TOP 6 – kolejka X pierwszej ligi – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

TOP 6 – kolejka X pierwszej ligi

Miał być spacerek i dominacja mistrza orlika. Początek meczu nie zapowiadał nic innego. 3 minuta i wynik 2:0 dla Hurtowni Krokus i zanosiło się na pogrom. Jednak nic bardziej mylnego. „Pompy” podkręciły tempo i raz po raz tworzyły groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Niespodziewanie bohaterem „Krokusów” został Piotrek Gorzelski. W niektórych sytuacjach „Gorzała” bronił instynktownie i w sposób nieprawdopodobny kilkukrotnie ratując swój zespół od straty bramki.

Gdy w różowych strojach M-Fire pojawili się „Laska” czy „Seba” wydawało się, że MVP meczu trzeba będzie wybierać pomiędzy nimi. Jednak najjaśniejsza postacią było „prestiżowe” wzmocnienie, czyli Grzesiek Nawrocki. Znakomicie wywiązywał się z zadań defensywnych i jeszcze dwukrotnie umieścił piłkę w bramce 4Technology.

Drugim z obrońców będzie Miłosz Kajewski z Top Auto. Bezkompromisowy, twardy, czasem ostry, to cechy opisujące nomen omen „Miłka” 😊 W spotkaniu z CF Bojary znakomicie wyłączył z gry zawodników ofensywnych przeciwnika. Wyprzedzał ich swoimi interwencjami i szybkim podaniem uruchamiał swoich skrzydłowych.

Za rozegranie w naszej wirtualnej drużynie będzie odpowiadał Eduard Rak z Poltanku. „Edek” zadebiutował w mocno przetrzebionym przez kontuzje w spotkaniu z Rajkomem Choroszcz. I swoją grą przyczynił się do cennego zwycięstwa. Na szczególną uwagę zasługuje bramka strzelona po indywidualnej akcji po wznowieniu gry. Oby więcej takich debiutantów w naszej lidze.

Słoneczny weekend, czas wesel i Multicco Group miało kłopot z zebraniem optymalnej kadry. Jednak dla nich to żadna nowość i granie bez zmian, bez nominalnego bramkarza to chleb powszedni. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Natan Kryński. Zakończył spotkanie z trzema bramkami, asystą i skutecznie przyćmił powracającego do formy „Brulina”.

Jak odjeżdżać w klasyfikacji strzelców i kanadyjskiej to tylko w takim stylu. Mateusz Kondraciuk z Santosu nie miał litości dla defensywy Cooltury Taxi. Trzy bramki i cztery asysty dały mu bezapelacyjnie tytuł MVP meczu i ogromną przewagę w tabelach statystyk indywidualnych.