Ostatnia kolejka rundy zasadniczej – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej

I LIGA

12:00 Adampol Glovis – Aptel

Lider kontra zespół walczący o TOP 6. Dwóch kumpli naprzeciwko siebie – Dominik Niemyjski z Adampolu vs. Jędrzej Woźniel z Aptelu. Zespół „Dżacka” musi to spotkanie wygrać i czekać na to, co zrobi ZnienackaAdampol chcąc wystartować w żółtej koszulce lidera i utrzymać/ powiększyć przewagę nad peletonem – również wygrać musi. Kto okaże się bardziej zdeterminowany ?

12:40 Znienacka – Margo Adrenalina

Przystępując do tego spotkania banda „Owsieja” bez względu na wynik Aptelu w dalszym ciągu będzie potrzebowała punktu, by być pewnym awansu do TOP 6. O ile bowiem z „Dżackami” ma bilans na plus o tyle za plecami czai się zespół Multicco Group, który bezpośrednie spotkanie ze Znienacka wygrał. Zadanie dla ekipy spod znaku Dzika wcale nie będzie łatwe – Margo po zeszłotygodniowej porażce w meczu na szczycie będzie chciało się zrehabilitować, by nie stracić kolejnych, ważnych punktów. Ciężko wskazać faworyta – Znienacka lubi zaskakiwać i zabierać punkty teoretycznie „lepszym” – Margo zaś od samego początku prezentuje równą, wysoką formę.

13:20 TIM Aquapomp – Poltank

Dwie drużyny, które w drugiej rundzie zagrają w grupie spadkowej. Dwie na pewno czujące niedosyt, bo raz, że stać ich było na dużo więcej a dwa, że kilka spotkań przegrali po prostu pechowo. Obie ekipy lubią atakować, zapowiada się pojedynek Piotra Suwały z Bartoszem Wałkuskim. Obydwaj Panowie od samego początku sezonu halowego są w wybornej formie i plasują się w pierwszej piątce statystyk indywidualnych : https://podlaskaliga.pl/lista/i-liga-indywidualne-hala-2021/

14:00 Multicco Group – FC Dr.Tusz

„Laska” i spółka będą już na pewno wiedzieć o co przyjdzie im walczyć podczas spotkania z „Doktorkami”. Przed Nimi bowiem wystąpi zarówno Aptel jak i Znienacka, którzy zmierzą się z liderem oraz wiceliderem. Szanse więc, że mecz z Dr.Tuszem będzie tym, który da im przepustkę do TOP 6 są całkiem spore. Jeszcze tydzień temu mało kto wierzył, że tak ułoży się tabela I ligi a dziś…wszystko jest możliwe. „Doktorki” teoretycznie nic nie muszą – wciąż zostanie im pięć spotkań do rozegrania w trakcie których mogą zapewnić sobie utrzymanie, ale sami wiemy, że charakterologicznie nie odpuszczą nikomu. To nie w ich stylu i dlatego tak bardzo ich szanujemy.

14:40 4Technology – Hurtownia Krokus

Mecz zdający się mieć jednego faworyta w osobach „Krokusów”. „Sobolinho” będzie chciał na pewno udowodnić, że od czasów kiedyśnich sparingów jego ekipa zrobiła duży krok do przodu i nie jest już tą samą, którą pamięta „Ceres” i jego drużyna. „Krokusy” chcąc dalej trzymać się blisko pierwszej trójki muszą to spotkanie bezwzględnie wygrać, by do rundy finałowej przystąpić z dobreh pozycji startowej.

15:20 M-Fire – Top Auto

M-Fire w tarapatach – zarówno forma jak i liczebność kadry ostatnio nie dopisuje. Dziś tracą już 8 punktów do prowadzącego Adampolu i każde kolejne potknięcie może spowodować, że przestaną się liczyć w walce o końcowy tryumf. W spotkaniu z Top Auto faworytem raczej nie będą – „Sopel” i pozostała część Opelkowej ferajny złapała ewidentnie wiatr w żagle, wrzucając szósty bieg. Mało tego – Kamil Stoczko to obecny lider klasyfikacji kanadyjskiej w I lidze. Czy po raz kolejny poprowadzi swoich kolegów do zwycięstwa ?

