mecz „Krokusów’ z chimeryczną drużyną Znienacka. Drużynie Krzyśka Urynowicza wystarczy remis do utrzymania pozycji lidera. Wszystko jednak zależy, którą twarz zespołu Tomka Wawrzeniuka zobaczymy, czy będzie to Dr.Jekyll czy Mr.Hyde rozgrywek PLP.

TIM Aquapomp – Aptel, sobota 12:50
By uzyskać awans Aptel musi wygrać różnicą 6 bramek przy jednoczesnej porażce drużyny Znienacka. Nigdy nie mów nigdy, jednak „Bodzio” i spółka raczej nie przywykli do przegrywania w takich rozmiarach. Znając ambicje Jacka Borowskiego będzie on chciał zakończyć  ten etap rozgrywek dobrą grą i zwycięstwem. Szykują się emocje.

Grupa E

Adampol Glovis – Rajkom Choroszcz, sobota 13:40
Adampol ciągle liczy na zwycięstwo w grupie E, jednak do tego nie może pozwolić sobie na stratę punktów przed decydującym meczem ostatniej kolejki. W ostatniej kolejce Rajkom pokazał pazur przez długi czas trzymając wynik z faworyzowanym Konceptbudem. Mecz ma jeszcze jeden podtekst. „Brulin”, który do niedawna był liderem drużyny z Choroszczy wzmocnił siłę rażenia zespołu spod znaku Hyundaia.

Konceptbud – LXT Poltank, sobota 14:30
W tym meczu dużo zależy w jakim składzie pojawią się gracze Poltanku. Gdy pojawi się pełny skład zapowiada się dobre i wyrównane spotkanie. Konceptbud zapewne też będzie chciał pokazać, że radosna gra obronna z poprzedniego meczu była jedynie wypadkiem przy pracy.

CESCOM – Margo Adrenalina, sobota 15:20
Spotkanie zapowiadające się na hit kolejki w grupie E. Margo wchodzi w mecze powoli, jednak z minuty na minutę ich tempo gry rośnie „jak baba w piecu” cytując Wojciecha Łazarka. Właśnie to spokojne wchodzenie w mecz może być szansą dla ekipy Grześka Trzpisa i pokonaniem swojego byłego bramkarza. Jeśli to się nie uda pozostanie im się mądrze bronić przed nawałnicą bandy „Gromka”.

FC Dr Tusz – FC Pyskaci, sobota 16:10
Kolejny mecz i kolejne nadzieje ‘Vardego” z Knyszyna na to, że jego bramki wreszcie dadzą zwycięstwo. Zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, bo obrona „Doktorków” dyrygowana przez Tomka Wawiernię i strzegącego bramki „Masła” stanowi spore zasieki dla przeciwników. Po ostatnim gwizdku będzie wiadomo czy Błażej Chmielewski spędzi wieczór na wesoło czy smutno 😊.

Ramis – Piłkarze po przeszczepie, sobota 17:00
Krzysztof Malinowski zaciera już ręce na nadchodzące spotkanie. Głowa „Siwego” i precyzja podań Damiana Łokicia może być zapowiedzią kilku bramek. Jeśli kapitanowi Ramisu nie byłoby po drodze ze skutecznością, młoda gwiazda PLP zmieni się z asystenta w egzekutora. Wszystko wskazuje, że PPP są bez szans. Jednak są oni ambitni. Ich ambicję najlepiej udowodnił ostatni mecz z Adampolem kiedy  w niepełnym składzie byli rozjeżdżani przez przeciwników, a mimo to nie opuścili boiska.

W niedzielę czeka nas czwarta kolejka grupy E i półfinały o końcowe miejsca w Prologu dla Drużyn z grup C i D. Na dziś nie wiemy jak się ukształtuje faza pucharowa z grup mistrzowskich. Dowiemy się o tym jutro wieczorem, ale już teraz przyjrzyjmy się rozkładowi przed ostatniej kolejki „grupy pocieszenia”:

Adampol Glovis – FC Pyskaci 12:00
Jak mówił klasyk „niedziela, 12 to nie jest najlepsza pora na granie w piłkę” 😊 Nie ma co narzekać, w końcu na pewien stan najlepsza jest praca. Przy podwójnym graniu w weekend lekką przewagę mogą stworzyć gracze „zaciężni”. Czyli jajeczniczka rano , dużo wody i widzimy się na Arenie Kluka.

Konceptbud – Piłkarze Po Przeszczepie 12:50
Gracze Marcina Dolidy kiedy mogą grać swobodnie potrafią być bardzo skuteczni. Można zakładać, że „Przeszczepy” nie założą wysokiego pressingu. Na to czeka Marcin, który ciągle ma apetyt na strzelanie bramek. Dużo będzie też zależało od liczby przeciwników. Jeśli pojawią w pełnym składzie powinni stawić opór.

Cescom Białystok – Rajkom Choroszcz 13:40
Faworytem bukmacherów jest Cescom. Ich doświadczenie z wielu lat wspólnej gry i spora siła ataku powinny przesądzić o wyniku meczu. Jednak zaskoczyć ich będzie chciała defensywa graczy z Choroszczy kierowana przez Mariusza Gałczyka. Jego podania z drugiej linii są znakomita bronią dla drużyny z dobrze opanowanym kontratakiem. Właśnie w kontrataku Rajkom czuje się jak „Gałek” na scenie 😊

FC Dr Tusz – LXT Poltank 14:30
Kolejny mecz , w którym wszystko będzie zależało od frekwencji graczy obu drużyn.  W pełnej obsadzie oba zespoły mogą sprezentować nam ciekawe widowisko. Bałkańscy spekulanci oraz przyjmujący zakłady w dalekiej Azji obstawiają, że bohaterem meczu może być Karol Wnuszyński.

Ramis – Margo Adrenalina 15:20
Ekipa „Siwego” niejednokrotnie napsuła już krwi przeciwnikom uznawanym za faworytów. Coś o tym wiedzą zespoły M-Fire i Adampol Glovis. Może to oznaczać ciężką przeprawę dla ekipy Margo. Adrenalinę u przeciwników cały czas podnosi tam Karol Kozłowski. Ten mecz jest również znakomitym sprawdzianem dla Damiana Łokicia na tle mocnego przeciwnika.

WIDZIMY SIĘ W TEN WEEKEND NA KLUKA!