Drużyny 1. kolejki ( I i II liga) – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Drużyny 1. kolejki ( I i II liga)

Dziś przedstawiamy Wam najlepszych w poszczególnych ligach. Nasze TOP6 zamienia się na TOP5.

Zaczniemy od I ligi :

W bramce melduje się Damian Sapieha z Adampol Glovis. Trzeba było czekać do sezonu halowego, by wreszcie swoją jakość pokazał „stary, dobry” Sapieszka. Jego znakomite interwencje odbierały chęć do gry zawodnikom Top Auto. Do znakomitych parad dołożył jeszcze zaskakująco dobre jak na siebie wyrzuty.

Do formy wrócił również Tomek Wawreniuk. Lekko „większy” niż zwykle gabaryt nie przeszkodził mu w strzeleniu 2 bramek i w dobrym kierowaniu defensywą Znienacka. Szczególnie gol z 15 minuty po delikatnym rykoszecie był godny braw. No i ten słynny luzik w grze Tomka…

W meczu Hurtowni Krokus z Poltankiem podopieczni Krzyśka Urynowicza nie mogli sobie poradzić z dobrze dysponowanym w bramce „Timo”. Dopiero rewelacyjna bramka Janusza Miczejko pozwoliła odetchnąć mistrzom Prologu. Jeśli dodać do tego świetne regulowanie tempa gry przez „Jasia” to nikogo nie powinno dziwić miejsce w tym zestawieniu.

Nie mogło zabraknąć również MVP Prologu Sebastiana Kozłowskiego z M-Fire. Jego oceny nie obniża nawet fakt przestrzelenia rzutu karnego, ponieważ jak na rasowego snajpera przystało- sam naprawił swój błąd dobijając odbitą piłkę.

Jako ostatni melduje się w drużynie kolejki Mateusz Kozak z Margo Adrenalina. Jego hattrick zniweczył plany Jacka Borowskiego i jego ferajny. „Kozacka” skuteczność pozwoliła ukryć niepełny skład Margo i brak 2/3 tercetu KOKOKO.

Teraz pora na II ligę :

W bramce Kamil Markowski z Ramisu. Widać, że znakomita forma z orlika nie była dziełem przypadku i została podtrzymana także na hali. Swoimi udanymi interwencjami uchronił swój zespół przed zaskakującą porażką z osłabioną drużyną FC Kentucky, broniąc min. przedłużony rzut karny w ostatnich minutach meczu.


Dalej Piotr Jarocki z PTH Maltrans. Dobry wynik w TurboPodlasiaku zobowiązuje i w meczu z Konceptbudem tylko potwierdził znakomitą formę. Dwa gole i umiejętna gra w defensywie pomogły w zwycięstwie jego zespołu i pojawieniu się w tym zestawieniu.


Michał Niewiński z Forteca Paintball swoimi podaniami pomógł w uzyskaniu remisu swojej drużyny z faworyzowaną Cooltura Taxi. Jego odpowiednie prowadzenie gry pomogło strzelić jego kolegom trzy bramki z taką łatwością jakby robili to z karabinów na kulki 😊


Znakomicie zaprezentowała się debiutująca na parkiecie PLP drużyna KS Grabówka Old Boys wygrywając 7:1. Ich gra spowodowała, że przeciwnicy z Knyszyna nie byli już tacy „Pyskaci”. W drużynie z okolic Białegostoku na wyróżnienie zasłużył Tomasz Jasielczuk, który do 4 bramek dołożył jeszcze 2 asysty. Z taką formą możemy mieć jednego z faworytów do wygrania klasyfikacji kanadyjskiej II ligi.


Jako ostatni reprezentant zespołu o najdłuższej nazwie 😊 Bestrada Pub Rajkom Choroszcz jest zespołem, w którym formą błysnął – debiutujący w PLP – Przemysław Backiel. Jego hattrick i asysta pomogły rozbić debiutującą drużynę CEDC Polmos. Jak się witać z publiką, to tylko w taki sposób, w jakim uczynił to Przemek.