Zapowiedź ostatniej kolejki sezonu halowego – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź ostatniej kolejki sezonu halowego

Co Nas czeka w ostetniej kolejce ? 

I LIGA.

10:40 TiM Aquapomp vs. M-Fire
Typowy, niedzielny mecz. Obie drużyny dzieli jeden punkt w ligowej tabeli. Zwycięzca może znaleźć się w najlepszej ósemce sezonu halowego. W s tatystykach indywidualnych tylko Patryk Białous walczy o najlepszego bramkarza. Może chłopaki z TiM’u pomogą w zdobyciu trofeum ?

11:20 Aptel vs. Cooltura Taxi
Ten mecz to już inny ciężar gatunkowy, dwie ekipy mają o co grać, chociaż nie wszystko zależy w tej kolejce od nich. I tak Aptel może zająć nawet piąte miejsce w turnieju halowym a Cooltura Taxi – uniknąć konieczności rozgrywania baraży o utrzymanie. Warunek – w obydwu przypadkach dokładnie taki sam – zwycięstwo, plus korzystne wyniki w innych spotkaniach.

12:00 FC DrTusz vs. Rajkom Choroszcz
Pożegnanie „Doktorków” z I ligą… A wydawało się, że w tym sezonie ich kadra wyglądała…najlepiej od początku PLP. Tylko dwa punkty na koncie. Dla nich to mecz o honor, o pierwsze i ostatnie zwycięstwo w sezonie. Rajkom musi wygrać, by utrzymać znakomitą, trzecią lokatę.

12:40 Multicco Group vs. Margo Adrenalina
Hmm… Niby mecz o pietruszę dla Multicco, ale przy dobrych wiatrach mogą sezon zakończyć nawet na 5 miejscu… No, ale przegrana i niekorzystne wyniki może ich zepchnąć nawet na miejsce 10. Taki to wyrównany sezon. W pojedynku z rozpadającym się Margo będą zdecydowanym faworytem, ale Gromek i spółka będą zapewne chcieli godnie pożegnać się ze swoimi kibicami. Piękna historia Margo Adrenaliny dobiega końca, nie wypada polec. Zobaczymy, czy zbiorą więcej ludzi niż przez ostatnie tygodnie.

13:20 Adampol Glovis vs. PTH Maltrans Znienacka
Dla „Kondzia” i jego świty to mecz o majstra. Zrobią wszystko, by „Santosiaki” grały pod presją. Zadanie wydaje się być łatwe – brak Piotrka Jarockiego czy Michała Owsiejczuka powinien znacznie ułatwić zadanie Adampolowi. No i Dominik Niemyjski walczący wciąż na trzech, czterech, czy może nawet pięciu frontach…Kanadyjczyk, strzelec, asystent, zawodnik marca a nawet MVP sezonu halowego…

14:00 Santos vs. Hurtownia Krokus, czyli Gramy z Miśkiem !!
Miało być święto futsalu, ale „Krokusy” w tylko sobie znany sposób zwiędły przed końcem sezonu. Po świetnym lutym, coś zacięło się w marcu – porażki z 4Technology oraz Adampolem nie tylko pozbawiły ich szansy na podium w turnieju halowym, ale także realne staje się zajęcie najgorszego (7) miejsca w historii… Santos gra o mistrza… Chyba ? Po meczu Adampolu będą wiedzieli czy trzeba ten mecz bezwzględnie wygrać. Pojedynek treningowych sparingpartnerów znających się jak łyse konie…

14:40 4Technology vs. Top Auto
„Technologiczni” nic nie muszą, czyli znając życie mocno dadzą się we znaki „Opelkom”. Ci być może powalczą o utrzymanie czwartej lokaty w tym sezonie… Być może zagrają też o przysłowiowe frytki… Na pewno Łukasz Skrzypek zagra o statuetkę najlepszego strzelca.

