Trzecia odsłona I LIGI – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Trzecia odsłona I LIGI

Niedzielne zawody zaczynamy z wysokiego „C”, albowiem Hurtownia Krokus podejmie Santos. Dominatorzy Orlika, kontra mistrzowie hali. Drużyny znające się jak łyse konie – ostatnie pół roku to przecież wspólne treningi. Mogą być szachy, może być futbol totalny. Zobaczymy kto lepiej wytrzyma trudy popołudniowego słońca.

Chwilę później Cooltura Taxi podejmie obecnego lidera rozgrywek – „Dżackowego” Aptela, który w obecnej edycji nie stracił jeszcze bramki. Żelazna defensywa i niesamowicie groźna ofensywa kierowana przez Jędrka Woźniela. Cooltura w tym meczu nic nie musi, ale charakter na pewno pokażą. No i ten niesamowity Kamil Pilipiuk w bramce… Co on wyczyniał w dwóch pierwszych potyczkach… Czy uda mu się zatrzymać rozpędzony Aptel ?

O 15:40 rozpocznie się pojedynek PTH Maltrans Znienacka z 4technology. Obie drużyny mają na koncie po jednym punkcie, ale lepsze wrażenia estetyczne zostawiła po sobie banda „Sobola”. Energetyczni w pełnym składzie mogą w tej lidze pokonać każdego – Maltrans z Brulinem pewnie też. Problem jest jednak taki, że Brulina zbyt prędko na boisku nie zobaczymy, więc chłopaki muszą znaleźć inny sposób na zdobywanie punktów. Może odpali wreszcie Kuba Urbanek ?

16:30 na Kluka zameldują się Tim Aquapomp i Rajkom Choroszcz. Obie słyną ze swojej nieustępliwości i waleczności, więc zapowiada się mocne starcie. Czy Rajkomowa młodzież wyjdzie zwycięsko z pojedynku z „Bodziem” i spółką ? W tym sezonie obie ekipy mają po jednym zwycięstwie i jednej porażce, to może czas na remis ? Pewne jest jedno – nikt tu nie będzie kalkulował.

Multicco Group i Rainter – drużyny, które pauzy mają już w tym sezonie odhaczone, ale nastroje zupełnie inne. Spedycyjni pewnie pokonali Hurtownię Krokus, Rainter zaś przegrał z faworyzowanym Santosem, ale… wrażenia pozostawili po sobie bardzo dobre. Niektórzy twierdzą wręcz, że byli w tym spotkaniu drużyną lepszą i tylko kunszt Mateusza Kondraciuka pozbawił ich zdobyczy punktowej. Chcąc uniknąć kolejnej porażki Rainter będzie musiał zatrzymać min. Przemka Zarębę, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem Multicco Group.

18:10 Poltank podejmie M-Fire. Naprzeciwko siebie staną drużyny mające zupełnie inne style grania. Poltank to finezja, M-Fire spokój i doświadczenie. Dwa pierwsze spotkania Poltank przegrał, ale w żadnym z nich nie był słabszy, lub dużo słabszy od swoich oprawców. M-Fire to dwa zwycięstwa – co prawda minimalne, ale zagrane na spokoju typowym właśnie dla nich. Czy Poltank przełamie zdobędzie wreszcie pierwsze punkty w tym sezonie ?

Na koniec dnia, o godzinie 19:00 CF Bojary podejmą zraniony Adampol Glovis. Pojedynek dwóch naszych koordynatorów. Słaby początek w wykonaniu wicemistrzów II edycji na pewno daje do myślenia. Dziś również nie musi być łatwiej – Arek Gimier zapowiada przyjście na galowo. „Kondziu” będzie musiał znaleźć sposób na wyłączenie z gry Czarka Łuczaka, bowiem od jego dyspozycji zależy gra całej drużyny. Kto zakończy weekend w lepszych nastrojach ?