SANTOS Mistrzem I Ligi Halowej II Edycji PLP! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

SANTOS Mistrzem I Ligi Halowej II Edycji PLP!

Edson Arantes do Nascimento „Pele” to niekwestionowany Król Futbolu.
Dokładnie nie wiemy, czy to jego grą i osiągnięciami tak zafascynowani byli członkowie drużyny Santos Białystok, czy też boiskowymi popisami Neymara. Raczej bylibyśmy skłonni rzec, że tego drugiego, bo gdy Pele oczarowywał swą grą piłkarski świat to większość z nich nie była nawet w planach swych rodziców 😊. Nie ukrywamy jednak, iż coś z tej magii strojów brazylijskiego Santos Futebol Clube, podobieństwa herbu czy też finezji gry podopiecznych Krzysztofa Mojsika, możemy doświadczać na amatorskich arenach Białegostoku. Naszym szczęściem, jako Organizatorów PLP, jest także to, że białostocki Santos zachwyca właśnie w naszych rozgrywkach, a w zakończonej już II Edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej z nawierzchni Areny Kluka czy też VI LO zrobili sobie istny Estadio Urbano Caldeira.
W październiku zgarnęli podlaskie Copa Libertadores a do wrześniowego wicemistrzostwa dołożyli przed tygodniem tytuł Campeonato Bialystokeiro!
Zdecydowanie to była edycja spod znaku biało-czarnych, pionowych pasów. Krzysztof Mojsik, niczym Marcelo Teixera wskrzesił na nowo wiecznie żywego ducha Króla Futbolu i jego drużyny, tym razem w odległym o 10963 km. od miasta Santos (Sao Paulo) Białymstoku.
Trudno odczytać wszystkie myśli kłębiące się w głowie Prezesa Krzysztofa, ale jednego możemy się domyślać – tym Mistrzostwem chciał upamiętnić zmarłego podczas trwania II Edycji PLP Króla Edsona Arantesa do Nascimento „Pele”…
SANTOS BIAŁYSTOK Mistrzem I Ligi Halowej II Edycji PLP!!!
Jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE Panowie!
Ps.
Tak swoją drogą, to na miejscu obecnie urzędującego Prezesa „Alvinegro”, czyli Andresa Ruedy, już zaczęlibyśmy z niepokojem zaglądać we wszystkie zakamarki siedziby Santos FC przy Rua Princesa Isabel 77 😊