Mecz o mistrzostwo I Turnieju Halowego – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Mecz o mistrzostwo I Turnieju Halowego

Adampol Glovis vs. Margo Adrenalina…

Czyli spotkanie o tytuł mistrza rozgrywek halowych I edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej.
Dla tych „drugich” to także mecz… o 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, które zdobędą tylko i wyłącznie w momencie, gdy zwyciężą w rozgrywkach halowych. Drugie miejsce na finiszu da im bowiem…dopiero 4 miejsce w „generalce”… Stawka olbrzymia. Wszystko, albo nic…

Adampol rozgrywa natomiast sezon życia. Najlepszy w ich dotychczasowej historii. Dwa pierwsze turnieje PLP nie poszły po myśli głównodowodzących Adampolu – „Czosnka” oraz „Kondzia” – dopiero 9 miejsce w Prologu i szybkie odpadnięcie z rozgrywek o Superpuchar spowodowały, że tak naprawdę rzutem na taśmę znaleźli się w gronie I-ligowców.
Zdecydowanie najjaśniejszą postacią w ich szeregach na parkietach VI LO jest Dominik Niemyjski – obecny lider klasyfikacji strzelców oraz „kanadyjki” w I lidze. 18 strzelonych goli i 3 asysty pokazują prawdziwy potencjał „Domina„, który wreszcie wszedł na swój optymalny poziom. Wspierają go Adam Kuczyński, Piotrek Ostapowicz i Damian Bruliński, choć ten ostatni przyzwyczaił Nas do nieco „lepszych” liczb.

Podobnie ma się sytuacja w zespole Margo. Rolę lidera w tym sezonie dzierży bez wątpienia „Gromek” – zdobywca 12 goli i 7 ostatnich podań. Po 8 strzelonych bramek mają Karol Kozłowski i Mateusz Kozak, swoje dołożyli również Koszelew, Szczukiewicz i „Pacek„.

Nie byłoby tak dobrych wyników gdyby nie wspaniała dyspozycja bramkarzy obu drużyn. W turniej lepiej wszedł Damian Sapieha, który kilkukrotnie znalazł się albo w drużynie kolejki, albo jako MVP na kartach koordynatorów. Lepszą i równą formę prezentuje jednak „Gorzała„, który ma najwyższą średnią wśród I-ligowych golkiperów, którzy rozegrali 15 spotkań ( 4.67). Piotrek ewidentnie przeżywa drugą młodość, co widać po jego pewności siebie i szczerym uśmiechu.

By spiąć to wszystko w całość warto nadmienić również to, że zarówno Adampol jak i Margo to szeroka kadra. Przy długim sezonie, pandemicznych zawirowaniach i kontuzjach jest to – jak pokazuje tabela – jeden z kluczowych czynników, by walczyć o najwyższe laury…

Na taki mecz czekaliśmy cały sezon… Szykuje się wspaniałe widowisko pełne podtekstów…
Gromek” czy „Domin
Sapieszka” czy „Gorzała
Czy Margo weźmie rewanż za porażkę z rundy zasadniczej ?
Czy Adampol-Glovis zostanie ulubieńcami M-Fire i Multicco Group i wybije z głowy podium w „generalce” graczom Adrenaliny ?

…Tu nie będzie kunktatorstwa… Gra toczyć się będzie tylko i wyłącznie o pełną pulę…Od pierwszego gwizdka sędziego…

Creme de la creme 16 kolejki I-ligowych rozgrywek już dziś, w niedzielę 13 marca o godzinie 15:20… Musisz to zobaczyć ! Na żywo lub na naszym kanale YT : https://www.youtube.com/watch?v=YFf9oaal3XE