VI kolejka – Zapowiedź – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

VI kolejka – Zapowiedź

Czerwiec… Mistrzostwa Europy… Co może pójść nie tak 🙂 ?
Czy rozpoczynające się dziś zmagania na Starym Kontynencie będą miały wpływ na kadry meczowe ? Trzy weekendy do wakacji z PLP…
Póki co trzeba skupić się na zbliżającej się, szóstej kolejce. Pierwsza liga zagra w „normalnych” godzinach – druga zaś, ze względu na pierwszy mecz Polaków rozpocznie swoje zmagania w niedzielę o godzinie 9:00, kończąc o 14:40.
Co przyniesie Nam szósta seria spotkań ?

W pierwszej lidze najciekawiej zapowiada się spotkanie liderującej Hurtowni Krokus z drugim w tabeli Adampolem Glovis o godzinie 14:20. Będąc jednak najzupełniej szczerym – obie ekipy nie są ostatnio w najlepszej dyspozycji, a ich gra pozostawia wiele do życzenia. Punkty zbierają ( Krokusy nawet nie tracą), ale niektórzy twierdzą, że więcej w tym szczęścia niż umiejętności. Tak czy siak, co by nie mówić- spotkania pomiędzy tymi dwoma drużynami zawsze poziom trzymają. W jakich składach zawitają na Kluka ?

Formy postarają się poszukać także zawodnicy Maltransu i Top Auto – obie ekipy nie najlepiej weszły w orlikowy sezon a potencjał ku lepszej grze na pewno jest. Póki co smakiem zwycięstwa cieszyły się w obecnej kampanii tylko raz – czy któraś z drużyn wkroczy wreszcie na ścieżkę zwycięstw ??

INTaF podejmie 4Technology i to goście będą faworytami. Tak czy siak będą musieli zagrać zdecydowanie lepiej w obronie niż w starciu z DrTusz’em jeżeli chcą myśleć o komplecie punktów. INTaF bowiem ma kim ukąsić, ale Oni z kolei będą musieli znaleźć sposób na szybkość Grześka Szmurło… Obie drużyny wystąpią bez zawieszonych za trzy „żółtka” – Igora Klimuka oraz Piotrka Suwały i będą to na pewno bolesne absencje…

Multicco GroupCF Bojary… Nie wiemy, na prawdę nie wiemy czego możemy się tu spodziewać… 6 vs. 6 ? Gry bez nominalnych golkiperów ? Natana na bramce a w międzyczasie hattricka ? Bierzcie magiczną kulę i losujcie…

FC DrTusz kontra TIM ? Na pewno walka na całej długości i szerokości Kluka – bez względu na liczebność kadry. TIM bez pauzującego za czerwo „Liska” będzie musiał znaleźć sposób na nieprzewidywalnych w ataku „Doktorków”. Wygrany tego meczu na dobre zawita do górnej połowy tabeli.

FC Bajaga czy Aptel ? Na papierze to podopieczni „Dżacka” są faworytami, ale w najbliższym spotkaniu radzić sobie będą musieli bez pauzującego za kartki „Hrycka”. Jak to wpłynie na ich grę ? Czy zdołają zatrzymać „Sakosia” ?

Sobotnie granie zakończymy meczem pomiędzy Mają Rozmach a M-Fire. Młodość kontra doświadczenie, beniaminek versus drużyna bywająca na I-ligowych boiskach od samego początku. Zero zdobytych punktów kontra zero porażek… Czy tu może paść inny wynik niż przekonujące zwycięstwo „Zapałek” ?

Niedziela 9:00 – brzmi jak plan heh ?
Nasz jest taki, że ZPS Biaform SA podejmuje Eskular i w tym meczu jest zdecydowanym faworytem. Eskular bowiem w dalszym ciągu pikuje w dół a słońca póki co na horyzoncie nie widać… Kolejne „hatty” Tomka Jasielczuka całkiem możliwe…

O 9:50 mieliśmy zaplanowaną transmisję meczu CEDC z Hanbudem, ale… czerwona kartka golkipera gospodarzy – Marcina Kalinowskiego pokrzyżowała Nam te plany. Szkoda, bo gdyby obie wystąpiły w optymalnych składach to byłoby to meczycho przez duże „M” a tak, ciężko nie odnieść wrażenia, że Hanbud powinien mieć mocno ułatwione zadanie…

Co się odwlecze, to nie uciecze. Gramy z „Miśkiem” przypadnie bowiem na godzinę 10:40 i mecz pomiędzy Bosch Service Tech-Car a Osmarem. Ci pierwsi świetnie pokazali się przed tygodniem na tle Hanbudu, goście zaś grają fajną, widowiskową piłkę. Raczej nie powinno być tu gry w przysłowiowe szachy – liczymy na otwarty, pełen polotu futbol i mnóstwo goli.

O godzinie 11:30 piąta w tabeli Vesta podejmie dziesiąty Progress, który w tym sezonie raczej jest FC Regress… Widać jak na dłoni, że boisko nie leży im tak, jak parkiet VI LO. Co innego Vesta – chłopaki latają aż miło popatrzeć i są na pewno jedynym z faworytów II-ligowych rozgrywek. Czy potwierdzą to także w meczu z Progressem ?

12:20 – rękawice skrzyżują Waleczne Orły ( rewelacja początku sezonu) oraz Unibep Bielsk Podlaski – jeden z większych zaskoczeń „in minus”. Faworytem mogą być tylko gospodarze, którzy dotychczas ponieśli tylko jedną porażkę i okupują drugą lokatę w tabeli. Unibep także jest drugi, szkoda tylko, że od końca…

13:10 FC Grubassy kontra Wiara Piasta II – to może być bardzo ciekawe spotkanie, czego przed sezonem byśmy się nie spodziewali. A tu miła niespodzianka – Grubassy 7 punktów i właściwie oprócz pierwszego meczu z Hanbudem grają na prawdę fajną piłkę. Wiara Piasta II – po niemrawym początku przyszły trzy kolejne zwycięstwa.

14:00 Na koniec Konceptbud podejmie Ramis. Początek sezonu nie należy do najlepszych w wykonaniu obydwu ekip. Gospodarze wciąż bez ligowego zwycięstwa, Ramis zaś po premierowej wiktorii poniósł trzy kolejne porażki. Przed tygodniem Ramis pauzował, czy przez te kilka tygodni pauzy udało się poprawić kilka mankamentów z początku sezonu ?