II LIGA

16:00 CEDC Polmos Białystok – Santos

Faworyt tego spotkania może być tylko jeden i to nawet jeśli miałby rozegrać mecz z Wilanowem 2h przed CEDC. „Polmosowcy” uciułali dotychczas 6 oczek, a w najbliższą niedzielę mogą na własnej skórze przekonać się co znaczy futsal na I-ligowym poziomie. Dość wspomnieć, że CEDC traci średnio 5 bramek na mecz, a Santos strzela prawie takowe pięć na spotkanie, to każdy wynik mniejszy niż 0:5 należaloby rozpatrywać w formie niespodzianki…Tak czy inaczej beniaminkowi PLP życzymy powodzenia i nawiązania walki z naszym przedstawicielem w Pucharze Polski w futsalu.

16:40 KS Grabówka Old Boys – CF Bojary

Ten mecz śmiało można zatytułować jako rywalizacja Tomasza Jasielczuka ( KS Grabówka) z Adamem Puchajdą ( CF Bojary). Obydwaj Panowie prowadzą w punktacji kanadyjskiej II ligi i jesteśmy ciekawi, który z nich lepiej zaprezentuje się w bezpośrednim pojedynku. Na pewno drużynowo to CF Bojary prezentują się póki co lepiej, ale KS Grabówka w piłkę grać potrafi.

17:20 FC Kentucky – Cooltura Taxi

„Kurczaki” z Kamilem Zimnochem w bramce kontra „taksówkarze” z Piotrkami – Polińskim i Zubryckim w składzie. Jeden strzela, drugi asystuje, a Pan golkiper Zimnoch dostępu do bramki pilnuje… W chwili obecnej jedynym pytaniem nie jest „czy” tylko „ile” goli zdołają strzelić „coolturalni” mający chrapkę na awans do I ligi. „Kurczakom” pozostała jedynie walka o jak największą ilość punktów i lepsze zgranie w kontekście przyszłych spotkań.

18:00 Ramis – PTH Maltrans

Mecz, który pokażemy również na naszym kanale YT, na żywo. Banda „Siwego” – nieobliczalna, z Bartkiem Łapką, który łapnął formę w dwóch ostatnich meczach, kontra PTH Maltrans z Arkiem Cichońskim walczącym o tytuł najlepszej strzelby II ligi. Ósmy w tabeli Ramis, czy walczący o bezpośredni awans Maltrans. Na papierze wydaje się, że to Ci drudzy mają wszystkie atuty po swojej stronie, ale dopóki piłka w grze…

18:40 FC Pyskaci – Forteca Paintball

Forteca chcąc utrzymać miejsce w TOP 6 musi to spotkanie wygrać, by nie oglądać się za siebie ( bezpośredni mecz z Rajkomem na ich korzyść). Plan na papierze prosty – zwycięstwo z outsiderem rozgrywek. Pyskaci są obecnie drużyną z najmniejszą liczbą strzelonych i największą straconych goli. Tylko jedno zwycięstwo i aż 9 porażek… Zdaje się, że nawet brak Pawła Lewandowskiego nie jest w stanie przeszkodzić Fortecy w osiągnięciu celu…

19:20 Konceptbud – Bestrada Pub Rajkom Choroszcz

Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Zespół z Choroszczy po solidnie przepracowanym okienku transferowym zdobył 10 z 12 możliwych punktów. Konceptbud uległ jedynie Santosowi wygrywając później trzy, kolejne mecze i plasując się w czubie II-ligowej stawki. Jeżeli mecz przed Forteca potknie się z Pyskatymi,to Bestrada Pub Rajkom Choroszcz stanie przed ogromną szansą na awans do grupy mistrzowskiej II ligi… Tak czy inaczej – będzie się działo !