Pora na I LIGĘ !! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Pora na I LIGĘ !!

15 drużyn w pierwszej lidze. Elita…

Czy tu może być nudno ? Oj nie… Na pewno szykuje się sezon pełen emocji…

4Technology

Odszedł Tomek Wawiernia a także nieobecny od dłuższego czasu ” Chemik”, natomiast przyszedł supersnajper Hubert Olchowik strzelający poprzednio w Kroskusie i Margo. 4Tech jest na tyle nieobliczalną drużyną, że może wygrać z każdym i przegrać z ostatnim zespołem w lidze. Nasz typ ? Będzie ciekawie a jak wszystko zagra to TOP6 jest jak najbardziej w zasięgu.

Adampol Glovis

Kogo upolował „Kondziu”? Łukasza Piszczatowskiego ( Margo) oraz Bartka Iwaniuka (Kentucky) – i jeszcze trzech innych :)… W sumie nawet czterech, bo Karol Domalewski jest już znany szerszej publiczności PLP. O co może powalczyć Adampol bez „Brulina” ? Top 3 to jest swoiste ” must have”, ale czy uda się coś więcej ? Nasz typ – mimimum pierwsza „3” – z Dominikiem Niemyjskim w składzie ciężko mierzyć niżej…

Aptel

Skład Aptela wygląda obiecująco i jeśli wszystko odpali to znowu będą w czubie pierwszoligowej tabeli. Odszedł „Ciumba”, oraz Dawid Gulc, natomiast do zespołu dołączyli Paweł Koszelew, Stasiek Hryszko oraz Kuba Ciborowski. „Dżacek” zrobił istny miks młodości i doświadczenia – czy to wystarczy do włączenia się do walki o coś więcej niż TOP5 ? Zobaczymy…

CF Bojary

Pierwszy z beniaminków – już bez Łukasza Kalinowskiego, Krzyśka Ostaszewskiego i Ebiego Michałowskiego… Arek Gimier pozyskał jednak aż ośmiu zawodników – w tym…sześciu zrzeszonych. Czy godnie zastąpią poprzednie gwiazdy z talii Bojar ? Jeżeli głowy dojadą do I-ligowych zmagań, to TOP8 jest w zasięgu – w przeciwnym wypadku wypadku mogą zapłacić frycowe i bić się o utrzymanie.

Cooltura Taxi

Na hali walczyli do ostatniej chwili, wygrali baraże i postanowili grać dalej. Już bez Mariuszów – Malinowskiego oraz Kondraciukaa a także bez Piotrka Polińskiego, ale osiem transferów „in” powinno zapewnić im więcej możliwości i rotacji składem. Czy to jednak wystarczy do czegoś więcej niż walki o utrzymanie ?

Hurtownia Krokus

Obrońca orlikowego trofeum wzmocniony zaciągiem aż 10 ludzi z Margo musi być postrzegany jako faworyt tego turnieju. Prawdziwa konstelacja gwiazd… Jeżeli Krzysztof Urynowicz ułoży to po swojemu i każdy będzie chciał grać nie pod siebie lecz dla dobra drużyny to Krokus może być mocny jak nigdy. I nie powinno tego zmienić nawet odejście z drużyny „Ciężkiego” czy „Kikiego”. Nasz typ – walka o mistrzostwo.

M-Fire

23-osobowa kadra powinna wystarczyć, by móc się bić o coś więcej niż w rozgrywkach halowych. Solidny zaciąg z krainy bimbrem płynącej, do tego kilka znanych nazwisk, które wzmocniły „Zapałki”. Wydaje nam się, że powrót do walki o najwyższe laury w PLP jest jak najbardziej realny.

Multicco Group

Transfer Ebiego Michałowskiego może być tym, czego Chitek i spółka potrzebowali od dawna. Wsparcie dla Przemka Zaręby, ogromna jakość z przodu – widać, że Multicco na poważnie szykuje się do walki o TOP3. Jeśli frekwencja meczowa będzie na zadowalającym poziomie to mogą być groźni dla każdego.

