KOMUNIKAT !!! ZMIANY !! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

KOMUNIKAT !!! ZMIANY !!

To się porobiło…
Na tydzień przed zakończeniem rozgrywek mamy kilka informacji, które sporo namieszają na piłkarskiej mapie PLP…

Pierwsza jest taka, że od III edycji, ze względu na duże zainteresowanie nowych drużyn powiększamy ligę do 30 zespołów. Co za tym idzie – stworzymy dwie, 15-zespołowe ligi. Pierwotny plan zakładał maksymalnie 28 drużyn, jednak ze względu na zgłoszenia nowych, które powinny zagwarantować podniesienie poziomu naszej ligi – postanowiliśmy dobić do równych 30. W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować za słowa wsparcia, wiarę w Nasz projekt i zainteresowanie, które po prostu Nas przerosło, ale też pozytywnie zaskoczyło. Nie mogąc pozostać głuchym na Wasze prośby – liga zostaje powiększona !!

Druga informacja – już oficjalna – o której środowisko białostockiej piłki rozmawiało w kuluarach od kilku tygodni – Margo Adrenalina nie przystąpi do III edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej. Co to znaczy dla rozgrywek ? Postaramy się przybliżyć Wam najprościej jak się da, ale zdajemy sobie sprawę, że jest to trochę zagmatwane…

Pierwsza i najważniejsza sprawa jest taka, że Margo gra do końca sezonu halowego.
Teraz kilka symulacji i rozwiązań :
-jeżeli Margo zajmie „bezpieczne” miejsce, czyli 12 to struktura pozostaje bez zmian – dwa ostatnie zespoły spadają do II ligi bezpośrednio ( czyli FC DrTusz oraz Konceptbud, które nie mają już szansy za zajęcie wyższego miejsca niż 14) natomiast Cooltura Taxi rozegra baraż… z 4 (!!) drużyną II ligi. Oznacza to także, że trzy pierwsze drużyny z tej ligi awansują bezpośrednio do ligi I.
– jeżeli Cooltura wygra w ostatniej kolejce z Aptelem a Margo nie wygra swojego meczu z Multicco Group to „taksówkarze” automatycznie utrzymają się w I lidze. Wtedy na miejscu barażowym ląduje Margo, ale ze względu na to, że nie przystępuje do III edycji PLP – granie przez nich meczu barażowego mija się z celem. W takiej sytuacji prawo do gry w barażu otrzymają 4 oraz 5 drużyna w II lidze, które rozegrają ze sobą bezpośredni mecz o awans w dniu 26.03 !!

>>>> Co Nas czeka w ostatniej kolejce II ligi ??
II-ligowcy przystąpią do swoich spotkań wiedząc, jakie rozstrzygnięcia padły w I lidze i które miejsce premiowane jest możliwością rozegrania barażów. Zacznijmy najpierw od pewniaków :
Rainter na pewno nie spadnie poniżej 4 miejsca, czyli w najgorszym wypadku o awans przyjdzie im się bić w meczu barażowym…
I tyle z rzeczy pewnych ( dodajmy śmierć i podatki, by nikt się nie czepiał)…

Teraz przeanalizujmy możliwe scenariusze, zaczynając od pierwszego z brzegu :

a) mała tabelka pomiędzy Bosch’em, Bajagą oraz Mają Rozmach ;
FC Bajaga wygrywa z Bosch’em, a Mają Rozmach z INTaF’em – 3 drużyny mają po 22 punkty i o 4 miejscu w tabeli zdecyduje tabelka pomiędzy zainteresowanymi zespołami. I tak :
– Bosch wygrał z Mają Rozmach 7:3 ( 3 punkty + 4 w bramkach)
– Mają Rozmach wygrało 3:2 z FC Bajaga ( 3 punkty i łącznie -3 w bramkach licząc mecz z Bosch’em)
– jeżeli FC Bajaga wygra minimum trzema bramkami – zajmuje 1 miejsce w „małej tabelce” z bilansem +2 ( bilans Bosch’a spada do +1) i ostatecznie 4 miejsce w tabeli II ligi a co za tym idzie – prawem do rozegrania meczu barażowego ;
– jeżeli Bosch przegra z Bajagą nie więcej niż dwoma golami – Bosch stosunkiem +2 ( przy +1 Bajagi) zajmie 1 miejsce w „małej tabelce” a tym samym – 4 miejsce w klasyfikacji II ligi, premiujące rozegraniem meczu barażowego.

b) Bosch remisuje z Bajagą, Rainter przegrywa z CF Bojary – oba zespoły mają po 23 punkty w tabeli i bezpośredni mecz 0:0 – o wyższym miejscu w tabeli decyduje bilans bramek strzelonych do straconych a ten, w chwili obecnej lepszy o 7 ma drużyna Rainter’a – czyli w skrócie Rainter, przy remisie Bosch’a nie może przegrać ośmioma golami z Bojarami, by zachować 3 miejsce i bezpośredni awans.

c) Bosch wygrywa z Bajagą, Rainter nie wygrywa z Bojarami – Bosch wskakuje na 3 miejsce premiowane bezpośrednim awansem, Rainter rozgrywa mecz barażowy.

Kto zajmie piąte miejsce w tabeli II ligi i czy będzie ono gwarantowało rozegranie meczu barażowego o awans – przekonamy się po meczach I-ligowców ( czy Cooltura Taxi przeskoczy w tabeli Margo Adrenalinę).

Takiego scenariusza nie wymyśliłby nawet Patryk Vega…