TOP 5 ostatniej kolejki halowej – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

TOP 5 ostatniej kolejki halowej

To już ostatnie drużyny kolejki z sezonu halowego. Przed Nami pozostał tylko baraż, uroczyste zakończenie oraz mecz pokazowy pomiędzy I a II ligą…. Zaczynamy od najwyższej klasy rozgrywkowej :

1 LIGA

Paweł Milewski z Hurtowni po raz kolejny w TOP5 – wreszcie z czystym kontem. Jego pewne interwencje pomogły Krokusom w historycznym zwycięstwie nad Multicco Group. „Ciężki” dobrze kierując grą defensywną swojego zespołu skutecznie powstrzymał snajperskie zapędy Przemka Zaręby, czym potwierdził dobrą, zimową formę. Czy równie dobrze będzie prezentował się na Arenie Kluka ?

Jerry” z ósmym golem w sezonie i zapewne z 98 „kanałem”… Po raz szósty wybrany graczem meczu – ma ten chłopak potencjał na bycie gwiazdą 🙂 Biega, strzela, bawi się piłką – widać radość, luz i miłość do tej dyscypliny. Tym razem 2:2, ale pierwsze miejsce w grupie spadkowej zachowane….

Paweł Orzeł znowu wzniósł się ponad poziom. Widać z meczu na mecz coraz większą pewność w jego poczynaniach. Dokładając do tego szybkość i znakomity przegląd pola mamy materiał na gwiazdę sezonu trawiastego… No wiecie Orzeł – orlik… to wszystko składa się w jedną całość… W meczu z M-Fire dał asystę do Tomka Borawskiego, która uratowała „Opelkom” jeden punkt.

Krystian Filipczuk nie dość, że trzy razy posłał idealne podania do Bartka Wałkuskiego, to jeszcze sam dwukrotnie pokonał Norberta Kamińskiego z FC Dr.Tusz’a. Można więc powiedzieć, że ten „Doppelpack” z Poltanku zrobił to, co umie najlepiej. Bezradny Doktor Tusz, a bohaterowie Poltanku dzięki swoim niedzielnym zdobyczom umocnili się w indywidualnych statystykach I edycji PLP.

Piotr Ostapowicz – jak odpalił to po całości. Ktoś wspominał, że ten gość ładuje tylko z lewej ? No to boom – gol z woleja „słabszą” nogą. Cztery strzelone bramki w meczu na szczycie… Czy można wymarzyć sobie lepsze zakończenie sezonu ?

TOP 5 – 16 kolejki w 1 lidze

2 LIGA

W bramce melduje się Dawid Klikowski z Santosu. Mimo możliwości rozprężenia po uzyskaniu awansu zachował pełną  koncentrację w meczu z CF Bojary. „Dawson” niejednokrotnie musiał wykazać się swoją „kocią” zwinnością. Skapitulował tylko raz, po strzale Adama Puchajdy ( no i drugi, po samobójczym trafieniu Mateusza Nakielskiego).  Nie możemy już doczekać się jego popisów na orliku – będzie zapewne koszmarem wielu napastników.

Jako defensora ustawiamy Michała Grodzkiego z PTH Maltrans. Złapał on ostatnio świetną formę, co tylko potwierdził w meczu z Cooltura Taxi. Jego drużyna długo nie mogła znaleźć sposobu na dobrze broniącego „Masła”. Jednak do czasu. Szczególnie w pamięci zapadła druga bramka po indywidualnej akcji zakończonej podcinką.

Pierwszym ofensywnym graczem będzie Paweł Lewczuk z Ramisu. Jego hattrick w meczu z Bestrada Pub Rajkom Choroszcz był dostatecznym argumentem do znalezienia się w naszym zestawieniu. Możemy tylko żałować, że Bartek Łapka tak późno dostał takie znaczące wsparcie, bo może byłaby szansa na górną połówkę tabeli, gdyby skład był pełny.

Drugim skrzydłowym jest Mateusz Kraszewski z CEDC Polmos Białystok. W spotkaniu z „Pyskatą” knyszyńską bandą błysnął skutecznością. Gdy koledzy na czele z liderem Franesco Guarrerą nie mogli znaleźć sposobu na rezerwowego bramkarza przeciwników wziął ciężar gry na siebie i ustrzelił „trójpak”.

Na szpicy ląduje Karol Naumnik z Konceptbudu. Długo szukał formy, czasami przegrywał ze zdrowiem. Jednak finisz rozgrywek to już znowu gracz, którego dobrze znamy. Już wcześniejsze mecze sygnalizowały dobrą  formę, jednak mecz z Fortecą Paintball to prawdziwy popis. Dwa gole i znakomita gra to wiadomość wysłana do przeciwników „I’m back” 😊

TOP 5 – 16 kolejki II LIGI