Poltank

Chłopaki zrobili z II ligi istną arenę treningową i – jako pierwszy zespół w historii – zakończyli sezon z kompletem zwycięstw pokazując przy okazji, że ich wizyta tam, to był wypadek przy pracy. Prawdziwym miejscem dla nich jest I-ligowy front, gdzie patrząc na kadrę – mogą sporo namieszać. Nasz typ ? Solidny środek tabeli na przywitanie się na nowo z I ligą.

PTH Maltrans Znienacka

Niby jest długo wyczekiwany „Brulin”, ale czy kontuzja nie przeszkodzi mu w debiucie ? Sam zainteresowany mówi, że do września na pewno nie ujrzymy go w akcji, prognozy mówią o dłuższym rozbracie z piłką kopaną, ale…wszyscy wiemy jakim cyborgiem jest Damian… PTH Maltrans Znienacka może być czarnym koniem I-ligowych zmagań. To ekipa nieobliczalna, mogąca wygrać z każdym. A jeśli Kuba Urbanek wróci na dobre – to TOP8 nie powinno stanowić im żadnego problemu.

Rainter

Kamil Cimoch stworzył solidną ekipę, która wywalczyła historyczny awans do I ligi. W przerwie między rozgrywkami Rainter również nie próżnował i pozyskał min. Jacka Mierzejewskiego ( wcześniej Multicco), Wojtka Zielińskiego z Tusza czy Adriana Lewkowicza z Rajkomu. Cały twitter jest jednak ciekawy powrotu do PLP samozwańczego księcia Knyszyna, czyli Błażeja Chmielewskiego. Czy okaże się solidnym wsparciem w I-ligowych Rainterowych bojach ? Nasz typ – walka o utrzymanie, ale zakończona sukcesem.

Rajkom Choroszcz

Uuuaa, Sokoły dwa… Krysztopiki zresztą też. Rajkom – jeżeli ich największe gwiazdy znajdą tyle samo czasu na granie w PLP co w sezonie halowym – będzie niezwykle mocny. Już na hali pokazali, że liczyć muszą się z nimi wszyscy. 3 miejsce nie było dziełem przypadku lecz pięknej gry, pełnej polotu i finezji. Ten wynik jest jak najbardziej do powtórzenia w sezonie orlikowym.

Santos

Mistrz II edycji PLP ma również chrapkę na pierwszy orlikowy tryumf. To wręcz obsesja Prezesa Mojsika, brakujące element w meblościance z pucharami. Dużo jednak będzie zależało od frekwencji poszczególnych zawodników jak chociażby Janka Zysika, Mateusza Nikołajuka czy…samego Prezesa Krzysztofa. Co by się jednak nie działo – ciężko nie stawiać ich w roli jednego z faworytów rozpoczynających się rozgrywek.

TIM Aquapomp

Lista 25 zawodników zapełniona w 100% – co może być pomocne przy wypadach części drużyny na Retro Ligę. Do drużyny dołączyli – popularny „Stanki” czy Kamil Jackiewicz z LZS’u Krynki. Odszedl Bartek Filipczuk czy znany z występu w Turbo Podlasiaku – Kamil Szostawicki. Jeżeli chłopaki odnajdą formę z pierwszego sezonu a team spirit będzie na najwyższym poziomie to górna połowa tabeli powinna być w zasięgu.

Top Auto

Sezon rozpoczną bez zmagającego się z kontuzją „Orzełka”, ale również bez Tomka Borawskiego czy Rafała Szczęsnego. Do drużyny dołączył Piotr Giełażyn, wrócił Miłosz Kajewski czy Rafał Murawski. „Opelki” lepiej czują się na hali i mówią to zawsze – to istne królestwo „Sopla” i Łukasza Skrzypka. Wydaje się więc, że TOP6 powinno być odbierane w kategoriach sukcesu w zmaganiach na Arenie Kluka.