Ruszamy z III edycją !! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Ruszamy z III edycją !!

Już jutro, tj. w sobotę 06/05 ruszamy z trzecią odsłoną Podlaskiej Ligi Piłkarskiej. Tym razem 31 zespołów powalczy w dwóch ligach a by sprawiedliwości stało się za dość – na orliku to II-ligowcy rozegrają o jeden mecz więcej.

Rozpoczynamy zmaganiami w drugiej lidze z czterema zupełnie nowymi drużynami : Fc Grubassy, Osmar, Unibep Bielsk Podlaski oraz Waleczne Orły – witamy Was serdecznie w Naszym gronie i mamy nadzieję, że będziecie czuli się tu znakomicie.

Ze względu na RODO nie możemy niestety podać pełnych list drużyn – baa, niektóre z nich mają same nowe twarze, które muszą dostarczyć podpisane druki RODO – wtedy też, już oficjalnie będziemy mogli o nich wspominać. Postaramy się jednak uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć co nieco o wszystkich szesnastu ekipach II ligowych zmagań. Zaczniemy w kolejności alfabetycznej…

Bosch Service Tech-Car
Ekipa Moskala może po raz kolejny powalczyć o awans do elity PLP. Z drużyny nie odszedł nikt, przyszło natomiast trzech nowych zawodników, w tym dwóch zrzeszonych. Widać, że Bosch ma chrapkę na I ligę a 20-osobowa kadra wygląda na tyle mocnie, że wymieniami będą w roli faworytów II-ligowych zmagań.

CEDC Polmos Białystok
Najgłośniejszym transferem jest z pewnością pozyskanie Damiana Chilmona – byłego zawodnika „Kolegów z boiska”, który zasili szeregi „polmosowców” wraz z innym kolegą – Mateuszem Kuczyńskim. CEDC buduje fajną, nieobliczalną ekipę i widać rok do roku jakościowy skok. Z pewnością stać ich na górną połowę tabeli, ale czy na coś więcej ?

FC DrTusz
Spadkowicz z I ligi zrobił w swoim składzie małą rewolucję, ale wydaje się, że „in plus”… Do ekipy „doktorków” dołącza dobrze znany Tomasz Wawiernia z 4tech’u oraz Ramisowy dotychczas „Carek”.Do tego dwóch tajemniczych zrzeszonych… Po stronie strat oprócz Wojtka Zielińskiego są min. „Olo” i Kamil Zimnoch, którzy ostatnio rzadko pojawiali się na tuszowych zmaganiach. Tak czy inaczej Paweł Komosiński zebrał solidną pakę i kto wie, czy Tusz nie powalczy o bezpośredni awans do I ligi… ( ewentualnie baraż 😉

FC Grubassy
Pierwszy z beniaminków. Same nowe twarze – mamy nadzieję, że będzie to nowa jakość w naszych rozgrywkach. Najstarszy zawodnik to rocznik ’99 – najmłodszy 2002 – czyli młodość, młodość i jeszcze raz młodość, ale organizacja, zgłoszenie, formalnośći – TOP. Życzymy powodzenia i nie możemy doczekać się Waszego pierwszego meczu.

FC Progress Białystok
Przechwycili co mogli z Poler-Art’u i razem zamierzają namieszać w II-ligowych rozgrywkach. Łącznie 13 transferów „in” ( w tym 6 z Poler-Art’u) i 10 „out” – te najbardziej bolesne to zapewne odejście Kamila Horodeńskiego i Pawła Sochora do…(zobaczycie później). Najważniejsze, że 24 miejsca na liście zgłoszeniowej zapełnione a to powinna być gwarancja liczebności na meczach. Nasz typ : walka o TOP10.

FC Bajaga
Już na hali pokazali, że potrafią grać zarówno pięknie jak i skutecznie. Potencjał osobowy jeden z większych w lidze – każda pozycja wydaje się być silnie obsadzona. Co ważne – nikt z kluczowych zawodników nie opuścił ich szeregów, chociaż ptaszki ćwierkają, że „Kondziu” dwoił się i troił, by wyciągnąć Patryka Pomichtera z ich szeregów. Dwa transfery „in” w tym jeden zrzeszony, dwa „out”, więc równowaga zachowana. Nasz typ ? Walka o awans.

INTaF
Ciekawi jesteśmy jak chłopaki prezentują się na zielonej trawce… Na parkiecie jako beniaminek pokazali się z bardzo dobrej strony – grali ładnie, widowiskowo i z pomysłem. Pięć transferów „in”, i trzy „out” – w tym Ivan Fokin uważany za jednego z lepszych w swojej profesji. Czy INTaF ma godnego zastępcę między słupkami ? Nasz typ : środek tabeli.