II LIGA

15:20 FC Bajaga vs. Bosch Service Tech-Car
Mecz o wszystko. Jak pisaliśmy wcześniej – może być tak, że wygrana trzema golami zapewni Bajadze czwarte miejsce i możliwość rozgrywania barażu o awans. Może być też tak, że wystarczyć będzie minimalne zwycięstwo – jeśli Mają Rozmach nie wygrają swojego spotkania z INTaF’em. Tutaj nikt nie będzie kalkulował, bowiem wygrana da dla Bosch’a być może bezpośredni awans ( przy braku zwycięstwa Raintera nad CF Bojarami)… To trzeba będzie zobaczyć, ale czujemy, że wióry będą lecieć…

16:00 Wiara Piasta II vs. CEDC Polmos Białystok
Mecz o prestiż. Chłopaki z Piasta będą chcieli pokazać, że trunki z Elewatorskiej im nie straszne… CEDC fajnie weszli w sezon, jednak w kluczowych momentach brakowało czegoś „extra”. Sam „Oktaw” to za mało, by myśleć o awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej… Być może uda się na trawie ? Bądź co bądź, to był dobry sezon w wykonaniu CEDC.

16:40 FC Progress Białystok vs. Ramis
Obie drużyny zaliczą ten sezon do nieudanych. Tak czy siak Progress spada z ligi, a Ramis pozostanie na 11 miejscu. Mecz o notę dla Kamila Markowskiego, który prowadzi w klasyfikacji najlepszych bramkarzy PLP.

17:20 ZPS Biaform SA vs. VESTA
Jeśli Biaform zwycięży, to w ligowej tabeli wyprzedzi Vestę i wskoczy do pierwszej ósemki. Vesta przy zwycięstwie i innych, korzystnych wynikach może zająć dobre, 5 miejsce. Kto wie, jak zakończyłby się sezon w ich wykonaniu, gdyby nie kontuzje i inne, sytuacje losowe… Na pewno jest to dobry prognostyk przed zbliżającą się III edycją.

18:00 CF Bojary vs. Rainter
Kolejny pojedynek „wagi ciężkiej” na zapleczu I ligi PLP. Cf Bojary są już pewne awansu i zdobycia „srebra” za ten sezon. W zupełnie innych nastrojach są „chłopcy-rainterowcy”… Po meczu Bajagi z Bosch’em będą wiedzieli o co grają. Minimum baraże w tym sezonie mają na pewno, ale bezpośredni awans kusi bardzo mocno… Jeśli Bosch zwycięży, to Rainter również będzie musiał pokonać ekipę Arka Gimiera, by nie rozgrywać dodatkowego spotkania. No i dodatkowo osoba Piotra Sokólskiego, który liczy się w każdej z trzech klasyfikacji II edycji – kanadyjczyk, strzelec i asystent… Zresztą, zobaczcie sami : https://podlaskaliga.pl/lista/ii-edycja-klasyfikacje-indywidualne/

18:40 Poler-Art vs. Poltank
Nie spodziewamy się niczego innego, niż zwycięstwa Poltanku – sorry Panowie z Poler-Art’u. Pytanie właściwie nie powinno brzmieć „kto?” tylko „ile?”. I ile, strzeli i poda Marcin Szczepanik, do którego należy ten sezon. Prowadzi w klasyfikacji strzelców, wraz z Bartkiem Kaniewskim mają najwięcej asyst a dodatkowo „Goro” wciąż ma okazję wskoczyć na podium klasyfikacji rocznych – strzelców i kanadyjczyków… Poltank jako zespół zapisze się (?) w historii jako Ci, którzy zakończyli sezon z kompletem punktów, co będzie ciężkie do powtórzenia. Historia napisze się na naszych oczach ? Czy jednak Poler-Art będzie w stanie czymkolwiek powojować ?

19:20 Mają Rozmach vs. INTaF
Może to będzie mecz o pozycję numer 5 w lidze… Może po meczach I-ligowców okaże się, że to właśnie miejsce gwarantuje udział w meczu barażowym… A może zostanie on meczem o pietruszkę, na pożegnanie sezonu halowego. Kto wie co by było, gdyby nie gapiostwo chłopaków z Mają Rozmach ( walkower z Poler-Art’em)… Na pewno pokazali, że drzemie w nich ogromny potencjał.Szkoda tego sezonu, szkoda słabego startu… A INTaF ? Grali fajny, techniczny futsal. Na pewno możliwości większe niż okupowana pozycja. Każdemu w tej lidze się postawili i tanio skóry nie sprzedali. Takich drużyn nam trzeba ! Brawo.