Vademecum II ligi – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Vademecum II ligi

Bestrada Pub Rajkom Choroszcz
Kadrowo patrząc to chłopaki z Choroszczy mają wszystko, by na poważnie włączyć się do walki o awans do I ligi. Jackowski w bramce – no na hali to jest klasa sama w sobie, obrona dowodzona przez „Gałę” – źle nie może być. Do tego bracia Biernaccy i ograni na ligowych boiskach Łodziński, Łazarski czy Waszczuk powinni w końcu ugrać coś więcej. Zdaje Nam się, że grupa mistrzowska II ligi to typowy ” must have” dla drużyny wspieranej przez Bestradę Pub.

Cooltura Taxi
Tak się naszym „Coolturalnym” taksówkarzom spodobało, że postanowili zagościć u Nas na dłużej i skupić się tylko na występach w PLP. Na co ich stać ? Kadra wygląda bardziej niż przyzwoicie, kilka znanych nazwisk, transfer „Masła” z ekipy Rudego…No chciałoby się powiedzieć, że w ogonach II ligi nie powinni gościć, ale już Superpuchar pokazał, że w PLP ” nie ma miękkiej gry”. Co wymyśli Pietrach i spółka ? Czy na każdy mecz uda się ogarnąć szeroką kadrę, czy na przeszkodzie staną obowiązki służbowe ?

FC Kentucky
Kurczaki mają ochotę troszeczkę podziobać swoich ligowych rywali. Powrót do pełnej dyspozycji zapowiada Knyszyński „Vardy„, ale wiadomo, że sam w pojedynkę może jedynie wygrać Turbo Podlasiaka. Tutaj potrzeba wsparcia, chęci i zmysłu taktycznego, bo Ci lepiej obeznani będą zapewne wiedzieć na kogo zwrócić baczną uwagę i którego z kurczaków wyłączyć z gry. Ambicje FC Kentucky sięgają na pewno do najwyższej klasy rozgrywkowej PLP, więc jesteśmy ciekawi, czy uda się je przełożyć na punkty w tabeli ligowej.

FC Pyskaci
„Czekasz na tę jedną chwilę…” licznik jak szalony bije…zrozumiałem po co żyję…wiem, że czujesz to co ja…”
Pieeeeeerwsze punktyyyy – o tym na pewno marzy kapitan i zawodnicy ekipy z Knyszyna. Pierwsze, historyczne punkty w PLP. Czy my prosimy o tak wiele ? Chcemy wreszcie zobaczyć ten zapowiadany Knyszyński charakter, jazdę na dupach do ostatniego gwizdka i radość po wygranym meczu. Tak się umawiamy chłopaki ?

Forteca Paintball
No jak ma się Lewandowskiego w składzie, to chyba wypada walczyć o awans co ? Jak na powitanie z PLP przegrywa się dopiero po serii rzutów karnych z jednym z faworytów to chyba wypada walczyć o awans, prawda ? Dla Nas to jest czarny koń II-ligowych rozgrywek i kto wie, czym nas jeszcze zaskoczą… Liczymy na dobrą, widowiskową grę z ich udziałem także na parkiecie VI LO w Białymstoku. Czy PLP będzie miało swojego „Lewego” ?

Konceptbud
Mieli wojować w pierwszej lidze, ale coś, gdzieś poszło nie tak. A to brak ludzi, a to brak szczęścia. Nie pomogły posiłki z dużych boisk, nie pomógł i Rybka i Klimek i Surówa też. No to może parkiet VI LO pomoże ? Tutaj atutów jakby więcej…No i jeden mniej do grania, to kadra powinna być nieco bardziej okazała. Potencjał na I ligę na pewno jest i każde miejsce poza TOP3 trzeba będzie brać w kategoriach ogromnej sensacji.

PTH Maltrans
Czy PTH Maltrans bez Brulina w składzie jest w stanie włączyć się do walki o awans do I ligi ? No jeden Brulin składu nie czyni, bowiem tutaj kadra meczowa wygląda na mocną a przede wszystkim – wyrównaną. I to właśnie w tym upatrujemy szansy Maltransu – każdy zawodnik może zaskoczyć rywali strzałem, golem, asystą. W meczu otwarcia od razu Konceptbud z którym wygrali w Superpucharze. Kto wie, czy nie będzie to spotkanie o 6 punktów i to już na starcie rozgrywek. Zacieramy więc rączki na mecz otwarcia…

Ramis
Gdyby przez kontuzję nie wypadł młodszy z Łokiciów to Ramis stawialibyśmy w gronie jednej z trzech, czterech drużyn kandydujących do awansu. A tak…No sami nie wiemy co myśleć o ekipie Marcina Chwojko. W bramce jest przecież Markowski, po parkiecie będzie biegał i „Siwy” i Łapka i Adrian Car…Czy jest szansa na górną połowę tabeli ? Myślimy, że tak, bo raz, że umiejętności a dwa – ich styl grania po prostu nie pasuje wielu drużynom. Trzymamy kciuki, bo to fajnie budowana i odradzająca się drużyna. A Damianowi Łokiciowi zdrówka i szybkiej, bezproblemowej rehabilitacji.

Na koniec witamy czterech beniaminków, wśród których jest jeden, murowany faworyt do awansu do I ligi PLP. Mowa tutaj o Santosie, który oprócz posiłków z FC Dr.Tusza ma w swoim składzie same znane w futsalowym, amatorskim, słonecznym i beelesowym środowisku. Niestety ze względów czysto „RODOwych” więcej powiedzieć nie możemy, ale bądźcie pewni, że mocniejszej kadrowo ekipy w II lidze nie ma.
Także ze względów na RODO nie możemy przedstawić składów trzech nowych drużyn, którymi będą CEDC Polmos Białystok, CF Bojary oraz KS Grabówka Old Boys, ale wierzymy, że swoją obecnością i grą sprawicie nam wszystkim mnóstwo radości. Ze swojej strony dziękujemy, za zaufanie i dołączenie do Naszej społeczności. Gwarantujemy, że będziecie mile zaskoczeni.

Do rozpoczęcia sezonu halowego pozostały niecałe dwie doby…