Santos w 1/16 Finału Halowego Pucharu Polski – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Santos w 1/16 Finału Halowego Pucharu Polski

Drużyna Santos po zwycięstwie nad Futsal MOSiR Grajewo 6:3 w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim stała się obok MOKS, Futbalo i BonitoHelios reprezentantem naszego regionu w tych rozgrywkach na poziomie centralnym.

W pierwszym etapie rozgrywek los reprezentantom PLP przydzielił pierwszoligowy zespół PODKOWA TEQBALL CLUB z kilkoma zawodnikami KTS Weszło z dużych boisk. Emocjonujące widowisko w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem 4:4, natomiast po dogrywce rezultat na tablicy wyników wskazywał 5:5. W serii rzutów karnych okazało się, że bohater nie zawsze nosi pelerynę 😊 „Dawson” broniąc w niesamowity sposób znacznie pomógł w odniesieniu zwycięstwa z faworyzowanym przeciwnikiem. Cały zespół pokazał, że ambicją i wolą walki mogą przeciwstawić się wyżej notowanym zespołom.

W drugiej rundzie w wyniku losowania na parkiet VI LO przy ul. Warszawskiej przyjedzie drużyna AZS UW DARKOMP Wilanów zajmująca 7 miejsce w Statscore Futsal Ekstraklasa. Będzie to prawdziwe wyzwanie dla podopiecznych Krzyśka Mojsika. Przed Dawidem Klikowskim i obroną Santosu nie lada wyzwanie. Będą musieli powstrzymać czołowych napastników ekstraklasy – Macieja Pikiewicza i Michała Klausa, strzelców odpowiednio 18 i 13 bramek w bieżącym sezonie. Jednak prawdziwą „gwiazdą” AZS-u jest ich trener Maciej Karczyński. Jego ekspresyjne reakcje oraz utarczki z sędziami są niejednokrotnie równie ciekawe jak wydarzenia na boisku. Pucharowe spotkanie to również możliwość powrotu na białostocki parkiet Kamila Wójcika ( były bramkarz Heliosu ) i Vitalija Lishychenki ( w przeszłości gracz MOKS).

Santos po kłopotach kadrowych w ostatnich tygodniach na spotkanie pucharowe prawdopodobnie wystawi swoje „galowe” zestawienie. Dodatkowo dochodzą nas słuchy, że Krzysiek Mojsik prewencyjnie uzupełnił kadrę o kilka bardzo ciekawych nazwisk 😊

Zapraszamy wszystkich do kibicowania, na żywo lub na kanale YT Podlaskiej Ligi Pikarskiej. Całe PLP razem z Santosem !!!