Konceptbud
Drugi ze spadkowiczów i kolejny po rewolucji. Największy szok – odejście Piotrka Giełażyna – jednej z twarzy „budowlanych”. Czy Karol Naumnik odnajdzie się w nowej, konceptbudowej rzeczywistości bez „Piećki” ? Konceptbud opuścił jeszcze Jacek Maleszewski czy Daniel Lewkowicz. Na liście zysków – min. Sebastian Ignaczuk i…trzech „nieznajomych”. Nasz typ – walka o TOP6.

Mają Rozmach
Bez Karola Buzuna, Emila Łupińskiego i Macieja Dymka Mają Rozmach mogą mieć problem z powtórzeniem wyniku z sezonu halowego, ale tak czy siak górna połowa tabeli wydaje się być realna. Trzy nowe nazwiska na karcie zgłoszeniowej mogą w tym najzwyczajniej w świecie pomóc.

OSMAR
Kolejny beniaminek, z pięcioma zrzeszonymi piłkarzami w składzie i pełną, uzupełnioną listą. Co ciekawsze – są nawet dwie znajome twarze – popularny „Wilku” na bramce oraz Damian Dąbrowski – znany z występów w Pyskatych a ostatnio robiący formę na S4 🙂 No to zobaczymy, czy forma boiskowa na tym nie ucierpi… Tak czy siak Osmar zapowiada się ciekawie… Czy powalczą o TOP8 ? Zobaczymy…

Ramis
Prawdziwą rewolucję kadrową przeszedł za to Ramis. Po nieudanym sezonie halowym ( dopiero 11 miejsce) z drużyny odszedł min. „Stanki”, „Carek” czy Rafał Pytel. Zyski jednak mogą okazać się dużo większe niż straty – do drużyny wraca bowiem młodszy z rodu Łokiciów, oraz znani z występów w CF Bojary – Łukasz Kalinowski i Krzysztof Ostaszewski a do tego ” pięciu nieznajomych”. Jeżeli ta wizja odpali a „Łuki” weźmie ciężar gry na siebie – to Ramis powinien znajdować się w czubie II-ligowej tabeli.

Unibep Bielsk Podlaski
Trzeci z beniaminków – Kamil Horodeński i Paweł Sochor ( ex Progress) postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i ulepić coś swojego. Sponsor znany, więc i lipy być nie może. Czterech zawodników zrzeszonych w 25-osobowej kadrze, kilka nazwisk też nie jest „no name’ami” w amatorskim środowisku piłkarskim. No to czekamy na pierwszy mecz i odkrycie wszystkich kart przez Unibep. Nasz typ – TOP10.

Vesta
Kadra wreszcie poszerzona o pięć nowych nazwisk, po stronie strat tylko odejście Bogdana Zelenko. To może być czarny koń II-ligowych zmagań – my przede wszystkim liczymy na zapełnienie trybun Areny Kluka przez kibiców Vesty 🙂 Nasz typ – TOP8.

Waleczne Orły
Te chłopaki muszą być naprawdę waleczne, bowiem ich kadra liczy jedynie 13 zawodników, choć jak sami twierdzą – nie ważna ilość, ważna jakość. Mateusz Koszycki oraz Michał Gardocki są już znani naszej publice, pozostali jeszcze nie 🙂 Nasz typ – sezon długi i okres gorący – jeżeli ta trzynastka walczy za dwóch, to TOP10 jest do ogarnięcia – w przeciwnym wypadku czeka ich walka o utrzymanie.

Wiara Piasta II
7 do 3 w transferach na korzyść „in” – w tym znany z występów w Multicco Group – Przemek Babigorec. Pozostała szóstka to nowe twarze w PLP. Z drużyną pożegnali się natomiast Łukasz Śliwka, Bartosz Matuszek i Kamil Andrzejczuk. 18-osobowa kadra Wiary Piasta II frycowe zapłaciła w sezonie halowym, ale przyznać trzeba, że z meczu na mecz prezentowali się coraz lepiej. Pytanie, czy Stanisław Grzybowski będzie równie skuteczny na trawie jak na parkiecie VI LO ? Jeśli tak, to Wiara Piasta II swoje w tej lidze na pewno ugra.

ZPS Biaform SA
Orlik, czyli to, co tygryski z „Grabówki” lubią najbardziej… Do tego wzmocnieni „Czyżykiem” z Margo mogą okazać się jeszcze mocniejsi. Skoro na hali zajęli 6 miejsce to na orliku powinni bić się o awans ? No chyba, że fuzja Grabówki z Supraślanką pokrzyżuje im plany i w przerwie między rozgrywkami Biaform straci swoich najlepszych graczy… Póki co, przy tej kadrze ZPS wygląda jak drużyna, która może powalczyć w tym sezonie o coś więcej niż środek tabeli.