WYGRANA 6:1 !!! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

WYGRANA 6:1 !!!

Od imponującego zwycięstwa 6:1 nad A-klasową Iskrą Narew rozpoczęliśmy w niedzielę naszą pierwszą przygodę Reprezentacji PLP z Okręgowym Pucharem Polski…

Odprawa w szatni Zespołu Szkół Mechanicznych, imponująca rozgrzewka pod wodzą doświadczonego z podlaskich boisk Tomka Polkowskiego, komplet widzów na trybunach i punkt 20:00 przy oświetleniu rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Wystarczyło nam siedem minut gry i pierwszy rzut rożny wykonany według opracowania naszego taktyka Piotra Owsiejko i Tomasz Jasielczuk z bliska uderzeniem głową napoczął naszego rywala. Swoją drogą dośrodkowania Darka Gołdowskiego prawą nogą z narożnika boiska mogłaby podpatrzeć sama Jagiellonia i Martin Pospisil. Wystarczy raz a dobrze zamiast stu i więcej by odpowiednio ustawieni gracze w polu karnym i samo wykonanie centry przyniosły efekt 😊.
Po uzyskaniu przez nas prowadzenia podrażnieni tym faktem gracze Iskry zaczęli się odgryzać i Igora Kropiewnickiego musiała uratować w jednej z ich akcji poprzeczka. Uczulaliśmy przed meczem naszego prawego obrońcę i wahadłowego na moc prawej strony rywali i niestety właśnie stamtąd poszło to zagrożenie naszej bramki. Można zawsze popełniać błędy ale najważniejsze jest to, by z nich wyciągać wnioski. I takowe Santosowa para Łukasz Samojlik – Patryk Hryckiewicz wyciągnęła wzorowo. Od tamtej chwili zagrożenie ze strony prawego skrzydła rywali zostało zminimalizowane do minimum a na dodatek z akcji Mateusza Kozaka popularny „Hrycek” podwyższył w 31. minucie meczu stan meczu na 2:0 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część tego spotkania.
Drugą połowę mimo możliwości aż sześciu zmian rozpoczęliśmy bez korekt w ustawieniu i zaczęliśmy ją równie dobrze jak pierwszą, bowiem w 53. minucie po zagraniu Dominika Niemyjskiego świetnym, plasowanym strzałem z dystansu popisał się Wojciech Sadowski. Dość pewne prowadzenie 3:0 trochę nas uśpiło i w 62.minucie po złym a na dodatek prostym zagraniu do tyłu i oddaniu piłki rywalom Iskra Narew zdobyła swą jak się później okazało jedyną bramkę w tym meczu. Szybka nasza reakcja z ławki i dwaj nowo wprowadzeni gracze w osobach Łukasza Kalinowskiego II i Mateusza Adamskiego dały naszej ekipie niemalże drugie życie. Efektem tego były dwa kolejne gole w odstępie zaledwie 90.sekund. Najpierw z bliska najprzytomniej w polu karnym rywali zachował się Paweł Wilczko a następnie w 73.minucie za faul na niezmordowanym „Hrycku” pewnie jedenastkę zamienił na bramkę Dariusz Gołdowski. Patryk zrobił wiele w tym meczu, więc na końcówkę postanowił go zmienić w obowiązkach wahadłowego grający równie dobre zawody jego „kolega po fachu” z drugiej strony boiska, czyli Maciej Kamiński. To właśnie po jego brawurowej akcji w 84.minucie sędzia odgwizdał kolejne „wapno” i sam poszkodowany, zresztą przy głośnych nawoływaniach z trybun „Kiki, Kiki…” mocnym strzałem ustalił wynik meczu na 6:1.
Tak znienawidzony przez kibiców Jagiellonii system gry trójką obrońców przyniósł naszej drużynie bardzo dobry efekt dzięki mrówczej pracy, wykonanej podczas przygotowań do tego meczu przez Konrada Pawluczuka i „Pitero”.
Takim oto sposobem, okazałym zwycięstwem nad Iskrą Narew, zadebiutowaliśmy jako Reprezentacja Podlaskiej Ligi Piłkarskiej w Okręgowym Pucharze Polski!
Dziękujemy rywalom za naprawdę fajny mecz i życzymy Wam powodzenia w rozgrywkach ligowych!
Teraz przed nami, już w najbliższą niedzielę 28.sierpnia (godzinę rozpoczęcia pojedynku podamy lada chwila), mega ekscytujące wydarzenie, czyli mecz I rundy z KS Turośnianka Turośń Kościelna!
Dziękujemy społeczności PLP za wypełnienie trybun „Mechaniaka” w sobotę i okazane z nich wsparcie naszym Reprezentantom!
Zapraszamy w niedzielę nieco wcześniej, bo ze względu na dobre liczby wyjazdowe naszych rywali może krzesełek szybko zabraknąć