TOP 6 czwartej serii gier. – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

TOP 6 czwartej serii gier.

1 LIGA

Dawid Klikowski – co ten chłopak wyczynia między słupkami to czasami przechodzi ludzkie pojęcie. Pomimo, że to jego Santos prowadził grę to „Dawson” kilkukrotnie musiał wykazać się swoim kunsztem. Raz, tylko w sobie wiadomy sposób ( albo i nie) wyjął rakietę odpaloną przez Dominika Niemyjskiego, która leciała prosto w okienko. Skapitulował tylko raz, ale tytuł gracza meczu nie mógł powędrować do nikogo innego.

Paweł Lubowicki w naszym zestawieniu ląduje po raz pierwszy w tym sezonie a nawet w historii ( w swoim 28 występie w PLP). W niedzielne popołudnie, wraz z Osypem i Dawidem Trochimiakiem tworzyli zaporę nie do przejścia dla mega szybkich i skutecznych napastników Top Auto. Ani Skrzypek nic nie zagrał, Orzełek nie polatał a i „Piksel” miał mało do powiedzenia. Pierwsze czyste konto Krokusów stało się więc faktem.

Gdyby nie znakomita gra w obronie Mariusza Wasilewskiego z Poltanku to zapewne rozpędzona maszyna M-Fire przejechałaby się po przeciwnikach. Do tego „Maniek” jakby po szkoleniu coachingowym rewelacyjnie motywował swoich kolegów z zespołu. Niewiele brakowało, a skończyłby z asystą. „Maniek” ląduje w drużynie kolejki po raz drugi – i co ciekawe, w meczu, gdy jego Poltank doznaje goryczy porażki.

Adam Płoński z Tim Aquapomp’u ewidentnie był w gazie. Zastanawiamy się, czy to wpływ Retro meczu z soboty, czy po prostu wraca stary, dobry „Zozo„. Dwa strzelone gole, mnóstwo rajdów i duża aktywność pozwoliły „żółto-czerwonym” zainkasować trzy oczka w spotkaniu z zespołem Znienacka. Wartym odnotowania jest fakt, że było to debiutanckie spotkanie Adama w tym sezonie.

Pierwszy gol w nowych barwach padł również łupem kolejnego zawodnika, którym jest Hubert Olchowik z Margo Adrenaliny. Przełamanie nastąpiło dopiero w czwartej kolejce, gdy „Gromek” postawił ultimatum – strzelasz, albo wracasz do Krokusów !
Do gola, Hubert dołożył przy okazji trzy asysty i jakieś 4 zmarnowane sytuacje, ale koniec końców Margo wygrało z Aptelem 6:2.

Jak świecić to właśnie tak jak popularny „Gwiazdka” z FC Dr.Tusz. Do obrony wrócił „Wilczek” i od razu Kamil mógł skupić się na atakowaniu bramki przeciwnika, co – jak się okazało – było taktyką skuteczną. Gol, asysta, mnóstwo walki i determinacji – to wszystko widzieliśmy w wykonaniu „Gwiazdki”. Tytuł MVP meczu z Maltransem padł również jego łupem. To wszystko nie wystarczyło na odniesienie pierwszego zwycięstwa w szalonym meczu z PTH, który ostatecznie zakończył się wynikiem remisowym ( 3:3, przyp. red).

2 LIGA

Jeśli z meczu Ramisu z Poler-Art nominujemy bramkarza to większość spodziewałaby się Kamila Markowskiego. Jednak tym razem ten tytuł odebrał mu Marek Charytoniuk z Poler-Art’u. Wychowanek Adampol Glovis swoimi interwencjami na linii jak i daleko poza polem karnym pomógł w znaczący sposób w zdobyciu cennego punktu z faworyzowanym przeciwnikiem.

Pierwszym defensorem „Pan piłkarz” – Bartek Głowacki z zespołu Konceptbud. Nie dość , że musiał mocno pilnować tyłów przed szybkimi napastnikami Rajkomu to dodatkowo zapunktował bramką i asystą . Aż ciśnie Nam się na usta – „Główka” pracuje 😊…

Obok niego ustawiamy Krzysztofa Boguskiego z CEDC Polmos Białystok. Miał niełatwe zadanie powstrzymania siły ofensywnej FC Kentucky. Dodatkowo popisał się piękną asystą do swojego angielskiego supportu😊

W środku pola jest Łukasz Kalinowski z CF Bojary. Jego energetyczna gra napędzała zespół i pomogła w zdemolowaniu drużyny Rainter. Bramka i dwie asysty to znaczący wkład w wynik meczu. Dodatkowo swoją ruchliwością i szybkością zamęczał obrońców przeciwnika.

Linię ataku zaczynamy od Ivana Kuzmycha z drużyny Koledzy z Boiska. W meczu z Mają Rozmach swoimi rajdami siał popłoch wśród obrońców przeciwnika. Do tego dwie asysty , w tym jedna przepięknej urody do Damiana Chilmona.

Drugim atakującym został Tomek Jasielczuk z ZPS Biaform SA. Urządził on sobie prawdziwy trening strzelecki w meczu z drużyną Pyskatych (szacunek za obecność i walkę). Podwójny hattrick i dwie asysty nie pozostawiły wątpliwości co do wyboru gracza meczu. Już w najbliższym odcinku Turbo Podlasiaka będziecie mogli zobaczyć umiejętności „Jasia” 😊