Pierwsza odsłona kolejnego DGW – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Pierwsza odsłona kolejnego DGW

Sobota 17/02 między godziną 17:30 a 18:30… Same klasyki – w Premier League Manchester City kontra Chelsea Londyn, w Polskiej Ekstraklasie nasza żółto – czerwona Jagiellonia podejmie poznańskiego Lecha a w II lidze PLP – hit na hitami FC Bajaga vs. INTaF. Obie ekipy z kompletem zwycięstw i kosmicznymi statami – gospodarze 33 strzelone, tylko 3 bramki stracone w 9 spotkaniach ! INTaF strzela jeszcze więcej – prawie pięć bramek na mecz ( 44 strzelone) i 13 goli straconych. Obydwie ekipy to jakość, brak słabych punktów – począwszy od golkiperów aż na napastnikach kończąc.
Gwiazdy zespołu :
FC Bajaga : bez wątpienia Patryk Pomichter, struś pędziwiatr, reprezentant PLP, w obecnej kampanii 5 bramek i 4 asysty,

Patryk Błaszko – najskuteczniejszy zawodnik Bajagi. Świetny transfer z Konceptbudu, dotychczas 7 goli i 2 asysty,
Adrian Lupa – cichy, skromny, ale robotę między słupkami robi. „Lupin” puszcza bramkę średnio co 3 spotkania… Na hali to istny kosmos !

INTaF – to przede wszystkim pivoci w postaci Igora Klimuka ( 17 goli, 4 asysty – lider klasyfikacji strzelców oraz kanadyjki) wspierany przez Artsema Astapchyka ( 8 goli i 5 asyst). Wszystko to jednak nie byłoby możliwe bez mózgu tej ekipy – Illi Savicha – 6 goli, 7 asyst, spokój w rozegraniu, cudowny przegląd gry.

Kto wygra ? Kto okaże się lepszy ? Zdyscyplinowana taktycznie i mądrze grająca w defensywie FC Bajaga, czy mający niepowtarzalny potencjał z przodu, bezkompromisowy INTaF ? Przekonamy się dziś o godzinie 18:00. Wszystkim tym, którzy nie będą mogli być na hali VI LO – pozostawimy transmisję na naszym VEO.

Pozostałe sobotnie spotkania II ligi :

14:00 Konceptbud vs. GTS Nowa Wygoda – trzeci zespół od góry kontra trzeci od dołu ligowej tabeli. Tu faworyt jest jeden, tu niezwykle ciężko będzie GTS’owi o ich ulubiony remis. Konceptbud z szansami na baraże/awans do I ligi takie mecze powinien/musi wygrywać.

14:40 Wiara Piasta II vs. Promil – chłopaki z osiedla Piasta w końcu się przełamali i chcą polecieć na tej fantazji dalej. Przeciwnikiem Promil – beniaminek, który o świetnym starcie chyba już zapomniał a cztery ostatnie porażki każą dać pod dyskusję ich obecną formę. Na pewno tutaj nikt nogi nie odstawi – obie ekipy mają już 26 punktów karnych, więc tu może poiskrzyć…

15:20 Unibep Bielsk Podlaski vs. ZPS Biaform SA – tutaj również będziemy mieli faworyta, którym będzie bez wątpienia bardziej doświadczony i ograny ZPS Biaform. 14 punktów w ligowej tabeli wciąż pozwala na trzymanie kontaktu z miejscem dającym baraż o I ligę, Unibep zaś z dziesięcioma „oczkami” zajmuje 11. lokatę w lidze i ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Spłaszczona tabela powoduje, że tu każda zdobycz punktowa jest na wagę złota.

16:00 Mają Rozmach vs. Rainter – obie drużyny w lekkim kryzysie – gospodarze z dwiema, kolejnymi porażkami, goście zaś zaliczyli już cztery kolejne spotkania z zerem na koncie. Różnica jest jednak taka, że Mają Rozmach okupują czwartą lokatę, natomiast Rainter dwunastą. Która z drużyn poczuje wreszcie smak punktów ?

16:40 FC Grubassy vs. CEDC Polmos Białystok – ostatni zespół w ligowej tabeli będzie musiał zatrzymać superstrzelców Damianów – Sakowskiego i Chilmona i może to być zadanie z cyklu ” mission impossible”. Grubassy coraz bardziej tracą kontakt z innymi zespołami a do końca sezonu pozostaje coraz mniej czasu. Czy zdołają jeszcze powalczyć o ligowy byt, czy CEDC skutecznie wybije im to z głowy a „Sakoś” wyprzedzi Igora Klimuka w klasyfikacji strzelców ?

17:20 Ramis vs. OSMAR – mecz drużym, które w końcu „odpaliły”. Dwa ostatnie mecze to dwa zwycięstwa – zarówno w przypadku Ramisu jak i Osmaru. Dzięki temu gospodarze wykaraskali się ze strefy spadkowej, Osmar zaś dzielnie kroczy ku górnej połowie tabeli. Zapowiada się ciekawy pojedynek Kamil Markowski vs. Dawid Kosowski. Czy golkiper Ramisu zatrzyma najskuteczniejszergo zawodnika Osmaru ?

18:00 FC Bajaga vs. INTAF – o tym meczu napisaliśmy już wszystko. Czekamy z niecierpliwością.

18:40 FC Progress Białystok vs. Waleczne Orły – na koniec dnia mecz drużyn, które zaskakują „in plus” w tym sezonie. Królowie remisów, czyli FC Progress kontra Waleczne Orły, które tych remisów prawie nie osiągają ( tylko jeden w obecnej kampanii). 11 punktów kontra 13, dziewiąte miejsce versus miejsce siódme. Pachnie co prawda remisem, ale wydaje Nam się, że tutaj mecz pójdzie w którąś ze stron. Pytanie tylko w którą ?