Wracamy ! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Wracamy !

Koniec świętowania, koniec balowania – wznawiamy sezon 🙂 !

Startujemy z I ligą, gdzie od razu przywita Nas jeden z hitów ( szczególnie na ławce trenerskiej). Aptel vs. Adampol to zawsze emocje sięgające zenitu. Czy doczekamy się pojedynku dwóch dobrych kolegów czyli Jędrka Woźniela z Dominikiem Niemyjskim ? I czy Adampol zdąży wypocząć po sobotnim „fugowaniu” ?

Co zaserwujemy Wam do popołudniowej siesty ? Gramy z „Miśkiem” a aktorami tego widowiska będą zawodnicy rewelacji startu sezonu – Rajkom Choroszcz oraz PTH Maltrans Znienacka. Czy zespół z Choroszczy utrzymał formę z końcówki zeszłego roku ? A może ponad miesiąc przerwy pozwolił chłopakom z Maltransu poprawić zgranie ? Wszak zespół Wojtka Malinowskiego na papierze potencjałem dorównuje najlepszym drużynom w I lidze – pora więc przelać to na parkiet VI LO. Który z zawodników okaże się MVP i przy okazji zgarnie Voucher na miśkową kawkę ? Mecz kolejki rozpocznie się w niedzielę 15.01 o godzinie 12:40 – musicie to zobaczyć !

Co jeszcze ciekawego czeka nas w I lidze ? A chociażby pojedynek na dole tabeli, w której Konceptbud podejmie 4Technology – jedyną drużynę z okrągłym zerem na koncie. Póki co zarówno M-Fire jak i Adampol wraz z Margo okazały się za mocne dla „Technologicznych”. Czy w niedzielę zakończą swoją złą passę ?

A na górze ? Równie ciekawie, bowiem będący w gazie TIM Aquapomp podejmie chłopaków z Santosu. Siła i waleczność kontra tiki-taka, zobaczymy co okaże się bardziej skuteczne w bezpośrednim starciu. Czarno-biali, lub biało-czarni narobili nadziei napastnikom żółto-czerwonych rzekomym odejściem „Dawsona”, ale nic z tych rzeczy… Golkiper Santosu przyjdzie zapewne cały na czarno i niejedną piłkę lecącą w światło bramki wyciągnie…Prawda ?

Pauzuje : Margo Adrenalina.

II LIGA

Ludzie, co tam się dzieje ? Czy są tu jacyś faworyci ? Mają Rozmach, którzy do końca orlika walczyli o I-ligowy baraż póki co z zerem na koncie… Niedziela może być po raz kolejny mało łaskawa, bowiem naprzeciwko nich stanie – być może – nowa siła piłkarska w Białymstoku. Vesta, bo o nich mowa – sezon halowy zaczęli z przytupem. Póki co kibicowsko jest TOP, piłkarsko niewiele gorzej – czekamy, jak to wszystko się rozwinie…

Równie ciekawie może być w spotkaniu Raintera z INTaF’em. Ci drudzy pierwszy zimny prysznic otrzymali z nóg Poltanku, więc chcąc potwierdzić swoje przedsezonowe aspiracje będą musieli zagrać o niebo lepiej z czołową ekipą II ligi. Jeśli w Rainterze po raz kolejny zobaczymy Dominika Sobocina między słupkami, to INTaF może mieć twardy orzech do zgryzienia…

CEDC kontra ZPS Biaform to mecz drużyn, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Subtelna różnica polega na tym, że Ci drudzy póki co jedynie remisują, zaś zespół z Elewatorskiej odnosi same zwycięstwa dlatego też w tabeli dzieli ich aż osiem miejsc.

Pozostałe cztery spotkania mają już zdecydowanego lidera : Poltank w meczu z Wiarą Piasta II, Ramis w spotkaniu z Poler-Art’em, Bojary z Bosch’em oraz FC Bajaga grająca z Progress’em. Zobaczymy, czy przewidywania azjatyckich buków nie spalą na panewce… 🙂