II KOLEJKA – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

II KOLEJKA

Wszystkim życzymy meczów lepszych niż ten wczorajszy w Warszawie… W sumie moglibyśmy na tym zakończyć 😉

Sobota, 13.05

Beniaminek Rainter kontra mistrz II edycji Santos na start II kolejki. Prawdziwy chrzest bojowy. Bukmacherzy nie dają większych szans Rainterowcom, tym bardziej, że wystąpią zapewne bez rozgrywającego mecz ligowy Dominika Sobocina. Mateusz Kondraciuk już rozgrzewa nogi a nas ciekawi, co z wysokości trybun dostrzegli ostatnio Piotrek Sokólski i Paweł Zimnoch…

Zarówno 4Tech jak i Adampol przegrały swoje inauguracyjne mecze i do tego spotkania będą przystępować z 2x większą mobilizacją. Ostatnie ich pojedynki to istny rollercoaster – na hali bezdyskusyjnie lepsi byli podopieczni „Kondzia”, natomiast ostatni orlik to Kamil Niewiński show i zdecydowane zwycięstwo bandy „Sobola”. Jak będzie tym razem ?

Cf Bojary już po I-ligowym chrzcie – nie zabrakło jakości, ale również nie ustrzegli się błędów. Naprzeciwko nich Tim Aquapomp o których zwykło się mówić, że tanio skóry nie sprzedadzą, ale wszystko jak zwykle zależy od frekwencji… Gdybyśmy mieli stawiać cokolwiek u buka, to typ na X, ale coś nam się wydaje, że to najbardziej nieprzewidywalny mecz tej kolejki…

M- Fire vs. Cooltura Taxi – obie ekipy zaprezentowały się naprawdę dobrze na inaugurację a dodać trzeba, że kilku osobników jeszcze nie ujrzeliśmy. Faworytem na papierze są bardziej doświadczeni gracze „Zapałek”, ale „Pietrach” zebrał naprawdę ciekawą ekipę – walczącą, pełną jakości. W pierwszej kolejce to bramkarze obu drużyn wyróżniali się na boisku, czy teraz będzie podobnie ?

Poltank szybko zakończył serię meczów bez porażki w PLP – wystarczyło przenieść się do I ligi i czar prysł. Co by jednak nie mówić to jakość sama w sobie – mogą w tej lidze wygrać z każdym. Top Auto słynące z lepszej formy na hali niż na orliku wydaje się być jednak minimalnym faworytem. Każda pozycja silnie obsadzona, falstart na przywitanie się z III edycją. Mogą być emocje.

Aptel z Maltransem raczej wygrywa… No chyba, że mówimy o Znienacka, to wtedy nie jest już tak różowo. A ich dzisiejszy rywal, to przecież hybryda obu tych drużyn. „Dżacek” ma wszystko, by czuć się faworytem, ale ekipa Wojtka Malinowskiego to nie są przecież chłopaki do bicia – wystarczy bowiem zryw Arka Cichońskiego, czy rajd Piotrka Jarockiego, by mecz potoczył się tak jak sobie tego życzą. A my, od siebie życzymy zdrówka dla Macieja Smołko.

Gdybyśmy rok temu powiedzieli, że „Krokusy” nie będą faworytem w którymkolwiek z ligowych spotkań na orliku to wysłano by nas do szpitala psychiatrycznego w Choroszczy… No właśnie… Dziś czeka ich arcytrudny pojedynek z … Rajkomem Choroszcz. Doświadczenie kontra młodość. Możemy być świadkami zmiany warty w amatorskiej piłce ? Możemy… Chyba, że forma Krokusów z pierwszej kolejki to był wypadek przy pracy…

Niedziela, 14.05

Unibep vs. Mają Rozmach z Piotrkiem Biełaszem między słupkami. Zapowiada się ciężka przeprawa dla beniaminków PLP. Mają Rozmach już jednych „świeżaków” odprawili z kwitkiem. Czy poradzą sobie z kolejnymi ?

INTaF vs. Vesta – czekamy na tłumy kibiców i wspólne, piłkarskie święto. Na hali padł remis, w pierwszej kolejce trzy oczka dopisali sobie gracze Vesty. Na pewno czeka nas dużo walki, ale jeszcze więcej piłkarskiej jakości.

ZPS Biaform SA vs. Bosch Service Tech-Car, czyli mecz z cyklu „Gramy z Miśkiem” part. II. Gracze z Grabówki wiedzą jak poruszać się na zielonej murawie i to oni powinni być faworytem niedzielnej potyczki. Bosch pokazał już w sezonie halowym, że mogą być groźni dla każdego, a to, że z każdym powalczą to bynajmniej pewne. Kto zgarnie kawkę od „Miśka” ?

CEDC vs. Konceptbud. Historia poprzednich spotkań, doświadczenie – to wszystko przemawia na korzyść spadkowicza z I ligi. Ekipa Marcina Dolidy sezon rozpoczęła od porażki – podobnie zresztą jak CEDC. Obie jednak przegrały minimalnie, a wcale być tak nie musiało. Czy „Polmosowcy” są w stanie sprawić niespodziankę ?

FC Grubassy vs. Ramis… No niby tak, to ci drudzy uważani są za faworyta. Bo Damian Łokić, bo Kamil Markowski, Łukasz Kalinowski… Tylko, że beniaminek II ligi pomimo porażki w pierwszej kolejce zaprezentował się…naprawdę dobrze. Frycowe zapłacone, to może czas na pierwsze punkty ?

Osmar vs. FC Progress. Ktoś zdobędzie pierwsze punkty w sezonie. Komuś będzie na tym zależało bardziej – pytanie komu ? Progress bardziej doświadczony, ale czy to oznacza od razu, że lepszy ? Dla Nas pachnie remisem a jak będzie przekonamy się w niedzielę o 17:20.

Wiara Piast II czy FC DrTusz ? No Ci pierwsi to tam słodzą dla „doktorków” mówiąc, że będą underdogiem w tym spotkaniu, ale no szanujmy się… Fajne wejście w sezon, „Stachu” w gazie… Na pewno powalczą, choć to oczywiście banda „Rudego” będzie faworytem niedzielnej potyczki. W pierwszej kolejce błysnął Szymon Kucharski, sam „Wilku” mógł pokusić się o hattricka. Na pewno „będzie się działo”.

A na koniec weekendu zagrają Waleczne Orły i FC Bajaga. To może być meczycho przez duże „M”. Bajaga będzie mocna co pokazała pierwsza kolejka. Jest team spirit, jest radość ze wspólnej gry, jest też dużo jakości. A Waleczne Orły ? Narazie jest potencjał, czy przyjdą za tym punkty ?