Zapowiedź soboty 27 maja – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź soboty 27 maja

Sobota 27/05

Weekendowe granie zaczniemy od zaległego meczu II ligi pomiędzy Bosch’em a Osmarem. Faworyt zapewne jeden – „Moskal i przyjaciele” – jeden z faworytów II ligi. Beniaminek ma przed sobą ciężkie zadanie – w dwóch dotychczas rozegranych meczach nie zdołali zdobyć choćby punktu a tracą średnio trzy gole na mecz… A to może być swoista woda na młyn dla chociażby Tomka Sołowieja… I tyle jeśli chodzi o występy drugoligowców w sobotę – płynnie więc przechodzimy do I ligi, gdzie…

Punkt 14:00 na Arenie Kluka zameldują się bohaterowie meczu „Gramy z Miśkiem”. Tym razem mamy nadzieję uniknąć niewygodnych pytań od Grześka Szmurło, dlaczego nie miał szansy wypić kawy u Miśka, więc special for U Grzesiu – okazja przychodzi w dniu 27/05. Rywalem 4Technology będą CF Bojary – tak groźne, jak nieobliczalne. Obie drużyny nie zaznały jeszcze w tym sezonie smaku zwycięstwa, więc liczymy, że któraś z ekip przełamie tę niemoc. No chyba, że znowu zobaczymy remisowy wynik, co obydwu drużynom nie jest obce. 4Tech nieznacznym faworytem, ale wszystko jak zwykle zweryfikuje boisko. I frekwencja.

14:50 to mecz TIM Aquapomp’u z PTH Maltrans Znienacka. W sezon lepiej weszli Ci pierwsi, którzy po inauguracyjnej porażce z Santosem odnieśli dwa kolejne zwycięstwa. Szczególnie to ostatnie, z Rajkomem Choroszcz musi wzbudzać respekt i uznanie, bowiem przed meczem mało kto dawał im szanse z wybieganymi graczami Rajkomu. TIM wreszcie zaczyna wyglądać jak drużyna z Prologu PLP – walcząca o każdy cm2 Areny Kluka, zmobilizowana a co najważniejsze – czująca team spirit. PTH Maltrans Znienacka raczej remisuje niż wygrywa czy przegrywa. Brakuje im na pewno regularności i frekwencji, bo potencjał na papierze mają przeogromny. Jakby tak wszyscy pojawili się na meczu, to mielibyśmy doczynienia z problemem bogactwa. A tak trzeba rzeźbić z tego, co jest. A tak podsumowując, to remis w tym spotkaniu wygląda całkiem realnie…

15:40 to mecz niespodziewanego lidera – drużyny Aptel ze wspomnianym wcześniej Rajkomem Choroszcz. Podopieczni Jacka Borowskiego leją póki co wszystkich, którzy napatoczą się po drodze. Czy to Maltrans, czy Poltank i Cooltura – wszyscy, po kolei zostali odprawieni z kwitkiem. Jest jakość z przodu, jest solidna gra defensywna kierowana przez „Timo”, są wreszcie wyniki i duma rysująca się na twarzy opiekuna Niebieskich. Rajkom po świetnym początku i przekonującym zwycięstwie z Adampolem znacznie obniżył loty. W dwóch kolejnych meczach zdobyli okrągłe „0” punktów, a w ostatnim nawet zero goli – co brzmi wręcz jak abstrakcja patrząc na to, co wyczyniali na hali i w pierwszej kolejce bieżących rozgrywek. Czy Aptel straci pierwsze punkty w sezonie, czy wręcz przeciwnie – Rajkom podzieli los poprzednich, trzech ich rywali ?

Hurtownia Krokus kontra Cooltura Taxi o 16:30. Na pierwszy rzut oka faworytem „Mistrzowie Orlika”, czyli słynne „Krokusy”, ale czy na pewno ? Cooltura Taxi od początku sezonu wygląda lepiej, niż wskazuje na to ligowa tabela. Trzy punkty z faworyzowanym 4Techem, później minimalna porażka z M-Fire oraz przegrana z Aptelem, z którym trzykrotnie wychodzili na prowadzenie ! To na pewno nie są chłopcy do bicia i jeżeli Hurtownia Krokus chce podtrzymać swoją dobrą passę, to musi podejść do tego spotkania w pełni skupiona – inaczej może skończyć się tak, jak na inaugurację z Multicco…

M-Fire vs. Santos, ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 17:20. Doświadczenie kontra młodość, spryt przeciwko fantazji. Obie drużyny poniosły porażki w ostatniej kolejce, więc każda będzie chciała szybko odbudować morale, by wrócić na właściwe tory. Czy Santosowi starczy cierpliwości na grę, którą zaproponują im gracze „Zapałek”, czy może górę weźmie gorąca, młodzieńcza krew i pójdą na wymianę ciosów ? Na parkiecie VI LO większe szanse dawalibyśmy czarno – białym, ale tu, na Kluka gracze w różowych koszulkach nie będą na straconej pozycji.

O 18:10 swoich pierwszych punktów w sezonie poszukają gracze Raintera, naprzeciw którym stanie Poltank.”Ile dałbym, by zapomnieć te”… srogie lanie, jakie sprawili im zawodnicy MUlticco w ostatniej kolejce może podziałać dwojako… Albo spęta im nogi i głowy po raz kolejny nie dojadą na Kluka, albo zmobilizuje do tego, by porażkę przekuć w przekonujące zwycięstwo… Poltank jednak będzie w tym meczu faworytem. W dwóch pierwszych meczach, pomimo porażek nie byli słabsi od swoich rywali. W ostatniej karta wreszcie się odwróciła i wygrali, będąc zespołem lepszym od M-Fire. No to zobaczymy, czy podtrzymają zwycięską passę.

Na koniec kolejne, ciekawe starcie. Top Auto podejmie niepokonane dotychczas Multicco Group, które zanotowało fantastyczny start zwyciężając Hurtownię Krokus oraz rozjeżdżając Rainter’owców w niespotykanym w I lidze rozmiarze 11:0. Taka kanonada musi budzić respect u każdego rywala. Top Auto po pauzie, wypoczęte – mamy nadzieję z naładowanymi akumulatorami powinno być wyrównanym przeciwnikiem dla Multicco Group. Póki co wszyscy chcą się przekonać, czy ostatnie 11:0 nie było tylko wyjątkiem stanowiącym regułę, czy Multicco jest faktycznie tak mocne, jak pokazało w zeszłej kolejce.