Knyszyńskie El Classico – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Knyszyńskie El Classico


Tak jak wczoraj wspominaliśmy, w II lidze też jutro będzie się działo a zmagania drugoligowców o 16.00 zaczynamy w z wysokiego C, bowiem otwiera je mecz pod patronatem Króla Zygmunta Augusta. CSI: Piłkarskie zagadki Knyszyna , czyli FC Pyskaci i FC Kentucky. Oba zespoły łączy osoba Błażeja Chmielewskiego, cudownego dziecka Twittera i podlaskiej samogonki. Do niedawna był gwiazdą „Pyskatych”, aktualnie występuje jako opiekun „Kurczaków”. Prawdopodobnie nie zagra w tym meczu. Chodzą słuchy, że FC Pyskaci uruchomili „klauzulę strachu” 😊
Tych, którzy będą w tym czasie spożywać niedzielny obiad przy rodzinnym stole zapraszamy przed telewizory. Odpalajcie nasz kanał na Youtube i oglądnijcie przekaz na żywo z Knyszyńskiego El Classico!

Tuż po nich na parkiecie zobaczymy drużyny Ramisu i Konceptbudu. Oba zespoły z dużym niedosytem po pierwszej kolejce. Banda „Siwego” w ostatnich chwilach dała sobie wyrwać zwycięstwo z osłabionym Kentucky, natomiast „Budowlani” musieli uznać wyższość Maltransu. Decydujący dla wyniku może być fakt, czy zespół Marcina Dolidy stawi się z bramkarzem.

O godzinie 17:20 ujrzymy beniaminków PLP czyli CEDC Polmos i KS Grabówka . Drużyny te po pierwszej kolejce mają zdecydowanie różne nastroje. „Oldboje” 😊 świetnie zaprezentowali się w meczu z Pyskatymi wygrywając 7:1, podobno nie pokazując jeszcze pełnego potencjału. Natomiast CEDC musiało przełknąć pigułkę gorzką niczym wódka 😊. Porażka 1:6 była dla nich bolesnym zderzeniem z realiami rozgrywek PLP.

W naszych zmaganiach wreszcie będą mogli się zaprezentować gracze Santosu. Ekipa chłopaków z wyniesionym doświadczeniem z gry w MOKS będzie chciała od razu pokazać swoje atuty. Krzysiek Mojsik, Daniel Gajdziński czy Mateusz Łukasiewicz potrafią zrobić dużo dobrego  w ofensywie, a o spokój w tyłach zadba znany ze Znienacka Dawid Klikowski. Jednak kij w szprychy spróbują włożyć gracze Bestrada Pub Rajkom Choroszcz. Szczególnie Przemek Backiel będzie chciał udowodnić, że znakomita forma z pierwszej kolejki nie była przypadkiem.

Mamy nadzieję, że o 18:40 nic już nie stanie na przeszkodzie, by móc wreszcie ujrzeć ostatniego z debiutantów PLP czyli CF Bojary. Walkower z pierwszej kolejki powoduje, że muszą od razu gonić rywali. Na ich drodze stanie zespół Forteca Paintball. Wśród nich zagrożeniem będzie Lewandowski. Może nie Robert, ale Paweł jest jednak również skuteczny.

Kolejkę zamyka mecz pomiędzy PTH Maltrans i Cooltura Taxi. Podopieczni Kamila Pietraszko stracili punkty w meczu z Fortecą. Na osłodę pozostaje im gol Piotrka Zubryckiego, nominowany do bramki kolejki. Natomiast Maltrans będzie chciał podtrzymać passę zwycięstw i ulokować się w czołówce tabeli. Solidna defensywa kierowana przez Wojtka Malinowskiego i atak ze skutecznym Arkiem Cichońskim i Michałem Wigdą powinien zapewnić sukces.

Zapraszamy wszystkich jutro od 12:00 na trybuny hali VI LO przy ul.Warszawskiej! 🙂