Ostatnia majowa niedziela z II LIGĄ – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Ostatnia majowa niedziela z II LIGĄ

Unibep Bielsk Podlaski kontra FC Progress Białystok… Powrót Kamila Horodeńskiego i Pawła Sochora na „stare śmieci”. Byli zawodnicy Progressu mogą zmierzyć się przeciwko swoim starym znajomym i pokazać, że droga, którą wybrali jest lepsza niż proponowana wcześniej przez „Lulka” i „Sylwka”. Czy Unibep zdobędzie wreszcie premierowe punkty ?

Jak na porażkę w poprzedniej kolejce zareagują gracze FC Bajaga ? Czy zmotywuje ich ona do lepszej gry i pokaże, że w tej lidze punkty nie leżą na ziemi ? INTaF narazie gra futbol przyjemny dla oka, ale punktów z tego niewiele. Dziś przed Nimi równie trudne zadanie, jak cały początek sezonu – Bajaga już wcześniej pokazała, że poważnie myślą o awansie do I ligi…

ZPS Biaform czy Mają Rozmach ? Obie ekipy mają po 6 oczek na swoim koncie. Z gorszej pozycji podejdą do tego spotkania gracze Mają Rozmach, którzy ostatnio wyłapali piątkę od Ramisu. Biaform wyszarpał wręcz punkty od INTaF’u, przebudził się również Tomek Jasielczuk, mogą być emocje… Faworyta w tym spotkaniu nie widzimy…

Szansa na kolejne punkty jawi się przed dwoma następnymi drużynami. Vesta póki co z kompletem zwycięstw, dzielnie współlideruje Ramisowi a do tego gra naprawdę przyjemną dla oka piłkę. CEDC w zeszłej kolejce zwyciężyło dopiero po raz pierwszy i kto wie, na co będzie ich dzisiaj stać. Zapowiada się ciekawy pojedynek pomiędzy Dmytro Kazmirov’em a Damianem Chilmonem – to min. od ich dyspozycji będzie zależał wynik końcowy.

Ostatni w tabeli FC Grubassy kontra jeden z faworytów do awansu, czyli Bosch Service Tech-Car. Na pierwszy rzut oka to ekipa „Moskala” jest zdecydowanym faworytem, ale w nogach mają przecież wczorajszy, zaległy mecz z Osmarem. Zdarza się tak, że granie dzień po dniu nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników – może właśnie tu, swoich szans powinni szukać „Grubasy” ?

Pojedynek dwóch beniaminków o godzinie 17:20. Waleczne Orły swoje pierwsze punkty już zdobyły, Osmar zaś jest jedną z czterech ekip, które nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa w tym sezonie. Swoich szans mogą szukać w większej frekwencji, albowiem „Orzełki” przylatują na Kluka w mocno okrojonym składzie. Obie drużyny mają na swoim koncie po trzy strzelone gole, czyli średnio jeden na mecz, to może takie 1:1 ?

Wiara Piasta II czy Konceptbud. Złośliwi mówią wręcz, że tylko wiara trzyma przy życiu ekipę z Piasta, albowiem plaga kontuzji i splot niefortunnych zdarzeń powoduje ich problemyu kadrowe. Zastanawiamy się jednak, czy to nie jest zasłona dymna przed rywalami, których chcą troszeczkę uśpić przed spotkaniem ? Konceptbud póki co poniżej oczekiwań, tylko trzy zdobyte punkty w trzech kolejkach. Miał być kandydat do awansu, ale póki co daleko i do formy i do czołówki II ligi. Jak nie teraz to kiedy ??

A na koniec hit tego dnia. Czwarty w tabeli FC DrTusz kontra lider – Ramis. Obie znają się jak łyse konie, swoje ze sobą przesparowali, więc wiedzą o mocnych i słabych punktach. Dla Tuszowego „Carka” to szczególny mecz przeciwko swoim byłym kolegom. Ramis póki co nie do zatrzymania – powrót Damiana Łokicia tchnął w nich nową jakość i sprawił, że znowu wyglądają jak kandydat do awansu. Dziś jednak młodszy z rodu Łokiciów może mieć przed sobą jedno z trudniejszych zadań – naprzeciwko niego stanie jeden z najlepszych defensorów w całej lidze – popularny „Wilku”… Kto finalnie wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku ? Czy Ramis utrzyma pozycję lidera i odskoczy „Doktorkom” na pięć punktów w ligowej tabeli ?