II LIGA / 7. kolejka / Zapowiedź – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

II LIGA / 7. kolejka / Zapowiedź

Piłka tu, piłka tam…Mistrzostwa Europy, eliminacje do LM, a u Nas wciąż dwie kolejki do wakacji, które nasze dzieci i pedagodzy rozpoczynają już dzisiaj. Czy ten splot niekorzystnych zdarzeń będzie miał wpływ na frekwencję i wyniki ?
Co nas czeka w sobotę ? Romans z II ligą, który rozpoczniemy meczem…

13:30 Waleczne Orły vs. Osmar – … lidera z grającym w kratkę Osmar’em. Był moment, że na górę tabeli patrzyło się z lekkim niedowierzaniem, ale to także ta chwila, by oddać Walecznym Orłom, co ich. 15 punktów w pierwszych sześciu kolejkach, tylko jedna porażka – to musi budzić szacunek i podziw. Fajnie patrzeć jak ta drużyna rozkwita, jak walczy, jak nas zadziwia. Osmar jednak to nie są chłopaki do bicia – tu również widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku – wzmocnienia, jakość i organizacja. Faworytem naturalnie będą Waleczne Orły, ale według Nas Osmar nie jest bez szans w tym starciu…

14:20 Unibep Bielsk Podlaski vs. Vesta
No ciężko będzie Unibepowi wywalczyć jakiekolwiek punkty w starciu z Vestą… Czerwona latarnia naszej ligi zmierzy się z jednym z faworytów i na dziś nie widzimy gdzie Unibep mógłby szukać słabych ogniw u swoich rywali. Powstrzymać Kovalova nie wystarczy – jest jeszcze przecież Klimuk, jest „Dima” i „Maks” a wszystkim od tyłu zarządza „Sztoper”. Szykują się pewne i łatwe trzy punkty dla Vesty…

15:10 Ramis vs. Hanbud
Niełatwe zadanie czeka również Ramis, który podejmie niekopokany dotychczas Hanbud. Ramis jednak to nieobliczalna ekipa – potrafi wygrać z zespołami notowanymi wyżej, by później ulec z tymi teoretycznie słabszymi. Hanbud zaś nie ogląda się na innych i robi dokładnie to, co musi. Argumenty posiadają w każdej formacji i to oni będą faworytem sobotniej potyczki.

16:00 ZPS Biaform SA vs. Konceptbud
Choć Biaform w dalszym ciągu jest niepokonany w lidze, to trzech ostatnich meczów nie potrafił zamknąć i przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po drugiej stronie barykady jest natomiast Konceptbud – pięć rozegranych spotkań i wciąż bez zwycięstwa na II-ligowym froncie. Logicznym jest więc to, że to gospodarze będą faworytami tejże potyczki.

16:50 CEDC Polmos Białystok vs. Bosch Service Tech-Car
Super ciekawie zapowiada się mecz pomiędzy czwartym w tabeli CEDC a spadkowiczem z I ligi – Boschem. Gospodarze ponieśli przed tygodniem pierwszą porażkę w lidze, ale można to usprawiedliwiać brakiem Marcina Kalinowskiego w bramce i meczem z Hanbudem. Bosch zaś od kilku tygodni gra ciekawą, widowiskową piłkę i już kilkukrotnie pokazali, że w tej lidze powalczyć mogą z każdym. Bukmacherzy sporo płacą za remis w tym spotkaniu, albowiem goście nie zwykli dzielić się punktami w tym sezonie, więc my w to wchodzimy.

17:40 Eskular vs. GTS Nowa Wygoda
O kurczaczki… mecz o 6 punktów, o trochę spokojniejsze wakacje i o chwilę oddechu. Obie drużyny mają tylko dwa, malutkie punkciki na koncie, obie nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa w tym sezonie i obie łakną go, jak kanie dżdżu. Kto więc wyjdzie bardziej zmotywowany, komu będzie bardziej zależało ?

18:30 FC Grubassy vs. FC Progress Białystok
FC vs. FC… Football Club Grubassów póki co spisuje się o jedno zwycięstwo lepiej aniżeli Progress Białystok z poprawką na to, że Ci pierwsi rozegrali o jedno spotkanie więcej. Goście mają w tym sezonie ogromne problemy ze strzelaniem goli – na chwilę obecną tylko trzykrotnie znaleźli sposób na pokonanie golkiperów rywali. Światełkiem w tunelu może być dla nich fakt, że Grubassy tracą średnio ponad cztery gole na spotkanie, więc można odbić sobie za wszystkie poprzednie kolejki…